Muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě chystá další muzikálový hit v české premiéře: Kinky Boots.

Broadwayský muzikálový trhák vychází ze stejnojmenné filmové předlohy i skutečného příběhu jedné továrny na severu Anglie. Muzikálové zpracování vyhrálo několik Cen Tony a získalo srdce všech diváků, kteří se chtějí v divadle pobavit, odreagovat a také si připomenout, že i když jsme každý jiný, tak s trochou soucitu a hromadou porozumění můžeme vždy najít společnou řeč.

Charlie Price stojí před nelehkým úkolem. Zdědil krachující rodinnou továrnu na boty a navzdory svým vlastním plánům se ji musí pokusit zachránit a tím splnit přání svého nedávno zesnulého otce. Naštěstí k tomu najde nečekaného spojence. Lola, kabaretní umělkyně a svérázná drag queen, ví přesně, jaké botky na trhu chybí! Během této spolupráce oba zjišťují, že se od sebe vlastně až tak výrazně neliší.

Muzikál měl premiéru v roce 2012 v Chicagu, o rok později dobyl Broadway a v roce 2015 West End. Záznam z londýnského Adelphi Theatre prošel mnoha kiny. Kinky Boots získaly šest cen Tony, na West Endu byly oceněny třemi cenami Laurence Oliviera, včetně ceny za nejlepší nový muzikál. S velkým úspěchem bylo dílo nastudováno v Asii, Austrálii nebo v sousedním Německu. V Ostravě zazní v českém překladu Pavla Bára a Michaela Prostějovského. Premiéra se uskuteční v Divadle Jiřího Myrona 13. června 2024.

KINKY BOOTS

Cyndi Lauper, Harvey Fierstein

Hudba a texty písní: Cyndi Lauper
Český text: Pavel Bár, Michael Prostějovský
Režie: Gabriela Petráková, Marek David
Hudební nastudování: Jakub Žídek
Dirigent, klávesy: Jakub Žídek
Asistent dirigenta, klávesy: Jiří Janík
Choreografie: Ladislav Cmorej
Choreografie high heels: Antonín Blahuta
Scéna: Ondřej Zicha
Kostýmy: Hana Kelar Knotková
Dramaturgie: Hana Nováková

V hlavních rolích:

Charlie Price: Radim Bierski, Tomáš Krpec
Lola/Simon: Peter Pecha, Ján Slezák
Lauren: Diana Demecsová, Veronika Prášil Gidová
Nicola: Andrea Gabrišová, Alžbeta Trembecká
Don: Roman Harok, Tomáš Savka
George: Marcel Školout
Harry, Hlasatelka: Lukáš Adam, Adam Živnůstka

a další