Další hvězdný muzikál, tentokrát z dílny Andrewa Lloyda Webbera, nazkouší muzikálový soubor DJKT Plzeň. Dá-li covid, premiéra by se měla uskutečnit v prosinci tohoto roku. Přijďte na konkurz!

Předlohou muzikálu se stal film scénáristy a režiséra Billyho Wildera. Fascinující podívaná začíná hned první scénou, kdy v bazénu hollywoodské vily plave mrtvola, a začíná rekapitulovat svůj příběh. Napětí vydrží až po scénu poslední, kdy hlavní hrdinka schází ze schodiště ve svém legendárním záběru. Mezi oběma slavnými scénami se pak klene oblouk vyprávění, v němž autoři dokázali s nelítostným cynismem komentovat svět filmu s jeho marnivostí, nenaplněnými ambicemi i prodejností, a zároveň postavit pomník jeho velikosti. Příběh zapomenuté hvězdy němých filmů Normy Desmondové, která sní o návratu ke slávě a pořídí si hračku v podobě podřadného scenáristy Joea Gillise, je z rodu těch, které prakticky postrádají kladné hrdiny. Norma si Joea prostě koupí, využívá ho a miluje s neúprosnou panovačností hvězdy, jíž nikdy nepřestala být. O nic morálnější není ani Joe, který se do role gigola obsadil z pohnutek neméně sobeckých. A konečně Normin dokonalý sluha Max, jenž nám zprvu připomíná jakéhosi Festera a z něhož se nakonec vyklube její první manžel. I kdyby děj neotevírala slavná “bazénová” scéna, vytušili bychom, že tenhle příběh zkrátka nemůže skončit dobře… A právě zcela jedinečný scénář inspiroval v roce 1993 skladatele Andrewa Lloyda Webbera k napsání jednoho ze svých nejlepších muzikálů. Sunset Boulevard zazněl v české premiéře v přebásnění Michaela Prostějovského na scéně Národního divadla moravskoslezského v Ostravě v roce 2015.

Plzeň se tak stane teprve druhou scénou, která slavný muzikál v Čechách uvede. V hlavní roli Normy Desmond očekáváme hvězdnou stálici domácí scény Stanislavu Topinkovou – Fořtovou.

 

Divadlo J. K. Tyla, příspěvková organizace,

zastoupená doc. MgA. Martinem Otavou, Ph.D., ředitelem DJKT,

vypisuje

KONKURZ

na představitele malých rolí a členy pěvecko-taneční company

v připravovaném muzikálu Andrewa Lloyda Webbera, Dona Blacka a Christophera Hamptona

SUNSET BOULEVARD

v režii Lumíra Olšovského, hudebním nastudování Kryštofa Marka a choreografii Lukáše Vilta

Premiéra 4. prosince 2021 na Nové scéně DJKT v Plzni

Konkurz se koná v neděli 16. května 2021 od 10 hodin (prezence 9-9:45 hodin)

v budově Nového divadla, Palackého náměstí 30, 301 00 Plzeň

Podmínky a požadavky:

· zkoušky od října 2021 (zkoušky jsou placené)

· uchazeči si připraví vybrané konkurzní písně (notový materiál bude zaslán po přihlášení)

· všichni účastníci si s sebou vezmou taneční tréninkové oblečení a obuv

· zájemci zašlou e-mail s fotografií a profesním životopisem na e-mail muzikal@djkt.eu

nejpozději do čtvrtka 13. května 2021

· účastníci berou svou účastí na vědomí, že jejich vystoupení bude z pracovních důvodů zaznamenáváno a může být poskytnuto majitelům licence ke schválení obsazení

· vyhlašovatel si vyhrazuje právo přihlášeného ke konkurzu nepřizvat

· účastníci se zavazují dodržovat epidemiologická nařízení, platná v době ko