Vážení a milí čtenáři,

dnes oficiálně končí divadelní sezona 2010/11, v pořadí již třetí, během které Vás provázíme světem muzikálu a operety. Náš portál, jak jistě víte, vznikl na jaře roku 2008 a postupně se stal nejen uznávaným partnerem naprosté většiny českých a slovenských hudebních divadel, ale zejména nevysychajícím zdrojem informací pro Vás, naše čtenáře. Jen za sezonu 2010/11 jste si mohli na našem webu přečíst přes 180 nových článků od renomovaných autorů, prohlédnout si 660 snímků z různých inscenací a poslechnout několik audio a video ukázek. Náš šéfredaktor Vítězslav Sladký zároveň externě spolupracuje s několika dalšími významnými médii a je stálým respondentem muzikálového kritického žebříčku, který vychází na stránkách Divadelních novin.

Jako každoročně, i letos nás čeká prázdninový provoz našeho magazínu. To ovšem neznamená, že byste naše stránky měli znovu navštívit až v září. Právě naopak! I během července a srpna Vám budeme přinášet řadu zajímavých příspěvků, ať už to budou postupně aktualizované dramaturgické plány jednotlivých scén, recenze muzikálových hudebních nosičů či čtenářsky populární rozhovory. Už nyní pro Vás například připravujeme interview naší stálé spolupracovnice Evy Ichové s prázdninovou jubilantkou, významnou českou muzikálovou herečkou Stanislavou Topinkovou – Fořtovou, či s režisérem připravované Noci na Karlštejně Petrem Paloušem. Také se dozvíte, kdo bude hrát v očekávané plzeňské inscenaci Evity a mnoho dalších zajímavostí.

Odpočívat nebudou ani tentokrát všechny muzikálové scény. Vydat se můžete například během celého léta do pražské Hybernie na Hello, Dolly!, začátkem července do Biskupského dvora Moravského zemského muzea v Brně, kde Městské divadlo odehraje několik repríz legendárních Snů svatojánských nocí, na muzikál Cikáni jdou do nebe na Kunětickou horu nebo na činoherní verzi operety Netopýr, kterou uvede Východočeské divadlo Pardubice v rámci festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou. Již tradičně bude muzikálu patřit i romantické prostředí zámku Hluboká nad Vltavou, kde se v červenci můžete těšit na Jednu noc na Karlštejně a v srpnu na nesmírně populární muzikál Romeo a Julie. Na nejedné z těchto letních akcí se s Vámi budeme zajisté potkávat.
Přejeme Vám krásné léto a budeme šťastni, pokud si na náš magazín vzpomenete třeba i během lenošení na mořské pláži a podíváte se prostřednictvím svých notebooků, laptopů a mobilních telefonů na nové informace ze světa hudebního divadla!

Ilustrační foto:
1) Pavel Křivánek, DJKT Plzeň – vydavatel Josef Hrubý a publicista Vítězslav Sladký na vernisáži Divadelní fotografie
2) Vítězslav Sladký – přístav v Monacu 2011