Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 14:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 24.10.14 Muzikál Duch: Jevištní triky a černošská vědma přivádí diváky do varu

  Pouhé tři roky po světové premiéře přichází Městské divadlo Brno s muzikálem Duch (The Ghost), který byl napsán podle scénáře slavného stejnojmenného filmu. Diváky čekají skvělé jevištní triky, dobře napsaný příběh i strhující taneční čísla. Při premiéře v hlavních rolích vystoupili Dušan Vitázek, Svetlana Janotová, Zdena Herfortová a Robert Jícha.

 • 22.10.14 Plzeňští filharmonici zahrají Bachův dvojkoncert, Brahmse i Schuberta

  Čtvrteční koncert Plzeňské filharmonie pořádaný v rámci abonentní skupiny B patří čiré klasice. Na programu jsou díla Johannesa Brahmse, Johanna Sebastiana Bach a Franze Schuberta. Koncert začíná ve čtvrtek 23. října v Měšťanské besedě v Plzni v obvyklých 19 hodin.

 • 21.10.14 Návrat muzikálových legend: V karlínském divadle bude řádit Dracula!

  Letošní sezona jakoby probíhala ve znamení muzikálových legend a jejich oslav: Zatímco před týdnem na jevišti Hudebního divadla Karlín slavil dvacet let od české premiéry legendární rockový muzikál Jesus Christ Superstar, už pozítří se navrátí na scénu Kleopatra a podle nejnovějších informací čeká divadelní comeback i vůbec nejúspěšnější český muzikál Dracula.

 • 19.10.14 Jesus Christ Superstar - dvacet let na české scéně!

  Ve čtvrtek 16. října oslavil kultovní muzikál Jesus Christ Superstar na jevišti Hudebního divadla Karlín 20 let na české scéně! V létě roku 1994 byl totiž v Praze poprvé uveden v tehdejším Divadle Spirála. Slavnostního představení se zúčastnili tehdejší i současní producenti, realizátoři a zpěváci. Zdravici poslal i libretista Tim Rice.

 • 17.10.14 Královna šansonu v Brně a Praze v představení EDITH THE SHOW

  Loni uplynulo 50 let od chvíle, kdy nás opustila osudová žena francouzského šansonu Edith Piaf. Její pohnutý život mapuje řada filmů i divadelních představení. Nyní navštíví Prahu a Brno francouzská zpěvačka Jil Aigrot, která vdechla život písním “pařížského vrabčáka” i ve filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

 • 15.10.14 Chcete na diskotéku? Běžte do Divadla Kalich!

  Na přelomu září a října se odehrála v Divadle Kalich další dlouho očekávaná muzikálová událost. V české premiéře tu poprvé zazněl hit muzikál Horečka sobotní noci postavený na písních Bee Gees. Režíroval Ján Ďurovčík, v hlavních rolích při premiéře vystoupili Jan Kříž, Markéta Procházková, Michaela Doubravová či Roman Tomeš. Diskotéka v Praze opět ožila.

 • 13.10.14 Richard Pachman s otcem Františkem přiváží do Plzně Tyldu

  Po dvou autobiografických knihách, románu Útes a příběhu o stalkingu s názvem Kdokoliv sáhl hudebník, výtvarník a spisovatel tentokrát pro další námět do celkem nedávné historie. Společně se svým otcem Františkem Pachmanem napsali román Tylda, který představí 14. října také návštěvníkům M Klubu v Plzni.

 • 10.10.14 Svět kabaret – Kabaret svět je víc, než pouhý koncert

  Muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla vstoupil 24. září na Malou scénu Nového divadla koncertní revue s názvem Svět kabaret – Kabaret svět. Jejím základním mottem je život ve městě. Ve scénickém pásmu excelují Eva Staškovičová, Aleš Kohout, Petra Vraspírová, Venuše Dvořáková a celá řada dalších. Sólisty doprovází sedmičlenná živá kapela.

 • 08.10.14 Dobrá zpráva: Muzikály Jeptišky a Očistec vychází na CD!

  Náš magazín vždy s velkou radostí kvituje vydavatelskou činnost několika mála českých scén. K nim bezpochyby patří Městské divadlo Brno, které nyní vydává na CD autorský muzikál Stanislava Moši a Zdenka Merty Očistec i Východočeské divadlo Pardubice, jež obohatí naše fonotéky českou verzí slavných Jeptišek Dana Goggina.

 • 06.10.14 Deset let Hudební scény Městského divadla Brno

  Slavnostním koncertem oslavilo Městské divadlo Brno desetiletou existenci zcela nového moderního divadla, tzv. Hudební scény. Od podzimu roku 2004 jejím jevištěm prošlo už 48 titulů. Uplynulé desetiletí rekapituluje ve své studii doc. Peter Stoličný.

 • 04.10.14 Recenze: Intimní Bratránek z Batávie se proměnil v brutálnější komedii

  Komorní operetu Eduarda Künnekeho Bratránek z Batávie uvedlo v nové úpravě Tomáše Vůjtka Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Jemná operetní poetika se sice z inscenace Tomáše Jirmana vytratila, diváci však tleskali vtipům a solidním hereckým výkonům. Zazářila Martina Šnytová v úloze Julie. Více v naší recenzi.

 • 01.10.14 Operetní Bratránek připluje do Ostravy z tajemné Batávie

  Intimní operetu Bratránek z Batávie německého skladatele Eduarda Künnekeho v osobité úpravě dramaturga Tomáše Vůjtka uvede už zítra soubor operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Získá srdce půvabné Julie Evžen, Alois nebo Vendelín? To se dozvíte v Divadle Jiřího Myrona!

 • 29.09.14 Hudební scéna MDB slaví desáté narozeniny. Velkým koncertem i tramvají

  Velký muzikálový koncert, výpravná publikace či speciálně zbarvená tramvaj. Tak oslaví Městské divadlo Brno desáté výročí od otevření Hudební scény, jejímž jevištěm prošlo už osmačtyřicet titulů. Devětačtyřicátým bude 18. října výpravný muzikál Duch, který nyní zkouší režisér a ředitel MdB Stanislav Moša.

 • 26.09.14 Recenze: Neuvěřitelné - Fantom Opery ožil v Praze. Diváky oslnil

  Jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších muzikálů světa, Fantom Opery hudebního velikána Andrewa Lloyda Webbera, dorazil po letech snažení konečně do Prahy. V divadle GoJa Music Hall jej uvedl producent dr. František Janeček v režii Petra Novotného. Naše recenze naznačuje, že se za českého Fantoma v rámci muzikálové Evropy nemusíme stydět.