Foto: Plakát produkce San Diego Musical Theatre (repro redakce)

Světoznámý muzikál Donaha! Davida Yazbeka obletěl už téměř všechna česká hudební divadla a v květnu konečně zamíří i do Plzně. Svlékat se budou Tomáš Savka, Jozef Hruškoci i Richard Tesařík!

Libreto muzikálu The Full Monty  (Donaha!) napsal podle vynikajícího scénáře stejnojmenného britského filmu Terrence Mc Nally, který v nadsázce a s velkým smyslem pro humor vypráví o partě nezaměstnaných kamarádů a životních smolařů, kteří tak dlouho nemohou zavadit o práci, až se rozhodnou založit vlastní striptérskou skupinu. Doufají, že právě jejich show bude nepřekonatelnou konkurencí napomádovaným striptérům, pravidelně hostujícím v místním klubu, a přinese jim kýžený výdělek. Jenomže cesta k vytouženému úspěchu není jednoduchá: Pro striptýzovou produkci v nočním klubu nemají žádné předpoklady. Zato mají odhodlání získat zpět sebevědomí a dokázat sobě, svým manželkám, dětem i přátelům, že nejsou v životě definitivně odepsaní.

Bláznivý muzikál se sociálními aspekty měl světovou premiéru v červnu roku 2000 v Old Globe Theatre v kalifornském San Diegu, odkud zamířil o čtyři měsíce později rovnou na Broadway, kde zaznamenal 770 oficiálních repríz a 35 tzv. previews. V roce 2002 se neohrabaní striptéři zabydleli na West Endu. Pro česká jeviště muzikál Donaha! objevilo už v roce 2005 liberecké Divadlo F.X. Šaldy a od té doby se u nás stal nevídaným fenoménem. Nastudovala jej celá řada hudebních i činoherních scén, takže už bavil diváky v Ostravě, Brně, Uherském Hradišti, Pardubicích, Opavě, Mostě, Příbrami… S velkým úspěchem se dílo setkalo dokonce i v pražském Divadle Na Vinohradech, kde si v něm zahráli např. i Filip Blažek, Daniel Bambas, Ladislav Frej nebo Jaroslav Satoranský.

Skvělou podívanou slibuje i plzeňské obsazení, ve kterém nebudou chybět například držitel muzikálové Thálie Tomáš Savka, Soňa Hanzlíčková Borková v alternaci s Petrou Vraspírovou či charismatický zpěvák Richard Tesařík v úloze stárnoucího Noaha, řečeného Bejka. A samozřejmě celá řada tentokrát povětšinou mužských hvězd plzeňského souboru – Jozef Hruškoci, Adam Rezner, Roman Krebs, Pavel Režný, Pavel Klimenda a řada dalších. Režie se ujímá známý herec a moderátor Dalibor Gondík, taktovky dirigent Pavel Kantořík a veledůležité choreografie Ivana Hannichová.

David Yazbek, foto: Repro redakce

David Yazbek / Terrence Mc Nally: DOHAHA !

Překlad: Pavel Dominik

Režie: Dalibor Gondík

Hudební nastudování: Pavel Kantořík

Dramaturgie: Pavel Bár

Choreografie: Ivana Hannichová

Scéna: Daniel Dvořák

Kostýmy: Zuzana Straková

Sbormistryně: Sára Bukovská

 

Osoby a obsazení:

Jerry Lukowski, nezaměstnaný ocelář: Jozef Hruškoci

Nathan Lukowski, jeho synek: bude doplněno

Pam Lukowská, jeho manželka: Soňa Hanzlíčková Borková, Petra Vraspírová

Teddy Slaughter, její druh: Michal Lieberzeit

Dave Bukatinsky, nezaměstnaný ocelář: Tomáš Savka

Georgie Bukatinská, jeho manželka: Eva Staškovičová

Harold Nichols, nezaměstnaný dozorce z ocelárny: Roman Krebs

Vicki Nicholsová, jeho manželka: Stanislava Topinková Fořtová

Malcolm MacGregor, nezaměstnaný ocelář: Adam Rezner

Molly MacGregorová, jeho churavá matka: Hana Spinethová

Ethan Girard, nezaměstnaný ocelář: Pavel Klimenda

Noah (Bejk) T. Simmons, ocelář v penzi: Richard Tesařík

Jeanette Burmeister, pianistka neurčitého věku: Venuše Zaoralová Dvořáková

Buddy (Keno) Walsh, striptér: Pavel Režný

Reg Willoughby, nezaměstnaný ocelář: Pavel Kantořík

Tony Giordano, majitel klubu v Buffalu: Jan Fraus

Estelle Genovesová, Jerryho občasná přítelkyně:Lucie Zvoníková

Susan, Joanie a další kamarádky Pam a Georgie: Kristýna Bečvářová, Kateřina Falcová, Simona Lebedová, Charlotte Pščolková

Premiéra 12. května 2018 v Novém divadle v Plzni