Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 06.03.15 Rozhovor: Nejen o Čardášové princezně s režisérem Zbyňkem Brabcem

  Už zítra bude mít na jevišti Velkého divadla v Plzni premiéru nová inscenace slavné Kálmánovy Čardášové princezny. Jako pozvánku do plzeňského divadla si přečtěte náš velký rozhovor s režisérem a dramaturgem Zbyňkem Brabcem, který patří k znalcům opery i operety a spoluzaložil dokonce na Pražské konzervatoři znovu operetní specializaci.

 • 04.03.15 Koncert Zlatý věk operety připomene šlágry 19. století

  Do takzvaných ´zlatých časů operety´se můžete vydat ve čtvrtek 4. března na koncertě s názvem Zlatý věk operety, který se koná ve studiu plzeňského rozhlasu v rámci prestižního festivalu Smetanovské dny. S pěvci Jaroslavem Březinou, Radkou Sehnoutkovou a Daliborem Tolašem vystoupí klavírista a dirigent Ivan Pařík, slovem pořad doprovodí Gabriela Špalková.

 • 03.03.15 Dracula 2015. Návrat legendy se blíží

  Už 5. března čeká Prahu další velkolepý muzikálový návrat. Na scéně Hudebního divadla v Karlíně zazní v nové inscenaci komerčně nejúspěšnější český muzikál Dracula, který napsali jeho autoři Karel Svoboda, Zdeněk Borovec a Richard Hes před dvaceti lety. V titulní roli se bude střídat Daniel Hůlka s Lukášem Kumprichtem a Mariánem Vojtkem.

 • 01.03.15 Opera plzeňského divadla chystá slavnou Čardášovou princeznu

  Operní soubor Divadla J.K .Tyla v Plzni připravuje novou inscenaci slavné Čardášové princezny Emmericha Kálmána, kterou tentokrát nastuduje režisér Zbyněk Brabec a dirigent Jiří Petrdlík. O pověstnou pompu klasické operety se postarají výtvarníci Ondřej Zicha a Josef Jelínek. Premiéra se uskuteční ve Velkém divadle 7. března 2015.

 • 27.02.15 Sezóna 2015/16 v MdB: Prodaný smích, Bolek Polívka i Titanic

  Jako každoročně, i letos na přelomu února a března oznámilo Městské divadlo Brno dramaturgický plán příští divadelní sezóny. V té s letopočtem 2015/16 čekají diváky čtyři pozoruhodné muzikálové tituly: Pískání po větru (Whistle Down the Wind) Andrewa Lloyda Webbera, čerstvý německý muzikál Prodaný smích (Timm Thaler), monumentální broadwayský Titanic a slavná maďarská rocková opera Evangelium podle Marie.

 • 25.02.15 NA DNO. Studenti DiFa JAMU se představili v Divadle na Orlí

  Závěrečné představení se blíží – ubývá času a přibývá nervů. A navíc všechno kolem se začíná komplikovat… Osm svérázných postav během zkoušení a příprav propadá tvůrčímu vytržení v novém autorském muzikálu Na dno, který v premiéře 30. ledna uvedlo brněnské Divadlo na Orlí v podání studentů DiFa JAMU.

 • 22.02.15 Sunset Boulevard v Ostravě: Nejsme ti, kdo hlavu sklání

  Světová premiéra muzikálu superlativů Sunset Boulevard hudebního skladatele Andrewa Lloyda Webbera se uskutečnila 12. července 1993 v londýnském divadle Adelphi, česká premiéra pak 19. února 2015 v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Zda si ostravský soubor zasloužil dlouhý standing ovation, se dočtete v naší recenzi.

 • 20.02.15 Soutěž: Vyhrajte vstupenky na muzikál Sněhová královna!

  Naše soutěžení s muzikálem Sněhová královna pokračuje! Pokud jste v minulé hře neměli štěstí a nevyhráli jedno z pěti CD, máte tentokrát šanci získat zdarma rovnou vstupenky na tento oblíbený rodinný muzikál. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku, mít štěstí ve slosování a pak už se vypravit do Divadla Hybernia.

 • 19.02.15 Oldřich Kříž vstoupil do plzeňské inscenace Producentů

  Muzikálový soubor plzeňského Divadla J.K. Tyla má nového představitele stěžejní role Maxe Bialystocka. Stal se jím operní, operetní a muzikálový zpěvák Oldřich Kříž, v poslední době často též divadelní režisér. V Producentech je ovšem režírován šéfem souboru Romanem Meluzínem. Na reprízu 21. února ještě můžete kupovat vstupenky!

 • 17.02.15 Tomáš Savka opět v Ostravě: Ceny jsou jen třešničkou na dortu

  Zpěvák Tomáš Savka bude jednou z hvězd ostravské inscenace muzikálu Sunset Boulevard. Mnoha kritiky vůbec nejoceňovanější dílo Andrewa Lloyda Webbera bude mít v Národním divadle moravskoslezském českou premiéru už ve čtvrtek 19. února. A jelikož Tomáš nedávno získal i hlavní nominaci na Cenu Thálie, témat k rozhovoru bylo dost.

 • 14.02.15 Jan Kříž se setká na jevišti s otcem Oldřichem při Zpívání v dešti

  Českobudějovické Jihočeské divadlo je další scénou, která zařadila na repertoár slavný americký muzikál Zpívání v dešti. Na inscenaci se výrazně podepíše rukopis rodu Křížů, režíruje otec Oldřich, scénu navrhl syn Jan. Oba v muzikálu také hrají, po boku dalších hvězd české scény. Inscenace je uváděna ve spolupráci s libereckým divadlem F. X. Šaldy.

 • 13.02.15 Studenti muzikálového herectví si sáhnou až Na dno

  V autorské novince nazvané Na dno se při páteční premiéře Divadla na Orlí představí letošní absolventský ročník muzikálového herectví z Divadelní fakulty JAMU. Tvůrci muzikálu jsou libretista Pavel Drábek a skladatel Ondřej Kyas, tedy přední tváře seskupení Ensemble Opera Diversa. Premiéra proběhne 13. února 2015 od 19 hodin.

 • 12.02.15 Bude muzikálová herečka Lucia Jagerčíková bita v Postřižinách?

  Legendární Hrabalovy Potřižiny, proslavené také filmem Jiřího Menzela, se vracejí na divadelní jeviště! A to v Městském divadle v Mostě, v dramatizaci Jiřího Janků a Petra Svojtky. Atraktivní paní správcovou Maryšku po Magdě Vášáryové ztvární další temperamentní Slovenka, muzikálová herečka Lucia Jagerčíková.

 • 10.02.15 Plzeňská filharmonie - Carmina Burana, Bolero a Grieg v Pekle

  Mimořádně v KD Peklo v Plzni se koná abonentní koncert Plzeňské filharmonie ve čtvrtek 12. února od 19 hodin. Na jeho programu jsou jedny z posluchačsky nejatraktivnějších a nejvděčnějších děl – Bolero Maurice Ravela, Carmina Burana Carla Orffa a svita č. 1 Peer Gynt Edvara Griega.