Muzikál Lotrando a Zubejda, foto: Divadlo Metro

Legendární pohádka, která od doby svého vzniku v roce 1996 potěšila několik generací diváků, dostala atraktivní divadelní podobu. Nový pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda na jeviště Divadla Metro na Národní třídě v centru Prahy přivede všechny oblíbené hrdiny, včetně drvoštěpa Drnce, sultána Solimána, světaznalého pana Lustiga, popletů Zelí, Belí, Halí i chytré La Mad. Premiéra je na programu v sobotu 30. března od 11h, první repríza následuje 31. března od 15h.

V roli krásné princezny Zubejdy z daleké Solimánie se představí Eliška Jansová, známá z vánočních pohádek Princezna a písař či Svatojánský věneček i z hostování v několika pražských divadlech.  Slušně vychovaného loupežnického synka Lotranda si s chutí zahraje Michal Pazderka. Rozverný příběh podle scénáře Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka, chytlavé písničky oblíbené autorské dvojice Svěrák & Uhlíř, herecké výkony, to vše umocněno velkorysou výpravou, jevištními efekty a bezprostřední atmosférou živého představení. Pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda slibuje intenzivní divácký zážitek. Produkce chce do hlediště společně s dětmi přilákat i rodiče a připomenout, které tři obyčejné věci stačí k uzdravení churavé princezny i další nestárnoucí scény a písničky.

 

Lotrando a Zubejda 

Scénář: Zdeněk Svěrák, Karel Smyczek

Hudba: Jaroslav Uhlíř

Texty písní: Zdeněk Svěrák

Divadelní úprava a režie: Vít Prýmek

Scéna a kostýmy: Lucie Bradáčová, Věra Pivoňková

Hudební režie a úprava: Dalibor Tuž

Choreografie:  Eliška Jansová

Hrají:  Eliška Jansová, Eva Přívozníková, Michal Pazderka, Matěj Pour, Rostislav Trtík, Libor Jeník, Petr Pěknic, Kryštof Nohýnek, Štěpánka Prýmková, Radim Jíra, Jáchym Kučera, Eliška Hamplová, Veronika Barešová, Lucie Karbanová a další…