Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 25.11.14 New York muzikálový, divadelní a multikulturní

  Před pár dny jsem se vrátil z New Yorku a dovolte mi, abych se s vámi podělil nejen o divadelní zážitky z této mekky světového muzikálu. Nemohl jsem samozřejmě vynechat slavnou Broadway, ovšem nebudu psát jen o jednom momentálně slavném americkém muzikálu. New York ve vás zanechá stopu zřejmě navždycky…

 • 23.11.14 Přízrak Londýna začne vraždit v pražské Hybernii příští rok v březnu

  Pražské Divadlo Hybernia, jmenovitě jeho hlavní současná producentka Ema Krahulíková, poodhalila svoje další plány. Počátkem března, tedy v předjaří příštího roku, zde bude mít premiéru muzikál Přízrak Londýna. Poprvé zazní v Hybernii 4. března 2015, slavnostní premiéra se koná 11. března.

 • 19.11.14 Divá Bára potvrdila při oficiální premiéře své kvality

  Šest týdnů po prvním provedení a několika reprízách se dočkal na scéně Nového divadla v Plzni původní český muzikál Milana Uhdeho, Miloše Štědroně a Leoše Kuby Divá Bára oficiální premiéry 8. listopadu tohoto roku. V režii Jiřího Seidlera opět zazářila Žofie Dařbujánová v titulní roli.

 • 18.11.14 Filharmonici hrají Saint-Saënse a Dvořákovu Novosvětskou

  Atraktivní hudební směs děl pro orchestr a sólisty uslyší publikum druhého abonentního koncertu řady B Plzeňské filharmonie, který se koná 20. listopadu v 19 hodin v sále Měšťanské besedy v Plzni. Filharmonici budou hrát pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera.

 • 17.11.14 Slavné muzikálové melodie s Plzeňským dětským sborem zaplnily Alfu

  Ve čtvrtek 13. listopadu se diváci pobavili i poučili v Alfě na Americké třídě v Plzni. Muzikálový publicista, neúnavný propagátor hudebního divadla a šéfredaktor magazínu musical-opereta Vítězslav Sladký zde připravil s Plzeňským dětským sborem vedeným Bedřiškou Koželuhovou poloscénický pořad Slavné muzikálové melodie. Více v článku Moniky Hrubé.

 • 14.11.14 Václav Noid Bárta doprovodí Plzeň k Noci divadel

  Mimořádný koncert Paměti vrby se uskuteční 15. listopadu 2014 na Malé scéně Nového divadla v Plzni od půl osmé večer a odstartuje zároveň Noc divadel. V Pamětech vrby vystoupí živá kapela, herečka Stanislava Topinková Fořtová, zpěvačka Věra Křížková a jako zvláštní host rocker a muzikálový zpěvák Václav Noid Bárta.

 • 12.11.14 Česká verze muzikálu RENT ožije v divadle Na Prádle

  Rent se vrací! Dlouho očekávaná premiéra české verze muzikálu Rent bude již za měsíc. Po krátké jarní etapě v divadle Kalich se tentokrát (stejně jako v létě 2013) bude opět hrát v prostorech divadla Na Prádle. Slavný americký muzikál v režii Steve Josephsona zazní v Praze česky poprvé 14. prosince tohoto roku.

 • 11.11.14 Plzeňský dětský sbor tentokrát vstoupí do světa muzikálu

  Ve čtvrtek 13. listopadu zazní v sále Alfa na Americké třídě v Plzni nový koncertní program Plzeňského dětského sboru s názvem „Slavné muzikálové melodie“. Melodie z Ježíše, Koček, West Side Story, Bídníků, Romea a Julie, Noci na Karlštejně či Starců na chmelu s šedesátičlenným tělesem nastudovala sbormistryně Bedřiška Koželuhová, slovem pořad doprovodí Vítězslav Sladký. Srdečně zveme !

 • 10.11.14 Recenze: Addams Family - když i tumor je humor

  Letošní podzimní novinkou Hudebního divadla v Karlíně se stala černá muzikálová komedie Addams Family v režii Antonína Procházky a v hudebním nastudování Kryštofa Marka. Jak se bizarní trudnomyslná rodinka na karlínském jevišti zabydlela, se dočtete v naší recenzi.

 • 09.11.14 Soutěžte s námi o vstupenky na Edith The Show v Divadle Hybernia!

  Po delší odmlce přicházíme s novou soutěží pro Vás, naše čtenáře. A tentokrát bude stát výhra opravdu za to, hrajeme o 2 x dvě vstupenky na představení Edith The Show, která se uskuteční 17. a 18. listopadu od 20 hodin v pražském Divadle Hybernia!

 • 05.11.14 Stano Slovák už zkouší v Brně Těžkou Barboru

  Hudební komedie Těžká Barbora Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslav Ježka patří k trvalé součásti zlatého fondu české dramatiky s typickými znaky značky V+W. Na Činoherní scéně MdB ji už zkouší režisér Stano Slovák. Premiéra je naplánovaná na 13. prosince.

 • 03.11.14 Praha má nového Caesara a slovenskou Kleopatru

  Po více než dvou letech se do pražského Divadla Broadway vrátil nejúspěšnější muzikál Michala Davida Kleopatra. A představil hned dva nové protagonisty v hlavních rolích: Caesar se stává velkým comebackem Daniela Hůlky a titulní úlohu Kleopatry nazkoušela vedle Kamily Nývltové a Radky Fišarové i talentovaná Alžbeta Bartošová.

 • 02.11.14 Sněhová královna na vlnách Českého rozhlasu Plzeň

  Už řadu let patří k nejúspěšnějším show českého rozhlasu Plzeň nedělní zábavný pořad moderátora Petra Jančaříka “Neočekávaný dýchánek”. Jedná se o více než patnáct let běžící veřejné rozhlasové nahrávky plné humoru, gagů a příjemných hostů. Tentokrát jeviště Alfy i rozhlasový éter patřily muzikálu Sněhová královna.

 • 31.10.14 Na Dušičky bude znít katedrálou sv. Bartoloměje Dvořákovo Requiem

  Requiem Antonína Dvořáka uvede Plzeňská filharmonie v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni 2. listopadu. Slavnostní koncert v rámci Roku české hudby se koná v 19 hodin. Plzeňská filharmonie bude hrát pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáš Braunera, s níž vystoupí řada významných pěvců.