Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 29.03.15 Muzikálové Thálie za rok 2014 získali Tomáš Savka a Hana Fialová

  Poslední březnový sobotní večer patřil tradičně v pražském Národním divadle Cenám Thálie. Ty interpretům uděluje Herecká asociace prostřednictvím odborných porot a Kolegia za mimořádné jevištní výkony už od roku 1993. V námi nejsledovanější oblasti muzikálu, operety a jiných hudebně dramatických žánrů letos až na samý vrchol vyšplhali Tomáš Savka a Hana Fialová, za celoživotní mistrovství byl oceněn zpěvák, herec a moderátor Josef Zíma.

 • 27.03.15 Tomáš Juřička: Hello, Dolly! musíme i dnes dát to, co jí náleží

  Novým nastudováním slavného muzikálu Hello, Dolly! bude v Divadle J.K. Tyla jako režisér debutovat Tomáš Juřička. Herec a režisér, který proslul především rolí Jardy Jandery v českém kultovním TV seriálu Sanitka. Hello, Dolly! bude mít premiéru na scéně Velkého divadla v Plzni v neděli 26. dubna. Zkoušky jsou už v plném proudu.

 • 24.03.15 Na palubě Airbusu A320 zahynuli i operní pěvci Bryjak a Radnerová

  Jakoby špatné zprávy nechodily po jedné. Krátce poté, co vyšla na veřejnost ta o nešťastném úmrtí mecenáše české kultury Petera Kovarčíka, došlo k další tragédii. Na jihu Francie se zřítil Airbus A320 letecké společnosti Germanwings na lince z Barcelony do Düsseldorfu. Mezi oběťmi jsou i operní pěvci Oleg Bryjak a Maria Radnerová.

 • 24.03.15 Zemřel Peter Kovarčík. Hrdý mecenáš české kultury

  Česká kulturní veřejnost je v šoku. Po nešťastném pádu v koupelně byl nalezen včera mrtvý ve svém bytě v pražské Mánesově ulici podnikatel a producent Peter Kovarčík (61). V jeho osobnosti neztratila pouze řada herců a zpěváků blízkého přítele. Česká kultura, především divadlo, přišlo zároveň o jednoho z nejštědřejších mecenášů.

 • 23.03.15 S Plzeňskou filharmonií se posluchači přenesli na muzikálovou Broadway

  Tedy přesněji řečeno se profesionálové z Broadwaye přijeli ukázat ve čtvrtek 19. března 2015 do Plzně. V 19 hodin začal ve velkém sále Měšťanské besedy koncert Plzeňské filharmonie s názvem Přijela k nám Broadway pod taktovkou Carla Topilowa. O zpěv se postarali Lindsey Falduto a Daniel Fosha.

 • 20.03.15 V Karlíně zreinkarnují Carmen. S Lucií Bílou, Noidem, Dashou i Jiřím Kornem

  Divácky úspěšný muzikál Carmen autorů Franka Wildhorna, Jacka Murphyho a Normana Allena se po třech letech vrátí na jeviště pražského Hudebního divadla Karlín. Inscenátoři slibují původní obsazení hlavních rolí – v té titulní Lucii Bílou bez alternace, v ostatních pak Václava Noida Bártu, Dashu, Martina Poštu, Jiřího Korna, Athinu Langoskou a další.

 • 18.03.15 Smetanovské dny 2015: Do Plzně přijede Broadway!

  Hvězdy Broadwaye vystoupí v Plzni! Hudební část kulturního festivalu Smetanovské dny, jehož 35. ročník probíhá v březnu v Plzni, chystá výlet do světa muzikálu. Koncert s názvem “Přijela k nám Broadway” přinese tento čtvrtek 19. března plzeňskému publiku slavné muzikálové melodie v podání Plzeňské filharmonie a významných amerických hostů.

 • 16.03.15 Vychází speciální edice Draculy. Na albu zpívá i Daniel Landa

  Na trh právě přichází od vydavatelství Warner Music Czech Republic speciální edice přinášející absolutní highlights muzikálu Dracula. Album vychází u příležitosti 20. výročí zmíněného muzikálu a obnovené premiéry v Hudebním divadle Karlín. Zahrnuje jak všechny hity, tak i nejvýznamnější zpěváky a zpěvačky, a to včetně prvního představitele Draculy Daniela Landy!

 • 14.03.15 Recenze: Tajemný Přízrak Londýna už morduje prostitutky v Praze

  Na scénu pražského Divadla Hybernia připlul další český autorský muzikál. Agentura Emy Krahulíkové Musical Production zde uvedla Přízrak Londýna hudebního skladatele Radima Smetany, textaře Michaela Prostějovského a libretistů Pavla Bára a Lumíra Olšovského. Více v naší recenzi.

 • 12.03.15 Mýdlový Princ: Ze Šumavy až na Jiráskův Hronov

  Divadlo Broadway připravuje na 12. března 2015 premiéru nové muzikálové komedie Mýdlový Princ. Titul je založený zejména na hitech Václava Neckáře a děj celého příběhu je zasazen do současnosti – zavede nás mezi amatérské herce v malebném prostředí Šumavy. Libreto k muzikálu napsal a také jej zrežíruje Radek Balaš.

 • 10.03.15 Kdo je vrahem?! Přízrak Londýna míří do pražské Hybernie

  Kdo z ústředních postav bestiálně vraždí londýnské prostitutky? Téměř sto třicet let starý příběh Jacka Rozparovače se pokusí rozplést autoři a inscenátoři českého muzikálu Přízrak Londýna, který bude mít už zítra premiéru na scéně Divadla Hybernia. Režíruje Lumír Olšovský a diváci se mohou těšit na hvězdy pražské i ostravské muzikálové scény.

 • 08.03.15 Dracula 2105: Svobodův nejlepší muzikál ani po 20 letech nevyčpěl

  Obnovená premiéra nejúspěšnějšího českého muzikálu Dracula se odehrála pod režijní taktovkou Filipa Renče na scéně Hudebního divadla v Karlíně 5. března tohoto roku. A Karlín Draculovi sluší. Stále působivý český muzikál se konečně dostal do prostředí, kam vlastně od začátku patří. Více v naší recenzi.

 • 06.03.15 Rozhovor: Nejen o Čardášové princezně s režisérem Zbyňkem Brabcem

  Už zítra bude mít na jevišti Velkého divadla v Plzni premiéru nová inscenace slavné Kálmánovy Čardášové princezny. Jako pozvánku do plzeňského divadla si přečtěte náš velký rozhovor s režisérem a dramaturgem Zbyňkem Brabcem, který patří k znalcům opery i operety a spoluzaložil dokonce na Pražské konzervatoři znovu operetní specializaci.

 • 04.03.15 Koncert Zlatý věk operety připomene šlágry 19. století

  Do takzvaných ´zlatých časů operety´se můžete vydat ve čtvrtek 4. března na koncertě s názvem Zlatý věk operety, který se koná ve studiu plzeňského rozhlasu v rámci prestižního festivalu Smetanovské dny. S pěvci Jaroslavem Březinou, Radkou Sehnoutkovou a Daliborem Tolašem vystoupí klavírista a dirigent Ivan Pařík, slovem pořad doprovodí Gabriela Špalková.