Zdeněk Barták

Naše nová rubrika 10 NEJ muzikálových osobností má dnes mimořádně slavnostní charakter – hitmaker Zdeněk  Barták, mimo jiné autor muzikálů Romeo a Julie, Casanova, Sněhová královna, Baron Prášil nebo Jedna noc na Karlštejně, slaví narozeniny (nar. 31. srpna 1954). Zdeňku, přejeme Tě vše dobré a ať se Ti i nadále daří!

1) Nejkrásnější ráno a večer, jaké si představuji

Ráno i večer, po těch stovkách nocí po hotelích při našich koncertních turné, nejraději trávím ve své vlastní posteli. Atˇ už na mé milované Malé Straně nebo v Modřanech.

2) Nejnezapomenutelnější kulturní zážitek z poslední doby

No, to je velmi těžká otázka. Bohužel, mám daleko více kulturních zážitků, na které bych raději co nejrychleji zapomněl. A je s podivem , že to jsou hlavně inscenace na našich kdysi prvních scénách… Kde soudruzi z en-dé-er na našem ministerstvu asi udělali chybu….

3) Nejromantičtější dovolená, jakou jsem prožil

To je naopak jednoduchá otázka – v Koreji se svými nejbližšími a svojí muzikálovou hudbou, v Mexiku na nádherných plážích, ale nejraději se stejně vracím se svojí ženou do nádherné šumavské přírody, kde se natáčel velmi úspěšný seriál Policie Modrava s mojí hudbou. Prostě Hotel Annín je nej…nej…nej…Absolutní klid, úžasní lidé a perfektní ubytování a servis. Takže Martino, Patriku, Evčo, Romane, Vlaďko a všichni ostatní – těšíme se na vás!

4) Nejvyšší vrchol, který jsem zdolal

Já osobně jsem málem zahynul  „vyčerpáním“ už pod vrcholem tatranského Kriváně, ale moje žena tam vystoupala a čest naší rodiny udržela… Ale jinak jsem, i když jen imaginárně, vystoupal až na Mount Everest, protože jsem měl tu čest oddat naší úžasnou horolezkyni, která nejen tento vrchol světa zvládla – Kláru Kolouchovou.

5) Nejcharismatičtější herec / herečka

V mužích je to jednoznačně Jack Nicholson a z hereček je  mojí hvězdou Meg Ryan.

6) Nejoblíbenější jídlo a nápoj

Jednoznačně pěkně ostré čínské Šwej – ču – žou, budˇ u Honzy Laciny v krásné pražské restauraci Zelená zahrada  nebo u Láďi  Suchého v restauraci u Koruny v Hostivicích.

7) Moje Nej značka auta

V tom jsem tradicionalista – když jsem v Soulu, tak KIA a  když u nás, tak                Škoda Superb z Autoservisu Šídlo v Horoměřicích.

8) Nejúžasnější hudba, kterou znám

Mozart, Beethoven, Dvořák, Morricone, Barták.… Je jejich kluků celkem hodně 🙂

9) Nejzábavnější kniha či film

Asi slabikář. Protože ten ve mně objevil tu geniální skutečnost, že díky němu můžu nejen mluvit, ale i číst. A vnímat film…

10) Nejbližší výzva, jež mě čeká

29. 9. 2017 – premiéra mého muzikálu CASANOVA v Severočeském divadle     v Ústí nad Labem

23.10.2017 – premiéra mého muzikálu Romeo a Julie v Divadle Hybernia Praha

A pak v prosinci další reprízy velmi úspěšných muzikálů Děti ráje v Bobycentru v Brně a Sněhové královny v Divadle Hybernia v Praze

Zdeněk Barták s manželkou

Ilustrační foto: Archiv Zdeňka Bartáka