Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 20.12.14 Plzeňský dětský sbor nastudoval Mrazíka v rámci Vánočního koncertu

  Legendární vánoční pohádka Mrazík, která baví už několik generací diváků, znovu ožila na jevišti. Nastudoval ji sbor Javořičky v rámci reprezentativního Vánočního koncertu Plzeňského dětského sboru, který se každoročně odehrává v adventním čase ve Velkém divadle v Plzni.

 • 19.12.14 Mostečtí herci si zazpívají v dešti

  Městské divadlo Most v pátek 19. prosince odpremiéruje na Velké scéně slavný americký muzikál Zpívání v dešti. Ten přivádí diváky do hollywoodských filmových studií, kde právě končí éra němého filmu. Režíruje Pavel Ondruš, v hlavních rolích diváci uvidí Michaela Vykuse, Karolínu Herzinovou, Jana Beneše a Luciu Jagerčíkovou.

 • 17.12.14 Recenze: Těžkosti s Těžkou Barborou

  13. prosince 2014 ožila na Činoherní scéně Městského divadla v Brně slavná hudební komedie Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka TĚŽKÁ BARBORA. Nad tím, jak se inscenace zdařila a zda lze vůbec v dnešní době reinkarnovat hry Osvobozeného divadla, se v naší recenzi zamýšlí Peter Stoličný.

 • 15.12.14 Smetanovské dny zahájily předprodej. Nabídnou klasiku, muzikál i operetu

  Na jubilejní 35. ročník kulturního festivalu Smetanovské dny, který se koná v západočeské metropoli ve dnech 2. – 29. března 2015, si již můžete koupit vstupenky. Předprodej začal v těchto dnech. Letošní ročník má motto “Rakušané, Němci a Češi v české kultuře 19. století.”

 • 12.12.14 Divadlo na Orlí: Sweeney Todd i autorská čtení nových muzikálů

  Brněnská JAMU na své scéně Na Orlí uvede vůbec poprvé v české verzi muzikál Sweeney Todd – Ďábelský holič z Fleet Street od známého amerického hudebního skladatele Stephena Sondheima. Dílo nastudovali studenti 4. ročníku Ateliéru muzikálového herectví doc. Mgr. Sylvy Talpové pod režijním vedením Hany Mikoláškové. Premiéra proběhne v pátek 12. prosince.

 • 11.12.14 Mamma Mia: Písničky skupiny Abba se valí na Prahu

  Písně legendární švédské skupiny Abba zazní konečně v češtině. Stane se tak už tento pátek 12. prosince v pražském Kongresovém centru, kde proběhne česká premiéra slavného komediálního muzikálu Mamma Mia. Režíruje populární Antonín Procházka a v hlavních rolích vystoupí nejedna hvězda české muzikálové scény.

 • 09.12.14 Ústecká Hraběnka Marica: Za nemnoho peněz docela dost muziky

  Dnešní recenzí se vracíme k inscenaci Kálmánovy operety Hraběnka Marica, kterou uvádí ústecké Severočeské divadlo s Terezou Mátlovou v titulní roli. Často hranou “maďarskou národní operetu” režijně připravil Zbyněk Brabec, diriguje Milan Kaňák.

 • 07.12.14 Recenze: Někdo to rád horké jako nízkonákladová show

  Velmi oblíbená hudební komedie Sugar aneb Někdo to rád horké dorazila na scénu Nového divadla v Plzni. Premiéra show se uskutečnila 29. listopadu, režíroval Ondřej Lážnovský, za dirigentský pult se postavil Dalibor Bárta. V hlavních rolích diváky baví Soňa Borková, Aleš Kohout, Jozef Hruškoci a Miro Grisa. První repríza proběhne 28. prosince.

 • 04.12.14 Gustav Skála roztančí Olomouc Frimlovou operetou Rose Marie

  V pátek 5. prosince bude mít premiéru inscenace populární operety Rudolfa Frimla ROSE MARIE. Světoznámý titul se na olomoucké jeviště vrací po více než třiceti letech. Režie se ujal Gustav Skála, který v Moravském divadle uvedl v minulosti My Fair Lady či Polskou krev.

 • 04.12.14 Sukův komorní orchestr přiváží do Plzně vánoční melodie

  Začátek Adventu zpříjemní v Plzni v Měšťanské besedě renomovaný Sukův komorní orchestr. Jeho koncert se koná v rámci abonmá Plzeňské filharmonie ve čtvrtek 4. prosince a jako sólista se představí hobojista Vilém Veverka. Velkým sálem Besedy budou znít krásné melodie A. Corelliho, A. Marcella, A. Vivaldiho a Josefa Suka.

 • 03.12.14 Fidlovačka - nejtypičtější česká zpěvohra vychází na CD

  Slavná česká zpěvohra Josefa Kajetána Tyla a Františka Škroupa Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, ze které pochází i česká národní hymna, právě vychází s podtitulem “Obrazy národního života pražského se zpěvy a tanci ve 4 dějstvích” na dvou CD u nakladatelství RADIOSERVIS.

 • 01.12.14 Funny Girl v hvězdném obsazení míří do Ostravy

  Poprvé v historii se na repertoáru Národního divadla moravskoslezského objeví americký muzikál Funny Girl, a to ve skutečně hvězdném obsazení – roli Fanny Briceové alternují Monika Absolonová a Martina Šnytová. Režíruje Lumír Olšovský, o hudební nastudování se postará dirigent Jakub Žídek.

 • 29.11.14 Gala baletních škol v Plzni vzdalo hold Josefu Koníčkovi

  Na Josefa Koníčka, proslulého choreografa a režiséra operetních i muzikálových inscenací, vzpomínali účastníci letošního evropského Gala baletních škol, které se konalo v minulých dnech v Divadle J. K. Tyla v Plzni v budově Velkého divadla.

 • 27.11.14 Gangsteři, muzikanti a krásná Sugar vtrhnou do Nového divadla v Plzni

  Slavnou parodii na černobílé gangsterky Někdo to rád horké natočil v roce 1959 sám Billy Wilder. O třináct let později objevila sladkou Sugar i muzikálová Broadway. Odtud se dílo rozletělo do celého světa k zatím své poslední zastávce – v sobotu 29. listopadu bude mít muzikál Sugar aneb Někdo to rád horké novou premiéru v Plzni!