Divadelní léto na zámku v Hluboké nad Vltavou má za sebou již deset úspěšných ročníků. Divadlo Zdeňka Pikla proslulo zejména uváděním muzikálů hudebního skladatele Zdeňka Bartáka, konkrétně Jedné noci na Karlštejně, Romea a Julie či Casanovy, který měl na nádvoří proslulého zámku dokonce světovou premiéru. Letos si muzikálový žánr dává na Hluboké pauzu, aby se mohl v plné síle nadechnout k dalšímu ročníku. Koncepčně se festival Divadelní léto vrací tentokrát k prvnímu ročníku a nabídne divákům plejádu zajímavých činoher v čele se Sluhou dvou pánů, proslulé situační komedie Carla Goldoniho z roku 1745.

Dějově patří Sluha dvou pánů k nejvděčnějším a nejhranějším komediím. Do Benátek přijíždí Beatrice převlečená za svého bratra. Chce tam najít svého milence Florinda. Ubytuje se v hostinci, který patří Brighelle a najme si sluhu Truffaldina. Ten je ale zaměstnán i u Florinda, slouží tedy dvěma pánům. Z toho vyplývá hodně komických situací, třeba když je obsluhuje při obědě, je z toho pěkný zmatek. Jednou má vyvětrat šatník svých pánů, ale samozřejmě poplete jaké šaty patří do jakého kufru. Dostane se tak daleko, že řekne svým pánům o smrti toho druhého. Sluha Truffaldino sehraje mnoho ztřeštěných kousků a dokonce se i zamiluje do Klaričiny služky Smeraldiny. Nakonec Beatrice odhalí svou totožnost, shledá se s Florindem. Sluha se přizná, že sloužil dvěma pánům a může si konečně vzít svoji milovanou Smeraldinu.

Na Hluboké se letos diváci mohou v hlavních rolích těšit na Petru Karvánkovou, Zdeňka Pikla, Aleše Chrta, Luďka Šindeláře, Michala Kopeckého, Lukáše Randáka, Davida Zenkla, Zuzanu Benešovou, Lucii Pragerovou, Janu Štěpánkovou a Věru Vodičkovou. Režíruje mladý a talentovaný Dominik Beneš, dosud převážně operní režisér. Hraje se ještě 25. července 2015 od 21.15 hodin, 26. července 2015 od 21.15 hodin, 8. srpna 2015 od 20:45 a 15. srpna 2015 od 20:45. 21. a 22. srpna pak v KC Panorama mohou návštěvníci zhlédnout komedii Antonína Procházky S tvojí dcerou NE! a 28. srpna pohostinské představení Studia Dva s lákavým názvem Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou.

Ilustrační foto: Repro redakce a autor článku

.