Lumír Olšovský a Leona Machálková

Projekt muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni s názvem Jsme muzikál! se dočkal druhého pokračování. S domácími umělci si po Evě Pilarové a Janu Cinovi zazpívali Leona Machálková a Tomáš Savka.

Smyslem speciálních muzikálových koncertů je divákům společně s domácími herci zároveň představit hvězdy české muzikálové scény. Společně si zazpívají řadu hitů ze současného i budoucího repertoáru divadla. Včerejší koncert měl mimořádně uvolněnou atmosféru, ke které přispěl v úloze moderátora i šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský. Během večera zazpívala Leona Machálková například písně Lásko má, já stůňu z Noci na Karlštejně nebo Jsi můj pán z Draculy, Tomáš Savka duet z muzikálu Miss Saigon nebo hit Superstar z legendární rockové opery Jesus Christ Superstar. Chybět samozřejmě  nemohla hudební čísla z muzikálů Kočky, Bonnie a Clyde, Hello, Dolly!, Evita nebo Kdyby 1000 klarinetů. Tedy z děl, která nyní na plzeňských jevištích sklízí největší úspěchy.

„Na spolupráci se souborem plzeňské scény jsem se velice těšila. Vím, že má vysokou uměleckou úroveň, dobrou pověst a mnohé, kteří v Plzni účinkují, také osobně znám a mám je ráda. Atmosféra i ohlas diváků ale předčil má očekávání,“ podělila se o své  pocity Leona Machálková.

V dubnovém pokračování série vystoupí jako speciální hosté Václav Noid Bárta a zpěvačka Dasha.

Jsme muzikál 2

Foto: Pavel Křivánek