Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 30.06.15 Probuzení jara svou autentičností přimrazí diváky k sedadlům

  Poslední premiérou muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni se stala “dětská tragédie” Probuzení jara. Neskutečně autentický příběh Franka Wedekinda o dospívající mládeži z konce 19. století převedli do muzikálové podoby v roce 2006 Duncan Sheik a Steven Sater. Režisér Roman Meluzín na Malé scéně rozehrál představení, které rozhodně musíte vidět!

 • 28.06.15 Scénické oratorium Richarda Pachmana ožívá s 600. výročím upálení Mistra Jana Husa

  Velká verze muzikálového oratoria Mistr Jan Hus hudebního skladatele Richarda Pachmana konečně znovu ožije! Stane se tak 1. července 2015 v Moravském divadle v Olomouci a 6. července, v den 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, na pražském Staroměstském náměstí, kde se dílo hrálo s velkým úspěchem už před deseti lety. V hlavních rolích vystoupí Richard Pachman, Ilona Csáková, Dita Hořínková, Tomáš Petřík a Andrej Beneš.

 • 25.06.15 DJKT Plzeň 2015/16: Fotbalová Viktorka, Frank Wildhorn i muzikálová klasika

  Nadmíru zajímavý repertoár nabídne svým divákům v příští sezoně muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla v Plzni. Na jevištích Velkého a Nového divadla zazní původní novinka Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím, klasický americký muzikál Anything Goes s českým názvem Děj se co děj, populární Zvonokosy Jindřicha Brabce a Petra Markova či Bonnie a Clyde amerického hitmakera Franka Wildhorna.

 • 23.06.15 Muzikál Johnny Blue vychází na CD

  Městské divadlo Brno vydává na kompaktním disku písně ze svého nového muzikálu Johnny Blue, který měl premiéru na Hudební scéně 28. března tohoto roku. Libreto k takzvanému jukebox muzikálu s hudbou hitmakera Ralpha Siegela napsal Stanislav Moša. Na posluchače čeká 32 skladeb v podání sólistů divadla v hudebním nastudování dirigenta Karla Cóna. CD bylo slavnostně pokřtěno v pondělí 22. června .

 • 22.06.15 Muzikálová Báthoryčka bude prolévat krev v La Skále

  V unikátním prostředí přírodního amfiteátru La Skála v Janovicích u Rýmařova bude hostovat 26. června 2015 Těšínské divadlo s muzikálem Báthoryčka. V titulní roli vystoupí loňská laureátka Ceny Thálie v oboru operety a muzikálu Lucie Bergerová. V minulosti už v La Skále zazněl například Muž z kraje La Mancha, v polovině července se diváci mohou těšit na Jednu noc na Karlštejně.

 • 19.06.15 Polibek pavoučí ženy čeká derniéra. Běžte na to!

  V pátek 26. června mají diváci poslední příležitost navštívit představení muzikálu Polibek pavoučí ženy v režii šéfa muzikálového souboru DJKT Plzeň Romana Meluzína. Na Nové scéně se naposledy rozezní melodie, které získaly sedm cen Tony Awards a 3 ceny Drama Desk. Dílo u nás žádné jiné divadlo dosud neuvedlo.

 • 16.06.15 Pražské Divadlo ABC oslaví 110. výročí narození Jiřího Voskovce

  V pátek 19. června uplyne 110 let od narození Jiřího Voskovce. Divadlo ABC chystá na tento den speciální představení V+W Revue, kterým připomene toto významné výročí a zakončí tak akci Městských divadel pražských Půlrok s V+W aneb Od Wericha do Voskovce. Slavné Osvobozené divadlo totiž sídlilo v dnešních prostorách Divadla ABC. Více se dočtete v tomto článku.

 • 15.06.15 Legendární princ Josef Zíma pokřtil CD v mosteckém divadle

  Legendární princ Radovan a zároveň čerstvý držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v žánru operety a muzikálu Josef Zíma pokřtil 11. června v Městském divadle v Mostě CD s písničkami z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. V mosteckém divadle v hlavních rolích vystupují Lilian S. Fischerová, Otto Liška, Marcel Rošetzký a Michael Vykus.

 • 12.06.15 Ostrostřelec a milovník Kolaloky Limonádový Joe začne řádit na "Kuňce"

  Stalo se již tradicí, že začátek léta tráví herci Východočeského divadla na Pardubičany oblíbené “Kuňce”, tedy vyhlídce hradu Kunětická hora. V sobotu 13. června zde završí svou 105. sezónu premiérou známé hudební parodie Limonádový Joe, kterou v magickém prostředí pod hradem zkouší režisér Milan Schejbal. V ostrostřelce a milovníka nealkoholické Kolaloky se promění Josef Pejchal.

 • 11.06.15 Plzeňští filharmonici letošní sezónu zakončí Smetanovou Mou vlastí

  Plzeňská filharmonie ukončí letošní sezónu koncertem, který nabízí ryzí českou klasiku. Ve čtvrtek 11. června uvede od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni Mou vlast Bedřicha Smetany. Cyklus symfonických básní provedou filharmonici pod taktovkou svého hlavního hostujícího dirigenta Ronalda Zollmana. Touto pomyslnou tečkou ukončí Plzeňská filharmonie koncertní sezonu, kdy často cestovala mezi žánry.

 • 10.06.15 V Plzni na Mistrovství světa stepovalo více než 500 nadějných tanečníků

  6. června 2015 se v plzeňské hale Lokomotiva uskutečnilo Mistrovství České Republiky Tap Dance, jedna z nejprestižnějších stepových akcí roku 2015. Vyhlašovatelem byla největší taneční organizace v ČR – Czech Dance Organization (CDO), organizátorem občanské sdružení K.R.O.K. a Step by step studio. Vůbec poprvé se tato akce, které se zúčastnilo více než 500 tanečníků, konala v Plzni.

 • 08.06.15 Severočeské divadlo uvede kultovní muzikál Cikáni jdou do nebe

  Příběh tragicky končící lásky obávaného zloděje koní Lujka Zobary a tajemné Rady s názvem Cikáni jdou do nebe znovu ožije 12. června v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Režíruje Bronislav Kotiš, orchestr povede Norbert Baxa. V hlavních rolích diváci uvidí Petra Halíčka a Elišku Ochmanovou.

 • 05.06.15 Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou bude letos hodně muzikálové

  Na přelomu června a července se v Rychnově nad Kněžnou koná oblíbený festival divadla a hudby Poláčkovo léto. I letos se mohou diváci těšit na štědrou nadílku muzikálových inscenací. Publikum uvidí populární Noc na Karlštejně, Cabaret či hudební komedii Muži v offsidu. Městské divadlo Brno pak přidá Večer světových muzikálů a festival uzavře výpravný muzikál Sněhová královna hudebního skladatele Zdeňka Bartáka.

 • 03.06.15 Kjótský symfonický orchestr zahraje v Plzni i Tři filmové motivy

  Kjótský symfonický orchestr hraje tuto středu 3. června od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni. Pod taktovkou Junichi Hirokamiho se představí i houslový virtuoz Fumiaki Miura. Na programu jsou díla T. Takemicu, Sergeje Prokofjieva a Richarda Strausse. Koncert je součástí programu Evropské hlavní město kultury 2015 a uskuteční se díky velkorysé podpoře města Kjóta a nadace EU Japan Fest.