Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 27.05.15 Muzikál Probuzení jara jako elektrizující směsice morality, sexuality a rokenrolu

  Muzikál Probuzení jara (Spring Awakening) napsaný podle více než sto let staré hry kontroverzního dramatika Franka Wedekinda bude mít premiéru 31. května na Malé scéně Nového divadla v Plzni v režii Romana Meluzína. Zahraje si v něm mladá generace herců muzikálového souboru. Autoři Steven Sater a Duncan Sheik v díle se strhující otevřeností popsali tragický střet mladistvého tápání, probuzené sexuality i vzdoru s pokrytectvím, lží a lhostejností světa dospělých.

 • 25.05.15 Operetní korzo a Čardášová princezna připomenou dirigenta Vladimíra Brázdu

  Skutečných operetních bardů z řad dirigentů bylo v našich divadlech několik – namátkou Miroslav Homolka, J.O. Karel, Jan Karásek, ze žijících Arnošt Moulík. Za nestora ostravského hudebně zábavního divadla a především operety je pak považován legendární dirigent Vladimír Brázda. 27. května by oslavil pětadevadesáté narozeniny. Národní divadlo moravskoslezské vzdá tomuto umělci hold v rámci programu s názvem OPERETA ŽIJE!

 • 24.05.15 Fantom Londýna, alias Přízrak Londýna, odjíždí do jihokorejského Daegu

  Až do jihokorejského Daegu se na tradiční velký muzikálový festival vydá koncem června nový český krimi muzikál Fantom Londýna autorského týmu Radim Smetana, Lumír Olšovský, Pavel Bár a Michael Prostějovský, v Praze uváděný pod názvem Přízrak Londýna. Lze očekávat, že na asijském kontinentu potvrdí velkou popularitu české muzikálové tvorby.

 • 22.05.15 Léto s Městským divadlem Brno. Genetik Mendel se stane hrdinou zpěvohry

  Světovou premiéru zpěvohry Mendel aneb Vzpoura hrášků, ale také oblíbené inscenace Baron Trenck, My Fair Lady a Noc na Karlštejně uvidí letos v létě návštěvníci Biskupského dvora v Brně. Slavit ovšem mohou příznivci Městského divadla Brno už 6. června, kdy nejoblíbenější české divadlo uspořádá na Divadelním dvoře den plný zábavy k 70. výročí MDB.

 • 21.05.15 Gala Poncar. Plzeňská filharmonie hraje šlágry krále dechovky

  Čtvrtečním koncertem chce Plzeňská filharmonie dokázat, že dělení hudby na žánry a zejména pak na hudbu vážnou a tu ostatní, nemá smysl. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera zahraje totiž nejznámější šlágry českého krále dechové hudby Josefa Poncara! Během koncertu vystoupí celá řada známých zpěváků a operetních sólistů.

 • 19.05.15 Recenze: Ostrov pokladů - muzikál pro děti od pěti do devětadevadesáti let

  Hudební scéna Městského divadla Brno se stala v sobotu 16. května dějištěm světové premiéry dobrodružného muzikálu německého skladatele Dennise Martina Ostrov pokladů. Do tajemného světa pirátů nás zavedl režisér Stano Slovák, v hlavních rolích zazářili Aleš Slanina, Petr Štěpán, Tomáš Dalecký a Ladislav Kolář. V polovině července se dílo dočká i německé premiéry v Schlosstheateru ve Fuldě.

 • 18.05.15 Z Lucerny do Mauthausenu: Hašlerův osud ožil v zajímavém hudebním představení

  Že osobnost českého písničkáře, kabaretiéra, režiséra, herce a především mimořádného člověka Karla Hašlera lákají diváky a posluchače a že jeho písničky nijak nezestárly, dokázalo představení divadelní společnosti Kostým, která uvedla v Polanově síni Knihovny města Plzně svou novou hru Hašler! Hašler! Hašler! Více se o hudebním představení pro jednoho herce a klavíristu dočtete v naší recenzi.

 • 16.05.15 Radioservis vydal historickou nahrávku Lehárova Paganiniho z roku 1954

  Vydavatelství Radioservis je u nás momentálně jediným, které vydává mimo jiné nahrávky klasických operet v češtině. Po Mamzelle Nitouche, Netopýrovi, Polské krvi a Cikánském baronovi přišel na řadu u nás méně frekventovaný titul, Paganini Franze Lehára. Historickou nahrávku z roku 1954 pořídil s renomovanými pěvci a Pražským rozhlasovým orchestrem dirigent Vlastislav Antonín Vipler, slovem provází Oldřich Nový.

 • 14.05.15 Plzeňští Orfeové zahrají v Pekle

  Mimořádný koncert Plzeňské filharmonie tento čtvrtek 14. května od 19 hodin v Pekle patří čerstvým držitelům hudebních cen Plzeňský Orfeus, které za mimořádné úspěchy v oblasti klasické hudby udílí Plzeňanům a studentům plzeňských hudebních škol již od roku 2005 Nadace 700 let města Plzně. Držitelé cen se pak představují veřejnosti na koncertě s Plzeňskou filharmonií.

 • 12.05.15 Blíží se světová premiéra Ostrova pokladů v Brně. V Německu vyšel soundtrack

  Další muzikál z pera německého hudebního skladatele Dennise Martina bude mít světovou premiéru už v sobotu 16. května 2015 na Hudební scéně Městského divadla v Brně. Na stejném jevišti nedávno slavilo velký úspěch předchozí dílo tohoto mladého hudebníka, velkolepý historický muzikál Papežka. V Německu zároveň vyšel soundtrack k nejnovějšímu Ostrovu pokladů, který lze už nalézt například v nabídce prodejce soundofmusic.de

 • 10.05.15 Clarinet Faktory bude v Domě hudby kouzlit s hudbou a obrazem

  Unikátní multižánrový audiovizuální koncert chystá 13.května od 19.30 hodin v Domě hudby v Plzni mezinárodně oceňované klarinetové kvarteto Clarinet Factory. Bude kouzlit s hudbou a obrazem a průběh i podobu produkce do značné míry ovlivní i sami posluchači, respektive diváci. Koncert s názvem Dobrá meditace nebude jen zážitkem pro uši, ale i pro oči.

 • 08.05.15 Mladí členové souboru LAIK se v Pardubicích promění v muzikálové Výtečníky

  Už od roku 2013 působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK, jehož cílem je vyhledávání a rozvíjení hereckých talentů a prohlubování kreativního myšlení dětí a mládeže. Studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let tentokrát nastuduje muzikál Výtečníci z dílny Pavla Dostála a Richarda Pogody. Premiéra se uskuteční v pondělí 11. května v Městském divadle.

 • 07.05.15 Plzeňští filharmonici zahrají Ódu na radost

  Na čtvrtek 7. května připravila Plzeňská filharmonie pro předplatitelskou skupinu A7 koncert, který potěší posluchače napříč generacemi. Od 19 hodin hrají filharmonici pod taktovou Tomáše Braunera Sonatu de camera pro violoncello a komorní orchestr Bohuslava Martinů. V druhé půli pak slavnou Symofinii č. 9 s Ódou na radost d moll Ludwiga van Beethovena.

 • 05.05.15 Velkolepá Galashow Mezinárodního víkendu tance roztančila plzeňskou Olympii

  Unikátní taneční projekt nazvaný Mezinárodní víkend tance 2015 roztančil celou Plzeň během uplynulého víkendu. Pořadatelkou celé akce je Petra Parvoničová, plzeňská tanečnice, akrobatka a choreografka, podepsaná mimo jiné pod tanečním nastudováním mnoha operetních i muzikálových inscenací. Speciálními hosty festivalu byly hlavní hvězdy muzikálu Fantom Opery Monika Sommerová a Radim Schwab.