Zahrada plzeňské Měšťanské besedy neosiří ani na přelomu srpna a září. Od příštího týdne naváže na koncertní část Rozmarného léta zcela nový cyklus, nazvaný příznačně Kinokavárna. Pod širým nebem u zahradních stolků návštěvníci zhlédnou celkem patnáct filmů, z toho pět hudebních nebo muzikálů.

“Na zahradě Besedy se dosud promítalo jen zcela příležitostně, předloni například v rámci festivalu Na ulici. Obsáhlejší program kino pod širým nebem až do letoška nenabízelo. Venkovní promítání má přitom v Plzni dlouhou tradici, hodně diváků, a Beseda nabízí ideální prostor,” vysvětluje dramaturg Kina Beseda David Brabec.

Letošní filmová produkce je tematicky rozdělená na tři části a každá poběží v jednom týdnu, od úterý do soboty. Nás samozřejmě nejvíce zajímá hned první blok, který vypukne už 28. srpna. Ten nabídne tuto divácky atraktivní pětici hudebních filmů:

Populární českou tragikomedii Jízda s písničkami skupiny Buty, filmovou verzi amerického krimi muzikálu Chicago, nedávnou muzikálovou novinku Once, kultovní Šakalí léta a bláznivou crazy komedii s melodiemi legendární skupiny ABBA Mamma Mia! V dalších dvou týdnech čekají publikum bloky s názvy Proměny Clinta Eastwooda a Takové normální thrillery.

Kinokavárna 2012

Hudba na konci léta
28. 8. – Jízda
29. 8. – Chicago
30. 8. – Once
31. 8. – Šakalí léta
1. 9. – Mamma Mia!

Proměny Clinta Eastwooda
4. 9. – Drsný Harry
5. 9. – Madisonské mosty
6. 9. – Nesmiřitelní
7. 9. – Tajemná řeka
8. 9. – Gran Torino

Takové normální thrillery
11. 9. – Agent bez minulosti
12. 9. – Sin City – Město hříchů
13. 9. – Bournův mýtus
14. 9. – Takoví normální zabijáci
15. 9. – Bournovo ultimátum

Muzikálové projekce začínají od 20:30, v dalších týdnech se promítá o půlhodiny dříve. Vstupné je 45 korun a po dobu představení bude v provozu venkovní bar.

Ilustrační foto: Archiv autora