Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 23.01.15 Monika Sommerová: Když zpívám Christine, hraju občas sama sebe

  V bulváru se o ní píše jako o „hvězdě Fantoma Opery”. Vystudovala operní zpěv, ale zároveň dodělává zemědělskou univerzitu. Zpívá hlavní roli Christine v Praze, ale i menší úlohy v Ústí nad Labem. Taková je Monika Sommerová, nová muzikálová hvězda bez hvězdných manýrů.

 • 21.01.15 Nejslavnější česká skladatelka Vítězslava Kaprálová na poštovní známce

  Vítězslava Kaprálová je nejvýznamnější českou dirigentkou a hudební skladatelkou, byť se dožila pouhých pětadvaceti let. K letošnímu 100. výročí jejího narození probíhá řada mimořádných koncertů, ale také se její osobnosti dostává nebývalé pocty v podobě poštovní známky, kterou právě vydává Česká pošta.

 • 19.01.15 Soutěž: Sněhová královna má své CD. Vyhrajte jej u nás!

  Nový rodinný muzikál hudebního skladatele Zdeňka Bartáka Sněhová královna si můžete od prosince poslechnout i na CD. Celkem jednadvacet písní nazpívali hlavní protagonisté inscenace, album nahrál a namixoval Daniel Barták. Pokud vám ve fonotéce ještě chybí, můžete jej vyhrát v naší nové soutěži!

 • 17.01.15 Lehárova Veselá vdova z newyorské MET zamíří do kin

  Pravidelné operní přenosy z newyorské Metropolitní opery tuto sobotu 17. ledna dramaturgicky ozvláštní opereta – Veselá vdova Franze Lehára. Režie se ujala broadwayská režisérka a choreografka Susan Stroman, diriguje Andrew Davis. V hlavních rolích vystoupí Renée Fleming, Nathan Gunn, Alek Shrader a Kelli O’Hara.

 • 15.01.15 Hello, Dolly! Se Zuzanou Krištofovou i plzeňskými operetními bardy

  Nová plzeňská inscenace světoznámého muzikálu Hello, Dolly! nabídne divákům vskutku hvězdné obsazení. Mohou se těšit na Zuzanu Krištofovou, Ivanu Jirešovou, Jana Ježka, Kateřinu Herčíkovou a hned tři ikony plzeňské operety – Marii Grafnetterovou, Miluši Kupcovou a Františka Dvořáka. Premiéra se uskuteční 26. dubna tohoto roku ve Velkém divadle.

 • 13.01.15 Pražské Divadlo Rokoko oslaví 100. výročí!

  V letošním roce slaví Divadlo Rokoko 100. výročí svého založení. Městská divadla pražská proto připravují celou řadu akcí, kterými toto jedinečné jubileum budou připomínat. Rokokem prošly desítky významných osobností českého kulturního života a zároveň se tato scéna nesmazatelně zapsala i do historie českého hudebního divadla.

 • 11.01.15 Opavské divadlo uvede novou muzikálovou komedii Milionová svatba

  Opavské divadlo připravuje premiéru zcela nového muzikálu s názvem Milionová svatba. Příběh o falešném milostném trojúhelníku napsali společně s šéfem činohry Romanem Groszmannem herec Jakub Šafránek a hudební skladatel Richard Mlynář. Premiéra se uskuteční už 18. ledna tohoto roku.

 • 08.01.15 Lili prožije na brněnském jevišti svůj Let snů

  Natálie Grossová v alternaci se studentkou konzervatoře Kateřinou Marií Fialovou se promění v třináctiletou holčičku a budou prožívat neskutečná dobrodružství v novém muzikálu Let snů LILI, jenž uvede v české premiéře Městské divadlo Brno 24. ledna tohoto roku. Režíruje Petr Gazdík, čtyřicetičlenný orchestr budou řídit Dan Kalousek nebo František Šterbák.

 • 07.01.15 S plzeňskými filharmoniky vystoupí houslistka Chloë Hanslip

  Ve čtvrtek 8. března se na koncertu Plzeňské filharmonie představí houslistka Chloë Hanslip. A to v díle významného anglického komponisty 20. století Williama Waltona, v koncertu pro housle a orchestr. Po přestávce provedou filharmonici Symfonii č. 3 F dur Johannesa Brahmse. Hrát budou pod taktovkou Jana Schultsze.

 • 05.01.15 Operetní hvězdy zazáří na jevišti Velkého divadla v Plzni

  Sobotní večer 10. ledna ve Velkém divadle bude patřit milovníkům klasické operety a muzikálu. Zazní nejslavnější obou zmíněných žánrů v podání Jana Ježka, Pavly Břínkové, Radky Sehnoutkové, Dalibora Tolaše a Tomáše Kořínka. Pěvce doprovodí klavírista, skladatel a pedagog Jiří Pazour.

 • 02.01.15 Recenze: Kočky zvou do Nového divadla na skvělý kočičí bál

  Velkým úspěchem skončila 25. prosince v plzeňském Novém divadle premiéra slavného muzikálu Kočky Andrewa Lloyda Webbera, zkomponovaného na texty „Praktické knihy o šikovných kočkách“ T.S. Eliota. Autorem českého přebásnění je Michael Prostějovský, režíroval Roman Meluzín, v úloze Grizabelly exceluje Stanislava Topinková Fořtová.

 • 31.12.14 Musical-opereta: PF 2015

  Redakce magazínu musical-opereta.cz Vám všem, našim čtenářům i spolupracovníkům, přeje, ať BEZPEČNĚ ROZEZNÁTE DOBRO OD ZLA a vykročíte do nastávající roku 2015 tou správnou nohou!

 • 29.12.14 Plzeňští filharmonici přivítají Nový rok operetou

  Plzeňská filharmonie a Prague Cello Quartet se sejdou 1. ledna 2015 v Měšťanské besedě v Plzni na slavnostním Novoročním gala, které se koná od 17 hodin. Na programu jsou snad ta největší lákadla a posluchačsky nejatraktivnější skladby našich i světových autorů. Zazní Strauss, Lehár, Kálmán, Dvořák i Chačaturjan.

 • 26.12.14 Sláva v MdB: Křídla znají své majitele, Ročenka byla pokřtěna

  V pondělí 22. prosince 2014 proběhlo na Činoherní scéně Městského divadla Brno již 18. vyhlášení výsledků divácké ankety Křídla, tentokráte za sezónu 2013/2014. Hlavní herecké ceny si letos odnesli Aleš Slanina a Andrea Březinová, nejoblíbenější inscenací se stal muzikál Flashdance. Pokřtěna byla i zbrusu nová divadelní Ročenka.