Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 01.10.14 Operetní Bratránek připluje do Ostravy z tajemné Batávie

  Intimní operetu Bratránek z Batávie německého skladatele Eduarda Künnekeho v osobité úpravě dramaturga Tomáše Vůjtka uvede už zítra soubor operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Získá srdce půvabné Julie Evžen, Alois nebo Vendelín? To se dozvíte v Divadle Jiřího Myrona!

 • 29.09.14 Hudební scéna MDB slaví desáté narozeniny. Velkým koncertem i tramvají

  Velký muzikálový koncert, výpravná publikace či speciálně zbarvená tramvaj. Tak oslaví Městské divadlo Brno desáté výročí od otevření Hudební scény, jejímž jevištěm prošlo už osmačtyřicet titulů. Devětačtyřicátým bude 18. října výpravný muzikál Duch, který nyní zkouší režisér a ředitel MdB Stanislav Moša.

 • 26.09.14 Recenze: Neuvěřitelné - Fantom Opery ožil v Praze. Diváky oslnil

  Jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších muzikálů světa, Fantom Opery hudebního velikána Andrewa Lloyda Webbera, dorazil po letech snažení konečně do Prahy. V divadle GoJa Music Hall jej uvedl producent dr. František Janeček v režii Petra Novotného. Naše recenze naznačuje, že se za českého Fantoma v rámci muzikálové Evropy nemusíme stydět.

 • 24.09.14 Recenze: Muzikálová Divá Bára má charisma

  Divá Bára je trochu netypickým muzikálem, odkazuje však přímo ke kořenům hudebního divadla. Skvěle propojuje nádherně vystavěný příběh s formou „lidové balady,“ až učebnicově mísí činohru se zpěvem a tance. V Plzni poprvé muzikál Milana Uhdeho, Miloše Štědroně a Leoše Kuby zazněl 17. září, oficiální premiéra proběhne v Novém divadle 8. listopadu.

 • 22.09.14 Recenze: Sněhová královna rozezpívala a roztančila pražskou Hybernii

  Produkční společnost Pixa – Pro uvedla v sobotu 20. září na scéně Divadla Hybernia zbrusu nový muzikál hudebního skladatele Zdeňka Bartáka SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Stará pohádka v novém kabátě režírovaná Lumírem Olšovským roztančila a rozezpívala Hybernii, účinkující i tvůrce odměnili diváci dlouhým aplausem.

 • 19.09.14 Sněhová královna okouzlí v Hybernii děti i dospělé

  Už zítra poprvé zazní v pražské Hybernii nový muzikál z hudební kuchyně hitmakera Zdeňka Bartáka. Režíruje Lumír Olšovský, v hlavních rolích se děti i dospělí mohou těšit nejen na Dádu Patrasovou, Sabinu Laurinovou, Ditu Hořínkovou, Daniela Bartáka či Kateřinu Herčíkovou, ale také na řadu nových muzikálových tváří.

 • 17.09.14 Recenze: Zvonokosy neztratily glanc ani po třiceti letech

  Všude, kde se muzikál Zvonokosy v polovině 80. let objevil, způsobil poprask a obrovský zájem diváků. Mohou lechtivé scény odehrávající se kolem stavby obecního pisoáru pobavit i po třiceti letech? Studentská inscenace v brněnském Divadle na Orlí dokázala, že humor Zvonokos nestárne.

 • 16.09.14 Plzeňští filharmonici zahajují sezónu Beethovenem a Čajkovským

  Plzeňská filharmonie zahajuje ve čtvrtek novou sezónu prvním koncertem v Měšťanské besedě v Plzni. V rámci koncertů nabízí klasiku i muzikál. Ale slavnostní zahajovací koncert je sestaven z ryze klasického repertoáru. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera filharmonici zahrají Beethovena a Čajkovského.

 • 14.09.14 Operní studio NDM dostává k dvacátým narozeninám Kytici

  Operní studio NDM slaví dvacáté výročí od svého založení. V 90. letech na naše poměry zcela unikátní projekt dětského operního sboru oslaví své jubilem mimořádně zajímavou inscenací. Tou bude zcela nová verze Kytice K. J. Erbena v autorském podání Pavla Helebranda. Premiéra proběhne 14. září 2014 v Divadle Jiřího Myrona.

 • 12.09.14 Golem znovu ožije na scéně Městského divadla v Mostě

  Romantickou revue Golem vytvořili protagonisté osvobozeného divadla Voskovec – Werich – Ježek v roce 1931. Už 19. září se k slavné předloze vrátí herci Městského divadla v Mostě, pro které Golema upravili dramaturg Vlastimil Novák a režisér Zbyněk Srba.

 • 10.09.14 Jihlavané se přišli podívat, jak se dělá muzikál

  Přímo do divadelní kuchyně mohli nahlédnout návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě v sobotu 6. září. Režisérka a umělecká šéfka divadla Kateřina Dušková umožnila divákům návštěvu zkoušky muzikálu Někdo to rád horké, který bude mít v Jihlavě premiéru už 13. září tohoto roku. V hlavních rolích vystoupí Lucie Ingrová, Jakub Škrdla a Richard Vokůrka.

 • 08.09.14 Horečka sobotní noci prý zvedne divákům tělesnou teplotu

  Obrovský příliv energie slibují producenti muzikálu Horečka sobotní noci návštěvníkům pražského Divadla Kalich. Už press show zmíněného díla, které v Kalichu zazní v české premiéře 30. září tohoto roku, rozhicovala nejen účinkující, ale také přihlížející novináře.

 • 05.09.14 Footloose se stal prvním muzikálem uvedeným v Novém divadle

  Po dvojici představení Prodané nevěsty se prvním muzikálovým představením v plzeňské divadelní novostavbě stal americký muzikál Footloose aneb Tanec není zločin. Inscenaci přenesené z Komorního divadla větší prostor jednoznačně prospěl, ozvučení s drobnými výhradami fungovalo, soubor nadchnul energickým výkonem.

 • 02.09.14 Proč bychom se netěšili! Nové divadlo v Plzni bylo slavnostně otevřeno

  Dnes bylo v Plzni slavnostní uvedením Smetanovy Prodané nevěsty otevřeno Nové divadlo. Město však uměním žilo už odpoledne, kdy centrem prošel průvod Vendelín a odstartoval novou kulturní sezonu. Pokud jste západočeskou metropoli nenavštívili, zveme vás do Nového divadla slovem i obrazem.