Karolina Gudasová v muzikálu Mefisto, foto: Divadlo Hybernia

Muzikálová herečka a dosud nejmladší nositelka prestižní Ceny Thálie Karolina Gudasová se poprvé po porodu vrátila do Prahy! Přivezla i svojí půlroční dcerku a zahrála si v několika muzikálech. Přečtěte si náš exkluzivní rozhovor s okouzlující zpěvačkou.

 

Karolíno, téměř po roce jste se objevila na divadelním jevišti. Jak vás přijali kolegové, jak diváci?

Než jsem šla poprvé do divadla, měla jsem zdravou a lehkou trému. Ale kolegové mne přijali velmi srdečně a v prvním představení mi mohli. Dokonce jsme si s Petrem Ryšavým – mým partnerem muzikálu Mefisto – dali zkoušku i s režisérem představení panem Zelenkou, aby vše dopadlo jak má. Byli jsme odměněni dlouhým potleskem, tak si myslím, že diváci ani nepoznali, že jsem měla dlouhou pauzu.

Žijete teď v Americe se svým partnerem Michalem Neuvirthem, hokejovým brankářem Philadelphia Flyers. Narodila se vám krásná dcera, kariéru herečky jste vyměnila za „kariéru“ matky. Jak se vám ve Philadelphii, mezi New Yorkem a Washingtonem, žije?

Žije se nám všem třem krásně. Máme spokojenou rodinku, kousek od nás bydlí můj brácha s rodinou, tak někdy nemám ani pocit, že bych byla v cizí zemi.

Jak vás tak znám, určitě jste skvělou matkou. Vím, že když něco děláte, tak pořádně a naplno… Ale i tak, nestýskalo se vám po jevišti, potlesku, úspěchu? Otěhotněla jste mladá, v okamžiku, kdy jste měla skvěle našlápnutou kariéru…

Neřekla bych, že se mi úplně stýskalo,  role maminky mě naprosto naplňuje. Spíš bych řekla, že jsem se moc těšila, že si odskočím a zažiju zase něco ze svého dřívějšího života. Bylo to moc fajn zahrát si, zažít ten výjímečný pocit stát na jevišti a bavit se hudbou.

Mimochodem, jak se daří Michalovi? Celému hokejovému národu zatrnulo, když loni na ledě zkolaboval…

Děkuji! Michalův loňský kolaps byl důsledek užívání antibiotik a dehydratace. Vypadlo to děsivě, ale nebylo to naštěstí nic vážného. Letos se mu každopádně daří a věřím, že to bude ještě lepší.

Hokejová rodina, foto: Archiv Karoliny Gudasové

Jak jste s malou zvládly dlouhou cestu přes velkou louži?

Paradoxně Emilka zvládla cestu mnohem lépe než já. Cestu přes oceán jsme měly plnou turbulencí, takže já jsem šílela a Emilka byla spokojená a spinkala celou cestu.

Další návrat plánujete na duben. V čem vás diváci uvidí?

Teď jsem si zahrála v Mefistovi a také v Semaforu v Kytici  a v Prstenu pane Nibelunga. Od dubna budu hrát opět v Mefistovi, Mýdlovém princi a pár představení  v Semaforu.

Vyjednáváte v Čechách i o nějakých nových rolích?

Před otěhotněním jsem měla řadu nabídek, ale teď to není aktuální. Nechci zatím vstupovat do nových projektů, ale jsem ráda, že si mohu zahrát aspoň nazkoušené věci. Počkám, až bude dcera větší a pak se uvidí. Nic neplánuji a nechávám vše na osudu.
Asi se vás na to ptá každý, přesto: Co takhle svatba, princezno?
Svadba bude! A to velmi brzy. Pro divadlo si  nechám své jméno, ale v občanském průkazu budu Neuvirthová.

Přivítání v Divadle Hybernia, foto: Archiv Karoliny Gudasové

Děkuji za rozhovor!
Muzikálová herečka a zpěvačka Karolina Gudasová se narodila v hokejové rodině 12. srpna 1992 v německém Mnichově. Je dcerou slavného českého hokejového obránce Lea Gudase. V NHL působí i její bratr Radko Gudas. Karolina chtěla být původně krasobruslařskou, ale pak se ze zdravotních důvodů dala na divadlo. První větší příležitost jí dal samotný Jiří Suchý v Divadle Semafor. Řadu velkých muzikálových rolí ztvárnila v plzeňském Divadle J.K. Tyla coby jedna z nejtalentovanějších hereček nastupující generace. Hrála zde například v Cats, Děj se co děj, Hello Dolly nebo Bonnie a Clyde.  V březnu 2016 obdržela Cenu Thálie v kategorii opereta a muzikál za roli Wendly Bergmanové v muzikálu Probuzení jara (Spring Awakening). Pravidelně vystupuje na pražské divadelní scéně. Jejím partnerem je hokejový brankách Michal Neuvirth, kterému v září porodila prvorozenou dceru Emilku.

Michal Neuvirth, Karolina Gudasová a dcera Emilka, foto: Archiv Karoliny Gudasové