Dnes 20.ledna od osmnácti hodin se v pražském Hotelu Best Western PÁV uskuteční vernisáž olejomaleb hudebního skladatele, zpěváka a výtvarníka, našeho spolupracovníka Richarda Pachmana. Patronem výstavy, jejíž dnešní slavnostní otevření bude obohaceno krátkým hudebním vystoupením, bude světoznámý belgický dirigent, skladatel a klavírista Francois Glorieux. Právě s ním Richard Pachman, mimo jiné autor muzikálů Babička, Baron Prášil a známého jevištního oratoria Mistr Jan Hus, nedávno natočil a vydal CD s názvem Romance.
Akce slibuje vyjimečný umělecký zážitek.

Hudební divadlo v Karlíně po novoroční třítýdenní pauze opět zve do hlediště své diváky. Prvním letošním představením bude zítra od 19:00 známý český muzikál Karla Svobody Noc na Karlštějně. Ten diváci mohou zhlédnout i ve čtvrtek. Následně repertoár HdK nabídne ještě ctveřici představení klasické operety Čardášová princezna, stejný počet inscenací “koňské opery” Limonádový Joe a jedno uvedení Straussova Netopýra. Pak se na dva měsíce v Karlíně opět usadí muzikál Carmen.

Městská divadla pražská chystají na scéně Divadla ABC 4.premiéru letošní divadelní sezony. Tentokrát půjde o českou premiéru muzikálu na motivy hry Leo Rostena Pan Kaplan má třídu rád.
Příběh vypráví o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta. Jedinečný slovní humor se tu střídá se steskem po domově a vše je doplněno řadou písniček z různých koutů světa – od známých melodií přes lidové písně jednotlivých evropských národů až po americké gospely. Inscenaci připravuje pro Divadlo ABC tým pod vedením režiséra Miroslava Hanuše, který má na kontě veleúspěšný činoherní muzikál Šakalí léta. Hudebně muzikál nastudoval Milan Potoček a představí se v něm řada znamenitých českých herců.

Osoby a obsazení:

Hyman Kaplan – Oldřich Vízner
Profesor Parhill – Jaroslav Vlach
René – Lubomír Lipský
Claud – Stanislav Fišer
Norman Bloom – Jiří Klem
Sam Pinsky – Hanuš Bor
Casimir Scymcak – Jan Szymik
Vasil Hruška – Martin Písařík
Lucca Barbella – Jan Meduna
Carmen Caravellová – Jana Drbohlavová
Nelly Gray – Jitka Smutná
Rózy Mitnickova – Hana Doulová
Rochelle Goldbergová – Veronika Gajerová
Klára Kipnisová – Barbora Poláková
Olga Tarnovská – Věra Nerušilová
První Muzikant – Jaroslav Brabec/Stanislav Štěpán
Druhý Muzikant – Tomáš Hustoles/Josef Lorenc

Premiéra v Divadle ABC 24.ledna 2099 v 19:00

Foto: MDP ze zkoušky muzikálu Pan Kaplan má třídu rád