V pražském Divadle Hybernia finišují přípravy nové hudební komedie Švejk, která si odbude svojí jevištní premiéru už 6.listopadu.
Autor scénáře a režisér Václav Postránecký se myšlenkou rekonstrukce Švejka zabývá už delší dobu:
„Nápad realizovat Švejka je pro mě velice lákavý, protože jsem léta přesvědčen, že je jeho postava vykládána špatně. Švejk nikdy nebyl tlustou koblihou, jak jej zobrazoval Josef Lada. A hlavně to byl člověk, který absolutně věřil tomu, co říkal. Proto v našem nastudování diváky nejen pobaví, ale možná i dojme. V mých očích je to takový český Forrest Gump,“ uvedl Václav Postránecký na tiskové konferenci. S nápadem na „nového Švejka“ prý koketoval už před pětadvaceti lety, v době stého Haškova nedožitého jubilea.
V titulní roli se představí Martin Sobotka v alternaci s Daliborem Gondíkem. Zajímavé alternativy nabízí i obsazení dalších rolí:
Feldkurát Katz – Václav Vydra/Ladislav Frej
Bertschneider a poručík Dub – Vilém Čok/Josef Carda
Nadporučík Lukáš – Jan Čenský/Lukáš Vaculík
Feldkurát Ibl – Pavel Landovský
Dále se diváci mohou těšit na Vladimíra Kratinu, Jana Rosáka, Andreje Hryce, Hanku Křížkovou, Michaelu Dolinovou nebo Českou Miss 2008 Elišku Bučkovou, kteří ztvární povětšinou více menších rolí. V roli prostitutky se opět, „pro změnu“, představí populární muzikálová zpěvačka Míša Nosková.
Autorem hudby je Kája Mařík a dvacet písní z tohoto muzikálu vychází na CD už 3.listopadu.

Foto: Produkce muzikálu Švejk
/Martin Sobotka, Eliška Bučková, Dalibor Gondík/