Hudební scéna MDB

Hudební scéna MDB

Úspěšní autoři mnoha her Městského divadla Brno Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán (připomeňme jejich Mendela, Barona TrenckaCyrila a Metoděje nebo veleúspěšnou Sněhurku) připravují hned dva nové autorské muzikály. Zatímco Brněnské kolo bude mít premiéru až v červnu na Biskupském dvoře, bláznivá féerie Bítls zazní na Hudební scéně poprvé už 4. března.

Který kluk v šestnácti letech nezakládal kapelu? Který kluk jednou netoužil před zaplněným stadiónem už prvním hrábnutím do strun kytary vyvolat nadšené ječení zástupů fanynek? A který kluk nesnil o dráze pořádného rockera? Juřan, Žanek a Pavlík o něčem takovém sní v malém jihomoravském městečku roku 1967 – místo toho drnkají krotké taneční šlágry, jejich kapele schází bubeník a na místních hodech vystoupí jen díky tomu, že jejich zpěvačkou je dcera předsedy MNV. Jejich život se však změní, když se v městečku objeví dva tajemní cizinci – první, který si v elegantním obleku objednává Martini s vodkou (říkejme mu třeba James B.) a druhý, který nápadně připomíná jednoho z členů kluky zuřivě milovaných Beatles. A jsou to právě písně této legendární kapely, které v nové inscenaci budou hrát klíčovou roli: Here Comes the Sun, Love Me Do, Lucy in the Sky with Diamonds, All You Need Is Love,  Michelle, Help!, A Hard Day’s Night… Původní jukebox-muzikál osvědčeného autorského tria Slovák-Šotkovský-Štěpán nabídne vydatnou porci radosti z nestárnoucích hitů dua Lennon-McCartney i notně bláznivý retro příběh o klukovském snění o velkém rockovém světě.

Režírovat bude spoluautor Stano Slovák, choreografie secvičí Michal Matěj a taktovky se chopí František Šterbák či Ema Mikešková. Rockpopový hodokvas se bude odehrávat na scéně Jaroslava Milfajta a v retro kostýmech, které navrhne Andrea Kučerová.

Osoby a obsazení:

Pavlík, Žanek, Juřan: Matyáš Kyncl, Tomáš Herajt, Miloš Fiala,  Jan Dvořák, Marek Hurák, Tomáš Dalecký, Dominik Brychta

Richard Starkey, bubeník: Marek Kolář, Jiří Mach, Jakub Zedníček

James B., tajný agent: Aleš Slanina, Lukáš Janota

Homola, předseda MNV: Viktor Skála, Petr Štěpán

Kolóšek, jeho podržtaška: Michal Isteník, Alan Novotný

Renča: Barbora Remišová, Eliška Skálová, Dagmar Křížová

Mirek: Jan Brožek, Jonáš Florián, Daniel Joch

Maňa: Hana Kováříková, Mária Lalková, Kristýna Daňhelová

Rockový Pánbůh: Dušan Vitázek, Kamil Mikulčík, Stano Slovák

Alžběta, britská královna: Viktória Matušovová, Sára Milfajtová

Komorník: Robert Jícha, Lukáš, Vlček

Tatínek: Patrik Bořecký, Rastislav Gajdoš

Maminka: Lucie Bergerová, Ivana Vaňková

Babička a další: Miroslava Kolářová, Květoslava Ondráková

Dědeček a další: Ladislav Kolář, Zdeněk Junák

a další

Ilustrační foto: Tino Kratochvil