Petra Vraspírová s přítelem Romanem Vojtkem

Pokračujeme v našem seriálu 10 NEJ muzikálových osobností. Tentokrát odpovídá hvězda pražské i plzeňské muzikálové scény, herečka Petra Vraspírová.

1) Nejkrásnější ráno a večer, jaké si představuji
Rána mám krásná skoro pořád. Je pro mě důležité nastartovat se do pohody. Ale nejkrásnější jsou ta, když se probudím minimálně po deváté hodině, otevřu oči a vidím Romana (Vojtka, pozn. red.), jak se na mě usmívá. Jako každé ráno spolu posnídáme, nejlíp palačinky s domácí marmeládou od babičky nebo mojí maminky a pak už je skoro jedno, jaký bude zbytek dne.
A nejkrásnější večer?
Asi jak který. U mě docela záleží na ročním období. Třeba v zimě miluji být večer zachumlaná v dece, pít teplé kakao a dívat se na hezký film. Kdyby u toho hořel krb a venku sněžilo, tak je to dokonalé.

2) Nejnezapomenutelnější kulturní zážitek z poslední doby
Představení Wicked a Lví král na West Endu v Londýně. Obrečela jsem je jak malá holka…

3) Nejromantičtější dovolená, jakou jsem prožila 
Roman, já, Barcelona a koncert Beyoncé jako překvapení. Roman zná Barcelonu jako své boty, takže byl nadšený, že mě mohl všude provést, vyšvihnout se, jak to tam zná a kolik toho o Barceloně ví. Koncert Beyoncé byl jen třešnička na dortu! Romantické večeře, dobré jídlo, pití a naše láska. Podobně jsem se cítila i v Římě, což bylo zase překvapení pro Romana, které jsem mu přichystala letos na Valentýna… A že  je to kýč? No a co.. Láska nezná kýč 🙂

4) Nejvyšší vrchol, který jsem zdolala
Zatím se snažím každé výzvě, ať už pracovní či osobní, čelit nejstatečněji, jak jen to jde. Pamatuji si, jak jsem hned po vysoké škole dostala hlavní roli v Praze v představení Já, François Villon a měla se během pár měsíců vyrovnat zkušeným hercům jako je Martin Písařík, Petr Kostka, Petr Vacek, Jana Malá… Tenkrát mě neskutečně vedli a pomáhali mi. Vlastně jsem měla jedinečnou možnost učit se od nejlepších. Věřím, že život vždy přichystá výzvy, které jsme schopni ustát a zvládnout. Jen to nesmíme vzdát.

5) Nejcharismatičtější herec / herečka
Ví to o mně skoro každý: Hugh Jackman!! Ty rány na rukou, které měl jako Wolverine bych mu léčila klidně každý den…Ale jako v každé ordinaci by si musel sundat triko.. 🙂

6) Nejoblíbenější jídlo a nápoj
No, jídlo – zbožňuji cokoliv sladkého, a z pití mám ráda čaj Mate lemon

7) Moje Nej značka auta
Bílá…(smích)… Ne, nemám Nej značku auta, popravdě se v autech moc nevyznám

8) Nejúžasnější hudba, kterou znám
Před lety mě okouzlil zvuk hudebního nástroje Hang. Jinak ujíždím na Beyoncé, to je moje DIVA a na muzikálech… Asi to není normální, ale je to tak. A vlastně ještě soundtrack z filmu Titanic. Jako malá jsem měla kazetu (chi, chi chi „kazetu“), kterou jsem si pouštěla pořád dokola. Ještě dnes to obdivuji.

9) Nejzábavnější kniha či film
Poslední knihou, kterou jsem četla, byly Bábovky od Radky Třeštíkové. Super. Pak mám ráda Lornu Byrne a její Andělé v mých vlasech. Ale kniha, u které jsem se nejvíc nasmála, byl Hrdý Budžeš od Ireny Douskové. Pamatuji si, jak se mě ve vlaku ptali lidé, co to čtu za knihu, že se smějí už jenom tomu, jak se pořád směju.

10) Nejbližší výzva, jež mě čeká

Letos letní Mamma mia! Exluzivních 32 představení. Já jich odehraju 27. A tak se modlím, abych je všechny ve zdraví zvládla. Přeci jen to představení stojí na Sophii  a Donně. Takže jestli zvládnu tohle, nebudu se už nikdy moct na nic vymlouvat! (smích)

Petra Vraspírová v muzikálu Děj se co děj

Foto: Archiv Petry Vraspírové a Pavel Křivánek