Už za týden, 10. března, bude mít na jevišti Nové scény v Bratislavě slovenskou premiéru muzikál o osudech jedné chlapecké kapely nazvaný Boyband. Napsal jej anglický dramatik Peter Quilter za použití současných hitů pop music jako reakci na stále stoupající oblibu nejrůznějších chlapeckých hudebních skupin. Premiéru měl Boyband v roce 1998 v Derby Playhouse, o rok později se přestěhoval na West End a posléze byla show uváděna také v Jižní Africe, Holandsku a v Divadle komedie v Polsku.

Po náročných konkurzech Nová scéna v Bratislavě vybrala pětici (vlastně šestici, protože jedna z rolí je alternovaná) chlapců, kteří dostanou příležitost stát se novými slovenskými idoly a zazpívat si písně tak proslavených formací, jako je Backstreet Boys, Westlife nebo Thake That. Někteří z hlavních protagonistů nejsou neznámí ani českému publiku…

Peter MAKRANSKÝ – Marek
Vystudoval Konzervatoř v Košicích. V muzikálu si poprvé zahrál už ve dvanácti letech, a to dokonce druhou hlavní roli v Oliverovi Twistovi v režii Jozefa Bednárika. Vystupoval také v divadlech Jonáša Záborského v Prešově a v bratislavském Gunagu. Na Nové scéně jej už diváci mohli vidět ve Fontáně pre Zuzanu a momentálně hraje v muzikálech West Side Story a František z Assisi.

Martin MADEJ – Marek
Je posluchačem 3. ročníku muzikálového herectví na bratislavské VŠMU. Na Nové scéně si rovněž zahrál v inscenaci Fontána pre Zuzanu a momentálně účinkuje také ve Slovenském národním divadle v představení Tančiareň.

Pavol PLEVČÍK – Igi
Je absolventem Konzervatoře a následně vystudoval herectví na VŠMU v Bratislavě. Na Nové scéně je „starým mazákem“ – poprvé tu vystupoval jako osmiletý chlapec v muzikálu Josef a jeho zázračný pestrobarevný plášť, který režíroval Jozef Bednárik. Dále zde hostoval v muzikálech Rebelové a Na skle malované, zahrál si i na jevišti Slovenského národního divadla. Nyní je na Nové scéně v angažmá a vystupuje například v inscenacích Mrázik, František z Assisi a Edith a Marlene.

Ondrej ANTÁLEK – Adam
Je absolventem muzikálového herectví na brněnské JAMU. Tři roky hrál v Městském divadle v Brně a hostoval v Hudebním divadle Karlín, nyní je na volné noze. Zahrál si již v mnoha slavných titulech – Hair, West Side Story, Fidlikant na streche, Oliver Twist…

Thomas PUSKAILER – Džoko
Je absolventem muzikálového herectví na Akademii v Amsterdamu. Nejvíce diváků si jej pamatuje z loňského ročníku televizní show Česko – Slovenská Superstar. Thomas už má za sebou ale také významné divadelní úkoly – vystupoval v muzikálech Peter Pan, Romeo a Julie, Aida nebo Pomáda.

Martin KAPRÁLIK – Denis
Vystudoval herectví na Konzervatoři v Bratislavě. Je nejstarším a také herecky nejzkušenějším členem hereckého týmu Boybandu. Coby sólista Nové scény Bratislava zde hrál v inscenacích Tri v tom, Revízor, Hamlet, Vlasy, Krysař, Cigáni idú do neba, Hello Dolly! či Klietka bláznov. Aktuálně vystupuje v představeních František z Assisi, Neberte nám princeznú a často hostoval v nitranském Divadle Andreja Bagára.

V současné chvíli zkoušky muzikálu Boyband vrcholí. Nové dílo nazkouší režisér Svetozár Sprušanský, náročné choreografie vytvořil Miňo Kereš, výpravu navrhla Alexandra Grusková a hudebně muzikál připravuje L’ubo Horňák.

Foto: Dalibor Krupka: BOYBAND – shora Thomas Puskailer, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Peter Makranský, Martin Madej a Ondrej Antálek