Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 14:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 16.09.14 Plzeňští filharmonici zahajují sezónu Beethovenem a Čajkovským

  Plzeňská filharmonie zahajuje ve čtvrtek novou sezónu prvním koncertem v Měšťanské besedě v Plzni. V rámci koncertů nabízí klasiku i muzikál. Ale slavnostní zahajovací koncert je sestaven z ryze klasického repertoáru. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera filharmonici zahrají Beethovena a Čajkovského.

 • 14.09.14 Operní studio NDM dostává k dvacátým narozeninám Kytici

  Operní studio NDM slaví dvacáté výročí od svého založení. V 90. letech na naše poměry zcela unikátní projekt dětského operního sboru oslaví své jubilem mimořádně zajímavou inscenací. Tou bude zcela nová verze Kytice K. J. Erbena v autorském podání Pavla Helebranda. Premiéra proběhne 14. září 2014 v Divadle Jiřího Myrona.

 • 12.09.14 Golem znovu ožije na scéně Městského divadla v Mostě

  Romantickou revue Golem vytvořili protagonisté osvobozeného divadla Voskovec – Werich – Ježek v roce 1931. Už 19. září se k slavné předloze vrátí herci Městského divadla v Mostě, pro které Golema upravili dramaturg Vlastimil Novák a režisér Zbyněk Srba.

 • 10.09.14 Jihlavané se přišli podívat, jak se dělá muzikál

  Přímo do divadelní kuchyně mohli nahlédnout návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě v sobotu 6. září. Režisérka a umělecká šéfka divadla Kateřina Dušková umožnila divákům návštěvu zkoušky muzikálu Někdo to rád horké, který bude mít v Jihlavě premiéru už 13. září tohoto roku. V hlavních rolích vystoupí Lucie Ingrová, Jakub Škrdla a Richard Vokůrka.

 • 08.09.14 Horečka sobotní noci prý zvedne divákům tělesnou teplotu

  Obrovský příliv energie slibují producenti muzikálu Horečka sobotní noci návštěvníkům pražského Divadla Kalich. Už press show zmíněného díla, které v Kalichu zazní v české premiéře 30. září tohoto roku, rozhicovala nejen účinkující, ale také přihlížející novináře.

 • 05.09.14 Footloose se stal prvním muzikálem uvedeným v Novém divadle

  Po dvojici představení Prodané nevěsty se prvním muzikálovým představením v plzeňské divadelní novostavbě stal americký muzikál Footloose aneb Tanec není zločin. Inscenaci přenesené z Komorního divadla větší prostor jednoznačně prospěl, ozvučení s drobnými výhradami fungovalo, soubor nadchnul energickým výkonem.

 • 02.09.14 Proč bychom se netěšili! Nové divadlo v Plzni bylo slavnostně otevřeno

  Dnes bylo v Plzni slavnostní uvedením Smetanovy Prodané nevěsty otevřeno Nové divadlo. Město však uměním žilo už odpoledne, kdy centrem prošel průvod Vendelín a odstartoval novou kulturní sezonu. Pokud jste západočeskou metropoli nenavštívili, zveme vás do Nového divadla slovem i obrazem.

 • 31.08.14 Sezona 2014/15: Kompletní přehled ambiciozních muzikálových projektů

  Nová divadelní sezona je tady! Otevíráme Nové divadlo v Plzni, čekají nás tři skvělá díla muzikálového krále Andrewa Lloyda Webbera i řada autorských novinek. Přečtěte si, jaké tituly chystají divadla v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i ostatní oblastní scény. Vše naleznete v našem nejpřehlednějším výčtu novinek sezony 2014/15 i v aktualizovaném kalendáři premiér.

 • 29.08.14 Nové divadlo je zkolaudováno. 2. září projde Plzní pochod Vendelín

  Otevření Nového divadla v Plzni ze stavebního hlediska již nic nebrání. Budova byla včera zkolaudována. V našem článku se dozvíte, jak budou probíhat první dny provozu Nového divadla, jaké pěvce uslyšíte v slavnostním provedení Prodané nevěsty a zároveň vás pozveme na průvod Plzní s názvem pochod Vendelín.

 • 28.08.14 Divadlo v Meiningenu chystá Rocky Horror Show, Netopýra i Káťu Kabanovou

  Divadlo v durynském Meiningenu patří k proslaveným německým scénám, byť stojí v poměrně malém městečku. I v nové divadelní sezoně připravilo pod vedením intendanta Ansgara Haaga pro své diváky řadu lákavých titulů. Půjde například o muzikál The Rocky Horror Show, Straussova Netopýra či opery La Traviata a Káťa Kabanová.

 • 25.08.14 Muzikál Romeo a Julie na Hluboké: Humor i tragédie lásky a náhody

  Po veleúspěšné Jedné noci na Karlštejně nádvoří zámku v Hluboké nad Vltavou v srpnu obsadil legendární pár veronských milenců. Muzikál Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara Romeo a Julie v hudebních aranžích Daniela Bartáka a v režii Davida Codyho zde můžete vidět až do konce prázdnin. Odjíždět budete nejspíš nadšení.

 • 21.08.14 Městské divadlo Brno vypsalo kunkurz do muzikálu Let snů - Lili

  Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný rodinný muzikál M. Lingnaua, J. van Dongena a K. van Dijka Let snů – Lili (Dreamflight) ve dnech 11. – 13. září 2014. Premiéra zmíněného fantasy muzikálu je pak naplánována na 17. ledna 2015. Režírovat bude Petr Gazdík.

 • 18.08.14 Událost: DJKT Plzeň zahájilo prodej vstupenek do Nového divadla

  Dlouhé fronty, nervozita. Tak to dnes vypadalo v Sedláčkově ulici v Plzni, v místě předprodejní pokladny DJKT Plzeň. Právě zde byl v pondělí 18. srpna zahájen předprodej vstupenek na září, kdy bude zprovozněna budova Nového divadla. Zatímco zahajovací představení Prodané nevěsty je beznadějně vyprodané, hned o dva dny později mohou zájemci vyrazit na muzikál Footloose.

 • 18.08.14 Plzeňská filharmonie zahraje v nové sezóně jak klasiku, tak i swing a muzikály

  Přijela k nám Broadway! Tak se bude jmenovat muzikálový koncert, který uspořádá Plzeňská filharmonie s Carlem Topilowem v rámci 35. ročníku festivalu Smetanovské dny 19.března 2015. A samozřejmě chystá celou řadu koncertů hudební klasiky, ale i swingu, dechovky a pořadů pro děti.