Proč muži neposlouchají...

Proč muži neposlouchají…

Pardubice se po roce opět stanou hlavním městem smíchu! Východočeské divadlo Pardubice bude totiž od 23. do 30. ledna 2017 hostit již XVII. ročník Grand Festivalu smíchu, který je svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru. Jenom smát se ale nestačí.
„Od března do konce října jsem viděla přes 40 komedií. Některé veselé, jiné trochu smutné. Mnohé z nich velmi kvalitní. Věřím, že bohatá nabídka komedií všeho druhu a stylu vás zaujme a přinese mnoho neopakovatelných a nezapomenutelných chvil. A ať už vy či obě poroty rozhodnete o cenách jakkoli, jsem přesvědčená, že o ně tu až tak nejde. Především je důležité žít týden divadlem, užít si pěkné večery se svými blízkými a potěšit duši. Radost ze hry je u každého, zvlášť divadelního, festivalu nejpřínosnější,“ říká dramaturgyně Jana Uherová.

 

Festival diváky zavede do prostředí slunné Itálie, britské politiky, bankovních gangsterských úředníků nebo do období první republiky za zvuku swingu. Po roce se vrátí hned dvě divadla, která loni získala ocenění od poroty či od diváků. Tím prvním je Městské divadlo Brno s gangsterskou komedií se zpěvy FrankV. o slabošské vládě jednoho ředitele nad soukromou bankou. Druhým, kdo bude chtít svůj loňský úspěch zopakovat, bude Divadlo F.X Šaldy z Liberce, jež uvede Goldoniho komedii plnou vášní Poprask na laguně.

Návštěvníci se jako už tradičně dočkají i hudebních komedií a muzikálů. Po několika letech se do soutěže zapojí například autorské duo Martin Vačkář – Ondřej Havelka, které pro Národní divadlo Brno převedlo Saturnina, jeden z nejúspěšnějších českých humoristických románů, do podoby swingové grotesky. Městská divadla pražská pak sehrají hudební komedii Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, v rámci doprovodného programu zazní i Limonádový Joe nebo Gogginovy Jeptišky.

Soutěž vyvrcholí Galavečerem smíchu, kde herečka a bloggerka Marie Doležalová spolu s pardubickými herci vyhlásí festivalové vítěze, které určí porota i diváci.

gfs

Kompletní program naleznete zde.

Ilustrační foto: Michael Tomeš (MDP) a VČD Pardubice