Musical-opereta muzikál opereta

Marta Kubišová převzala Řád Čestné legie a chystá se na nový muzikál

říj 31, 14:56

Zpěvačka Marta Kubišová patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české pop music. Přestože zítra oslaví sedmdesátku, rozhodně netráví dny nicneděláním. Po dvou zcela vyprodaných recitálech převzala v pondělí prestižní francouzský Řád Čestné legie, chystá křest bilančního cédéčka a hlavně se připravuje na účinkování v novém muzikálu.

Muzikál, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice, ponese název Touha jménem Einodis a jeho autory jsou Karel Štolba a Marta Skarlandtová. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, kupříkladu vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie se ujme Pavel Ondruch a v hlavních rolích vystoupí Marta Kubišová, Aneta Langerová, Milan Hein, Ondřej Novák či Igor Orozovič. Živě účinkující doprovodí hudební skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Světová premiéra nového díla se uskuteční v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.

Marta Kubišová se už nyní na svou novou úlohu poctivě připravuje:
“Své kulatiny sice budu slavit s přáteli postupně asi celý listopad, ale už teď se soustředím na další projekty. Hlavně na muzikál Touha jménem Einodis, kde hraji hlavní roli. Hodně času trávím korepeticemi – je tam spousta duetů a terčetů, které mi nikdy moc nešly. Druhé hlasy se musím dlouho učit, nejsou pro mě snadné. Často skladateli Štolbovi říkám: Karle, vždyť já jsem tady vlastně zatracenou sólistkou,” popisuje přípravy muzikálu populární zpěvačka. A čekají ji další příjemné povinnosti. Hned jak pokřtí šestiCD s kompletním výběrem svých písní, hodlá se pustit do psaní knihy. V té by ráda popsala nejen svůj životní příběh, ale řadu dalších událostí, tak jak je skutečně viděla, aniž by jí do obsahu kdokoli mluvil.

Ilustrační foto: Archiv redakce

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Související články:
Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 22.07.14 Jedna noc na Karlštejně se líbí. Přidává se představení 29. července

  Během letošního Divadelního léta zazní v Hluboké nad Vltavou hned dva muzikály z tvůrčí dílny hitmakera Zdeňka Bartáka. V červenci se hraje Jedna noc na Karlštejně, v srpnu pak Romeo a Julie. Zveme vás prostřednictvím naší recenze k návštěvě “Karlštejna na Hluboké”, o níž je takový zájem, že se 29. července přidává další repríza.

 • 19.07.14 Pokrevní bratři sklidili v durynském Meiningenu aplaus

  S činoherci místního divadla, s živým orchestrem a v brněnské výpravě nastudovali režiséři Městského divadla Brno Stanislav Moša a Stano Slovák muzikál Pokrevní bratři v německém Meiningenu. Premiéra se uskutečnila 11. července za přítomnosti naší redakce. Úspěšná inscenace sklidila dlouhé ovace, v příště sezoně je v plánu dalších 16 repríz.

 • 14.07.14 Noc na Karlštejně pod brněnským Petrovem

  Stalo se už tradicí, že na nádvoří Biskupského dvora Moravského zemského muzea v Brně Městské divadlo pořádá každoročně pod širým nebem letní představení. Letošní novinkou se stal muzikál Noc na Karlštejně v režijním nastudování herce Igora Ondříčka.

 • 12.07.14 Patrick Fridrichovský novým šéfem muzikálově operetního souboru NDM

  K 1. červenci letošního roku byl novým šéfem souboru operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě jmenován dramaturg Patrick Fridrichovský. Dosavadní šéfka Gabriela Petráková-Haukvicová, která za poslední čtyři roky vyzdvihla zdejší ansámbl mezi českou muzikálovou špičku, totiž odchází ve stejnou dobu na mateřskou dovolenou.

 • 10.07.14 Stanislav Moša premiéruje Pokrevní bratry v německém Meiningenu

  Ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša opět pracuje v zahraničí jako režisér. Společně se Stanislavem Slovákem inscenuje v Südthüringisches Staatstheateru v Meiningenu slavný muzikál Pokrevní bratři. Naše redakce využívá pozvání intendanta Ansgara Haaga na zítřejší premiéru, takže se můžete těšit na recenzi německé verze tohoto muzikálu.

 • 08.07.14 Muzikály na Broadwayi v roce 2014 - 3. díl

  V posledním pokračování naší studie o současném dění na Broadwayi komentuje přímo z New Yorku náš spolupracovník Mojmír Weimann nejnovější dění v americké muzikálové tvorbě, včetně reflexe letošních prestižních cen Tony Awards a Drama Desk. Vypravte se s námi potřetí na Broadway.

 • 05.07.14 Konkurzy na Sunset Boulevard v Ostravě a Les Misérables v Bratislavě

  Ačkoli pro divadla i jejich diváky znamenal konec června vlastně počátek prázdnin, sami realizátoři už myslí na dlouhé měsíce dopředu. Proto se v Ostravě a Bratislavě na sklonku sezony uskutečnily konkurzy do s napětím očekávaných inscenací světových muzikálů Sunset Boulevard a Les Misérables.

 • 02.07.14 Muzikály na Broadwayi v roce 2014 - 2. díl

  Muzikály The Book of Mormon, Matilda, Once či Hedwig se pomalu stávají trvalkami Broadwaye. Alespoň tak soudí Mojmír Weimann, který pro náš portál komentuje muzikálové dění přímo z New Yorku. Přečtěte si pokračování článku MUZIKÁLY NA BROADWAYI V ROCE 2014.

 • 30.06.14 Poláčkovo léto letos jako muzikálová přehlídka

  Muzikálovou přehlídku letos připomíná tradiční festival Poláčkovo léto. Akce, pořádaná už po jednadvacáté na počest slavného rychnovského rodáka Karla Poláčka, totiž letos krom řady her a koncertů nabízí hned čtyři velké muzikály i slavnou českou operetu. Vyrazit můžete na Perly panny Serafinky či muzikál Romeo a Julie.

 • 27.06.14 Muzikály na Broadwayi v roce 2014 - 1. díl

  Ač se světové muzikálové dění pomalu přesouvá směrem na východ, tedy do Soulu či Tokia, mekkou hudebního divadla nadále zůstává newyorská Broadway. Rozsáhlý materiál, jehož první díl dnes zveřejňujeme, píše přímo z New Yorku exkluzivně pro magazín Musical-Opereta náš spolupracovník Mojmír Weimann. Tedy VZHŮRU NA BROADWAY!

 • 25.06.14 Osmý světadíl vyrazí do plenéru na Loket

  Po úspěšném uvedení muzikálů Robin Hood a Johanka z Arku v Lokti (2012 a 2013) míří do amfiteátru pod hradem v Lokti další hit pražského Divadla Kalich. Jukeboxový muzikál Osmý světadíl s hity skupiny ELÁN ve zdejším plenéru zazní už v pátek 27. června.

 • 23.06.14 DJKT Plzeň představilo 150. sezonu. Oslaví ji otevřením Nového divadla

  Divadlo J.K. Tyla v Plzni uspořádalo tiskovou konferenci, na které představilo jubilejní 150. divadelní sezonu. Diváci se mohou těšit nejen na zbrusu Nové divadlo, ale také na 26 nových inscenací, mimo jiné na skvělé muzikály Kočky, Divá Bára, Někdo to rád horké, Hello Dolly!, Probuzení jara či klasickou operetu Čardášová princezna.

 • 21.06.14 Daniel Fikejz šedesátníkem

  Dnes oslaví šedesátiny významný hudební skladatel Daniel Fikejz, mimo jiné autor několika muzikálů. V posledních letech zkomponoval například muzikály Balada o lásce (Singoalla) pro Městské divadlo Brno či Quasimodo pro ostravské divadlo. Úspěchy slaví i ve Skandinávii. Loni natočil nové autorské album Psí hodinář.

 • 19.06.14 Giacomo Girolamo Casanova se vrátil na Duchcov

  V rámci jubilejních XX. casanovských slavností na Duchcově vystoupil také divadelní soubor Zdeňka Pikla z Hluboké nad Vltavou, který předloni nastudoval neobyčejný muzikál Zdeňka Bartáka a Petra Markova CASANOVA v režii Davida Codyho a radostné choreografii známé tanečnice Petry Parvoničové. Vítejte na Duchcově!