Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 15:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 28.07.15 Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz

  Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz v hlavních rolích. Režisérem nové verze divácky oblíbeného divadelního i filmového muzikálu Annie je Will Gluck a krom zmíněných herců ve snímku hrají Mila Kunis, Quvenzhané Wallis, Ashton Kutcher, Rihanna, Michael J. Fox a další. Bontonfilm nabízí nové DVD za 299 korun.

 • 26.07.15 Horvát, Darida, Limberský a spol. zazpívají a zatančí v novém muzikálu!

  Už na sklonku uplynulé divadelní sezony začal režisér Tomáš Svoboda zkoušet zbrusu nový muzikál s názvem VIKTORKA PLZEŇ aneb JINAK TO NEVIDÍM, který bude mít v Novém divadle světovou premiéru už 26. září. Utkání tentokrát nebude koučovat Pavel Vrba, ale právě zmíněný Tomáš Svoboda, který je zároveň autorem libreta a textů písní. Hudbu složil René Rypar. Přečtěte si, kteří herci budou zbožňované plzeňské ikony ztvárňovat!

 • 23.07.15 Divadelní léto na Hluboké letos bez muzikálu, za to se Sluhou dvou pánů

  Divadelní léto na zámku v Hluboké nad Vltavou má za sebou již deset úspěšných ročníků. Divadlo Zdeňka Pikla zde proslulo zejména uváděním muzikálů hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Letos si muzikálový žánr dává na Hluboké pauzu, aby se mohl v plné síle nadechnout k dalšímu ročníku. Koncepčně se festival Divadelní léto vrací tentokrát k prvnímu ročníku a nabídne divákům plejádu zajímavých činoher v čele se Sluhou dvou pánů.

 • 21.07.15 MOSKVA - město chrámu, bulvárů, galerií, divadel, nových Rusů a luxusu

  Vítejte u našeho tradičního, lehce divadelního prázdninového cestopisu. Tentokrát se vydáváme do Moskvy, města chrámů, galerií, monumentálních socialistických staveb, bohatství, krásných dívek i luxusu. Provedeme vás v krátkosti širokými bulváry i nočními kluby. A pozveme na představení ruské verze Fantoma Opery Andrewa Lloyda Webbera, kterou jsme v Moskvě navštívili a chystáme pro vás exkluzivní recenzi!

 • 18.07.15 Pískání po větru zná své obsazení, po prázdninách Petr Gazdík zahájí zkoušky

  Na další hit z dílny britského hudebního a divadelního mága Andrewa Lloyda Webbera se mohou těšit čeští diváci. 24. října tohoto roku bude mít v Městském divadle v Brně premiéru muzikál Whistle Down the Wind, který zde pod českým názvem Pískání po větru nastuduje režisér Petr Gazdík s dirigenty Danem Kalouskem a Jakubem Žídkem. Herecké obsazení je již známo.

 • 16.07.15 Bídníci v Lokti: Valjeanem naposledy Jan Ježek, Thénardiera zazpívá Jiří Korn!

  Už počtrnácté zorganizuje operní a muzikálový zpěvák Jan Ježek festival Loketské kulturní léto. Letos nebude patřit jen opeře, ale i muzikálu. Nejprve odehraje 16. července přímo na hradě příbramské Divadlo Antonína Dvořáka legendární Baladu pro banditu, o den později zazní v amfiteátru koncertní verze jednoho ze světově nejúspěšnějších muzikálů Bídníci (Les Misérables) a festival uzavře 18. července tradiční Rusalka Antonína Dvořáka.

 • 13.07.15 Fantom Londýna vyhrál jihokorejský muzikálový festival!

  Původní český muzikál Fantom Londýna dnes, 13. července, vyhrál hlavní cenu Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu. Kromě toho byl oceněn hlavní představitel v roli Henryho Lukáš Adam jako nejlepší herec festivalu a Jana Musilová, které ztvárnila roli Matky, získala cenu ze nejlepší vedlejší ženskou roli. Blahopřejeme!

 • 11.07.15 Mendel aneb Vzpoura hrášků: Brno ožilo hudbou a humorem

  Stalo se již tradicí, že Městské divadlo Brno uzavírá sezonu na přelomu června a července sérií představení na Biskupském dvoře. A mnohdy zde odehraje zcela původní hru z brněnského prostředí, o lidech, kteří mají k moravské metropoli nějaký vztah. Letos si zde odbyla světovou premiéru hudební komedie Mendel aneb Vzpoura hrášků, která s nadhledem a humorem líčí peripetie zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela.

 • 08.07.15 Hvězdou ruského muzikálu je Hrabě Orlov

  Tak, jako ve Vídni zářila císařovna Elisabeth či v Praze krvelačný hrabě Dracula, v Moskvě diváky doslova okouzlila muzikálová postava hraběte Orlova. Děj se odvíjí od vzrušujícího příběhu lásky mezi hrabětem Alexejem Orlovem a krasavicí Alžbětou, troufalou uchazečkou o carskou korunu. Muzikál Hrabě Orlov v divadle Moskevská opereta oslavil od své premiéry již 400. vyprodanou reprízu!

 • 05.07.15 Armel opera festival představí v Plzni špičkové evropské inscenace

  Začátek letních prázdnin patří v Plzni letos poněkud netradičně opeře. Do Plzně zavítají v rámci Armel opera festivalu špičkové evropské operní soubory, aby zde odehrály svá nejlepší představení. Diváci se setkají s umělci z Antwerp, Miśkolce, Szegedu, hostitelské Divadla J. K. Tyla v Plzni už přehlídku odstartovalo 24. června svojí nejnovější inscenací Mozart a smrt v režii Tomáše Pilaře.

 • 01.07.15 Legenda o Bílém hadovi: Čínská opera poprvé v Plzni!

  Vůbec poprvé zazní v Plzni čínská opera. Stane se tak 3. a 4. července v Novém divadle, kde věhlasný osmdesátičlenný soubor z města Tianjin u Pekingu zahraje představení Legendy o Bílém hadovi. Tento příběh je považován za jednu ze čtyř největších čínských lidových pověstí. Od nám známé opery tu čínskou odlišuje zejména důraz na tanec, který může připomínat akrobacii či bojová umění.

 • 30.06.15 Probuzení jara svou autentičností přimrazí diváky k sedadlům

  Poslední premiérou muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni se stala “dětská tragédie” Probuzení jara. Neskutečně autentický příběh Franka Wedekinda o dospívající mládeži z konce 19. století převedli do muzikálové podoby v roce 2006 Duncan Sheik a Steven Sater. Režisér Roman Meluzín na Malé scéně rozehrál představení, které rozhodně musíte vidět!

 • 28.06.15 Scénické oratorium Richarda Pachmana ožívá s 600. výročím upálení Mistra Jana Husa

  Velká verze muzikálového oratoria Mistr Jan Hus hudebního skladatele Richarda Pachmana konečně znovu ožije! Stane se tak 1. července 2015 v Moravském divadle v Olomouci a 6. července, v den 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, na pražském Staroměstském náměstí, kde se dílo hrálo s velkým úspěchem už před deseti lety. V hlavních rolích vystoupí Richard Pachman, Ilona Csáková, Dita Hořínková, Tomáš Petřík a Andrej Beneš.

 • 25.06.15 DJKT Plzeň 2015/16: Fotbalová Viktorka, Frank Wildhorn i muzikálová klasika

  Nadmíru zajímavý repertoár nabídne svým divákům v příští sezoně muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla v Plzni. Na jevištích Velkého a Nového divadla zazní původní novinka Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím, klasický americký muzikál Anything Goes s českým názvem Děj se co děj, populární Zvonokosy Jindřicha Brabce a Petra Markova či Bonnie a Clyde amerického hitmakera Franka Wildhorna.