Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 14:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 25.04.14 Muzikál Mamma Mia! zná české představitele svých postav

  Z neuvěřitelných 486 účastníků konkurzu si mohl vybrat tým režiséra Antonína Procházky představitele celosvětově úspěšného muzikálu Mimma Mia!. V originální české verzi, tzv. non-replice, si zahrají a zazpívají například Alena Antalová, Hana Holišová, Leona Machálková, Míša Nosková, Radka Fišarová, Roman Vojtek či Petr Kolář.

 • 23.04.14 Biskupský dvůr ožije v létě Nocí na Karlštejně

  Přestože Městské divadlo Brno právě “žije” především zkouškami světové premiéry nového muzikálu Don Juan!, souběžně začínají i přípravy letní produkce, kterou tentokrát bude český muzikál Noc na Karlštejně. Na Biskupském dvoře bude mít slavný muzikál premiéru 22. června 2014 v režii Igora Ondříčka.

 • 21.04.14 Opavany pobaví revuální opereta Hledám děvče na boogie woogie

  V neděli 27. dubna uvede operní soubor Slezského divadla Opava premiéru revuální operety Hledám děvče na boogie woogie, kterou napsal hudební skladatel Josef Stelibský a před léty upravil herec, dramatik a režisér Antonín Procházka. V Opavě režíruje Dagmar Hlubková v hudebním nastudování Karla Mládka.

 • 18.04.14 Kultovní taneční muzikál o Edith bude naposledy uveden v Komorním divadle

  V sobotu 19. dubna se naposled na jevišti Komorního divadla v Plzni odehraje kultovní představení tanečního muzikálu Edith – vrabčák z předměstí. Neuvěřitelná 171. repríza uzavře kapitolu tohoto titulu na jevišti, kde dílo vzniklo. V hlavních rolích diváci uvidí Radku Fišarovou, Ondřeje Izdného a Zuzanu Hradilovou, která na minulost i současnost inscenace ráda vzpomíná.

 • 16.04.14 Freddie - poslední premiéra na scéně Komorního divadla

  Další taneční muzikál z autorské dílny choreografa Libora Vaculíka, hudebního skladatele Petra Maláska a textaře Václava Kopty uvedlo Divadlo J.K. Tyla v Plzni. Bude nový titul Freddie – The King of Queen stejně úspěšný jako kultovní Edith? To napoví naše recenze i osobní návštěva tajemníka Freddieho Mercuryho.

 • 14.04.14 Současný muzikál zazní v plzeňské galerii Masné krámy

  Chcete-li proniknout do světa současného muzikálu a slyšet nejnovější muzikálové hity, pak je právě pro vás připraven čtvrteční podvečer v Galerii Masné krámy v Plzni. Přednášku s názvem SOUČASNÝ MUZIKÁL tady uvede šéfredaktor našeho magazínu Vítězslav Sladký 17. dubna od 17 hodin. Srdečně vás zveme !

 • 11.04.14 Mata Hari – "Davidův-Nedavidův" muzikál, který nezklamal

  Muzikál autorů Michala Davida, Radka Balaše a Lou Fanánka Hagena Mata Hari oslavil nedávno na jevišti pražského Divadla Broadway stou reprízu. Mnozí z diváků i odborných kritiků jej řadí hned za nejúspěšnější Davidův opus, Kleopatru. Jednu z repríz hodnotí naše spolupracovnice Vladimíra Holišová.

 • 09.04.14 Addamsova rodina v Karlíně: Morbidní matku Morticii si zahraje Lucie Bílá

  Poté, co Lucie Bílá přilákala do hlediště Hudebního divadla v Karlíně obrovské množství diváků v muzikálech Carmen a Aida, se na této pražské scéně objeví znovu. Tentokrát jako Morticie v komediálním muzikálu Addamsova rodina, který se v karlínském divadle bude hrát od podzimu tohoto roku. Celé obsazení najdete v našem článku.

 • 07.04.14 Divadlo Zdeňka Pikla odhalilo program Divadelního léta 2014

  Divadlo Pikl z Hluboké nad Vltavou zveřejnilo program a termíny představení letošního Divadelního léta, které už tradičně stojí na muzikálové tvorbě hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Letos se diváci mohou těšit na muzikály Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie v novém nastudování a doplněném obsazení.

 • 05.04.14 Petr Gazdík zkouší v Brně nový muzikál Don Juan!

  V brněnském Městském divadle zkouší režisér Petr Gazdík zbrusu nový český muzikál Don Juan! autorů Vašo Patejdla, Ivana Hubače, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky, který bude uveden 17. května 2014 ve světové premiéře na Hudební scéně. Další podrobnosti o novém projektu včetně obsazení se dozvíte v našem článku.

 • 03.04.14 Holka nebo kluk už od zítřka v Jihočeském divadle

  Hudební komedie Holka nebo kluk Antonína Procházky měla svou premiéru v Plzni v roce 1998 a stala se tehdy jednou z divácky nejúspěšnějších inscenací. Po šestnácti letech převlekovou komedii uvede samotný autor na scéně Jihočeského divadla. V hlavní roli Ády se představí herečky Barbora Munzarová a Lenka Krčková.

 • 02.04.14 Plzeňská filharmonie zahraje skladby Pexidra, Elgara a Suka

  Minulý týden skončil v Plzni 34. ročník kulturního mezižárnového festivalu Smetanovské dny a již na tento čtvrtek 3. dubna na 19 hodin připravila Plzeňská filharmonie v Měšťanské besedě VI. abonentní symfonický koncert řady A s atraktivním programem, který bude dirigovat Ondřej Kukal.

 • 31.03.14 Recenze: Minimalistická Polská krev je divadelně sterilní a chladná

  Národní divadlo Brno uvádí zpravidla jednu klasickou operetu za dva roky. Tentokrát padla volba na Polskou krev Oskara Nedbala, vůbec nejúspěšnější českou operetu. V minimalistickém stylu ji připravil mladý inscenátorský tým vedený režisérem Tomášem Pilařem, hudebního nastudování se chopil Jakub Klecker. Více v naší recenzi.

 • 30.03.14 Chodník slávy v Brně na Lidické ulici získal další otisky dlaní

  Při příležitosti Světového dne divadla rozšířilo 27.března Městské divadlo Brno opět svůj Chodník slávy. Těmi, kteří zanechali otisk dlaní tentokrát, byli Boleslav Polívka, Svetlana Janotová, Ivana Vaňková a Jiří Dušek. Symbolicky pak i ti, kteří tu již s námi nemohou být – Jaroslav Dufek, Ladislav Lakomý a Igor Vavrda.