Noc s operou, foto: DJKT Plzeň

Slavná Pucciniho opera Turandot se rozezní 29. června 2018 od 20.30 v Amfiteátru Lochotín pod taktovkou skvělého italského dirigenta Enrica Dovica. V hlavních rolích vystoupí špičková sopranistka Iveta Jiříková, Paolo Lardizzone a Ivana Veberová. Režie se ujal Tomáš Pilař.

Velkolepý a unikátní scénický počin pod širým nebem se špičkovým pěveckým obsazením je stěžejním mimo repertoárovým projektem Divadla J. K. Tyla Noc s operou. Letošní, již čtvrtý ročník představí slavnou Pucciniho poslední operuT urandot. Pucciniho opery patří k nejčastěji uváděným dílům na celém světě. Turandot, chladná a krutá princezna, klade svým nápadníkům hádanky, za jejichž nerozluštění je čeká smrt. Přichází však tajemný princ z ciziny Kalaf, jehož láska nakonec přemůže princeznin chlad.

„Diváci se i v letošním roce mohou těšit na velkou a efektní podívanou, jejímž ústředním bodem bude kolem tří set účinkujících. Tentokrát mohu nalákat zejména na působivé video efekty na obřích LED obrazovkách, na množství akrobatických výstupů, na velkou davovou scénu s čínskými prapory, na velkolepá baletní čísla, samozřejmostí už je světelná a laserová show,“ říká režisér Tomáš Pilař.

V blízkosti areálu je k dispozici velmi omezený počet vyblokovaných míst k parkování. Divadlo J. K. Tyla proto zajistilo ve spolupráci s PMDP, a. s. posílení městské hromadné dopravy po skončení produkce, a to vypravením 4 autobusů po následujících trasách:

* Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Šumavská – U Prazdroje – Těšínská – Masarykova – Doubravka

* Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Prokopova – U Trati – Koterovská – Slovanská alej – Slovany

* Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Klatovská – Bory

* Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Husova – Tylova – Vejprnická – Zadní Skvrňany

Podle aktuální situace po skončení produkce vypraví PMDP, a.s. v případě nutnosti ještě další 4 autobusy.

K dostání je několik posledních vstupenek k sezení a míst „na deku“, tedy k sezení na travnatých plochách hlediště. Vstupenky zakoupíte i na místě, v amfiteátru bude připraveno občerstvení, ve stáncích pořídíte vše pro příjemný letní piknik. Divadlo J. K. Tyla prosí návštěvníky, aby se dostavili s časovým předstihem a zamezili tak dlouhým frontám před začátkem akce.