Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 14:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 31.08.14 Sezona 2014/15: Kompletní přehled ambiciozních muzikálových projektů

  Nová divadelní sezona je tady! Otevíráme Nové divadlo v Plzni, čekají nás tři skvělá díla muzikálového krále Andrewa Lloyda Webbera i řada autorských novinek. Přečtěte si, jaké tituly chystají divadla v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i ostatní oblastní scény. Vše naleznete v našem nejpřehlednějším výčtu novinek sezony 2014/15 i v aktualizovaném kalendáři premiér.

 • 29.08.14 Nové divadlo je zkolaudováno. 2. září projde Plzní pochod Vendelín

  Otevření Nového divadla v Plzni ze stavebního hlediska již nic nebrání. Budova byla včera zkolaudována. V našem článku se dozvíte, jak budou probíhat první dny provozu Nového divadla, jaké pěvce uslyšíte v slavnostním provedení Prodané nevěsty a zároveň vás pozveme na průvod Plzní s názvem pochod Vendelín.

 • 28.08.14 Divadlo v Meiningenu chystá Rocky Horror Show, Netopýra i Káťu Kabanovou

  Divadlo v durynském Meiningenu patří k proslaveným německým scénám, byť stojí v poměrně malém městečku. I v nové divadelní sezoně připravilo pod vedením intendanta Ansgara Haaga pro své diváky řadu lákavých titulů. Půjde například o muzikál The Rocky Horror Show, Straussova Netopýra či opery La Traviata a Káťa Kabanová.

 • 25.08.14 Muzikál Romeo a Julie na Hluboké: Humor i tragédie lásky a náhody

  Po veleúspěšné Jedné noci na Karlštejně nádvoří zámku v Hluboké nad Vltavou v srpnu obsadil legendární pár veronských milenců. Muzikál Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara Romeo a Julie v hudebních aranžích Daniela Bartáka a v režii Davida Codyho zde můžete vidět až do konce prázdnin. Odjíždět budete nejspíš nadšení.

 • 21.08.14 Městské divadlo Brno vypsalo kunkurz do muzikálu Let snů - Lili

  Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný rodinný muzikál M. Lingnaua, J. van Dongena a K. van Dijka Let snů – Lili (Dreamflight) ve dnech 11. – 13. září 2014. Premiéra zmíněného fantasy muzikálu je pak naplánována na 17. ledna 2015. Režírovat bude Petr Gazdík.

 • 18.08.14 Událost: DJKT Plzeň zahájilo prodej vstupenek do Nového divadla

  Dlouhé fronty, nervozita. Tak to dnes vypadalo v Sedláčkově ulici v Plzni, v místě předprodejní pokladny DJKT Plzeň. Právě zde byl v pondělí 18. srpna zahájen předprodej vstupenek na září, kdy bude zprovozněna budova Nového divadla. Zatímco zahajovací představení Prodané nevěsty je beznadějně vyprodané, hned o dva dny později mohou zájemci vyrazit na muzikál Footloose.

 • 18.08.14 Plzeňská filharmonie zahraje v nové sezóně jak klasiku, tak i swing a muzikály

  Přijela k nám Broadway! Tak se bude jmenovat muzikálový koncert, který uspořádá Plzeňská filharmonie s Carlem Topilowem v rámci 35. ročníku festivalu Smetanovské dny 19.března 2015. A samozřejmě chystá celou řadu koncertů hudební klasiky, ale i swingu, dechovky a pořadů pro děti.

 • 13.08.14 Nové divadlo už má vejce, technologie ale haprují. Premiéra Koček se odkládá

  Světoznámý muzikál Kočky Andrewa Lloyd Webbera na podzim Plzeňané v Novém divadle neuvidí. Jeho premiéra se odkládá až na 25. prosince. Důvodem je velká technická náročnost projektu a nespolehlivě fungující technologie na scéně, která se veřejnosti otevře 1. září Prodanou nevěstou. 3. září DJKT uvede namísto Koček muzikál Footloose, 27. září pak Divotvorný hrnec.

 • 10.08.14 Muzikál Dracula oslaví v Liberci a Pardubicích dvacáté výročí

  Trochu předčasně oslaví dvacáté narozeniny legendární český muzikál Dracula z autorské dílny hudebního skladatele Karla Svobody, textaře Zdeňka Borovce a tanečníka a scénáristy Richarda Hese. Dvě slavnostní představení tentokrát proběhnou 21. února 2015 v Pardubicích a 24. února 2015 v Liberci.

 • 06.08.14 Mary Poppins míří do Vídně. V říjnu doletí do divadla Ronacher

  Mary Poppins patří k vůbec nejúspěšnějším současným muzikálům. Po Londýně, New Yorku, ale také Brně zamíří nyní nejpopulárnější chůva do vídeňského divadla Ronacher, kde bude mít muzikál premiéru 1. října tohoto roku. V hlavních rolích se publiku představí Annemieke Van Dam a David Boyd v režii Richarda Eyra a hudebním nastudování Koena Schootse.

 • 04.08.14 Studenti JAMU nastudují jako první letošní premiéru muzikál Zvonokosy

  Už 14. září odpremiérují studenti brněnské JAMU na scéně Divadla na Orlí velmi populární český muzikál Zvonokosy, který kdysi proslavila zpěvačka Laďka Kozderková. Režie se ujala pedagožka Sylva Talpová, hudebního nastudování Tomáš Küfhaber a choreografie David Strnad.

 • 31.07.14 Nové divadlo v Plzni má být otevřeno 2. září, zkoušky teprve začaly

  Od září bude mít západočeská metropole novou divadelní budovu – Nové divadlo s moderními technologiemi a jevištní technikou. Zkoušky nových i přenášených inscenací jsou ovšem ve skluzu a divadelníci i Plzeňané se obávají, zda vše proběhne v ohlášených termínech. Vedení města problémy popírá.

 • 30.07.14 Glosa: Plzeň, město nekultury. Jen 2015??

  Zaslouží si Plzeň titul EHMK 2015? Proč se proměnila v neorganizované staveniště? Z jakého důvodu je ve Vilniusu v centru rušno a klidno zároveň? Navštívil Plzeň britský senzibil? A komu a pro koho je určeno slavnostní otevření Nového divadla? Na poměrně nesourodé otázky se pokoušíme odpovědět v naší dnešní glose.

 • 28.07.14 Plzeňské divadlo čeká stěhování i výrazná obměna souborů

  Divadlo J. K. Tyla Plzeň bude mít od září novou budovu, jejíž kolaudace má doslova šibeniční termín – 31. srpna. Zároveň výrazně obmění složení jednotlivých souborů i samotné vedení divadla. Vše se dočtete v našem článku, podívat se můžete i na první snímky interiérů Nového divadla. Stihnou stavebníci a inscenátoři dodržet termíny?