Porotci castingové show TV Prima a Divadla Kalich Cesta ke slávě opět diváky u obrazovek překvapili – ačkoli z boje o roli Mariany vyřadili Radku Pavlovčinovou, vzápětí jí po krátké poradě nabídli obsazení do druhé velké ženské role Čarodějnice, kterou si zahraje v alternaci s Leonou Machálkovou a Janou Fabiánovou. Radka nabídku hned z jeviště s velkou radostí přijala.

V dnešním kole čekal soutěžící nadmíru zajímavý úkol – zazpívat si po boku českých muzikálových hvězd Tomáše Trapla, Romana Vojtka, Lucie Šoralové, Dashy, Janka Ledeckého a Petry Janů velké duety ze známých českých, a ve dvou případech i světových muzikálů. Celou show symbolicky odstartoval titulní hit z muzikálu Touha, který vlastně o podobném konkurzu druhoplánově pojednává. Jak po boku svých, a teď nevím, zda napsat slavnějších nebo zkušenějších kolegů a zda je tento příměr vůbec na místě, naši soutěžící dopadli, se dozvíte v našem shrnutí. Dodáváme, že procentuální hodnocení se týká výhradně účastníků castingu, nikoli spoluúčinkujících zpěváků.

Michaela Doubravová a Tomáš Trapl
Kdyby tisíc klarinetů – Dotýkat se hvězd
Domnívám se, že Míša Doubravová je přesně takovou tváří, jakou tato show chtěla divákům nabídnout – pohlednou, neokoukanou, ale přitom už herecky alespoň trochu zkušenou, neb dle mého názoru je téměř nemožné do hlavní role na profesionální scénu přijít jen tak z ulice. Její herecké dispozice jsou velmi slibné, pěvecké zatím omezené jak technikou, tak rozsahem. V tomto kole mě překvapilo, že talentovanou herečku její spoluúčinkující Tomáš Trapl převyšoval nejen pěvecky, ale i energií, kterou do vystoupení vložil. Ale možná je trochu na vině i skoro padesát let stará písnička…
Naše hodnocení: 60 %

David Weingärtner a Lucia Šoralová
Krysař – Agnes a Krysař
Asi se budu opakovat, ale David je skutečným překvapením soutěže. Proto si ještě dalších 100 minut slávy zaslouží, ač si myslím, že daleko zkušenějšího a univerzálnějšího Jana Kříže má pramalou šanci porazit. Jeho handicapem je totiž krom zatím omezených pěveckých i pohybových možností i velmi malá výška. A tohle není Superstar, kde jde jen o popularitu, zde by přece jen měla být určující i typová dispozice. Ale nechme rozhodnout diváky. V každém případě bude i druhé místo pro Davida, jenž vystřihl působivý duet z Krysaře s podporou vynikají Lucie Šoralové na velmi dobré úrovni, velkým úspěchem.
Naše hodnocení: 70 %

Martina Bártová a Roman Vojtek
Jack Rozparovač – O něčem sním
Ne náhodou si během celého klání získala Martina Bártová značné sympatie diváků a z dívek postoupila do finálového souboje přímým diváckým hlasováním. Zlepšuje se kolo od kola, ač porotu trochu provokuje svojí lehkou flegmatičností. Z čistě muzikálního hlediska se její duet s Romanem Vojtkem řadil jednoznačně k tomu nejlepšímu, co během celého večera zaznělo, hlasy k sobě skvěle ladily, i když zvolená píseň nepatří k těm úplně prvoplánovým hitům. Každopádně zcela zasloužený postup zpěvačky, o které jistojistě ještě uslyšíme, lhostejno, zda v souvislosti s muzikálem Robin Hood nebo s jazzovou scénou.
Naše hodnocení: 80 %

Laco Hudec a Dasha
Aladin – A Whole New World
S Laco Hudcem mám od počátku soutěžení podobný problém, jako porotci: Zajisté je to výborný muzikálový zpěvák, ale již od prvního kola víme, že se nehodí na Robina. Jeho místo je možná v Pomádě, Romeovi a Julii, mohl by být princem v muzikálové Rusalce nebo Rolfem v The Sound of Music, ale nikoli králem zbojníků, protože jeho parketou jsou romantické party. To se potvrdilo i v duetu z Aladina (s výbornou Dashou), kde navíc řadu vysokých tónů opatřil nepříjemným hlasovým zabarvením a plochým pěveckým projevem.
Naše hodnocení: 50 %

Radka Pavlovčinová a Janek Ledecký
Hamlet – Neztrácej čas
Duet s poněkud usedlým Jankem Ledeckým bohužel nedal tentokrát nijak vyniknout Radčině temperamentu, který předváděla publiku v předchozích kolech. Porotci ale zřejmě chtěli jen vyzkoušet na roli Ofélie, zda je vůbec Radka schopná se ztotožnit s partem romantické hrdinky. Poté jí nabídli již zmíněnou roli Čarodějnice, k níž bude mít zajisté lepší pěvecké i herecké předpoklady.
Naše hodnocení: 60 %

Jan Kříž a Petra Janů
Fantom Opery- Párkrát mlčet
Party Fantoma Opery patří v muzikálové literatuře k nejobtížnějším. Celkem mě však nepřekvapilo, jak brilantní výkon Jan Kříž v duetu s Petrou Janů podal, ukázal opět další hereckou polohu a velmi příjemné barytonové zabarvení hlasu. Nutno přiznat, že zastínil i svojí partnerku, jinak excelentní zpěvačku a jednu z nejlepších českých „Thénardierek“, jíž však pro part Christiny chyběla předpokládaná lehkost. Zasloužený postup do velkého finále, kam Honzu katapultovali svými hlasy již diváci.
Naše hodnocení: 80 %

Po vyjádření všech porotců z boje o hlavní role Mariany a Robina v muzikálu Robin Hood následně vypadl Laco Hudec a Radka Pavlovčinová, jejíž zklamání po několika sekundách vystřídala obrovská radost z nabídnuté úlohy Čarodějnice.

Foto: TV Prima (logo, portrét Radky Pavlovčinové a záběr z hlediště) a Pavel Křivánek (Jan Kříž s Radkem Štědronským-Shejbalem v muzikálu Monty Python’s Spamalot)