Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 05.07.15 Armel opera festival představí v Plzni špičkové evropské inscenace

  Začátek letních prázdnin patří v Plzni letos poněkud netradičně opeře. Do Plzně zavítají v rámci Armel opera festivalu špičkové evropské operní soubory, aby zde odehrály svá nejlepší představení. Diváci se setkají s umělci z Antwerp, Miśkolce, Szegedu, hostitelské Divadla J. K. Tyla v Plzni už přehlídku odstartovalo 24. června svojí nejnovější inscenací Mozart a smrt v režii Tomáše Pilaře.

 • 01.07.15 Legenda o Bílém hadovi: Čínská opera poprvé v Plzni!

  Vůbec poprvé zazní v Plzni čínská opera. Stane se tak 3. a 4. července v Novém divadle, kde věhlasný osmdesátičlenný soubor z města Tianjin u Pekingu zahraje představení Legendy o Bílém hadovi. Tento příběh je považován za jednu ze čtyř největších čínských lidových pověstí. Od nám známé opery tu čínskou odlišuje zejména důraz na tanec, který může připomínat akrobacii či bojová umění.

 • 30.06.15 Probuzení jara svou autentičností přimrazí diváky k sedadlům

  Poslední premiérou muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni se stala “dětská tragédie” Probuzení jara. Neskutečně autentický příběh Franka Wedekinda o dospívající mládeži z konce 19. století převedli do muzikálové podoby v roce 2006 Duncan Sheik a Steven Sater. Režisér Roman Meluzín na Malé scéně rozehrál představení, které rozhodně musíte vidět!

 • 28.06.15 Scénické oratorium Richarda Pachmana ožívá s 600. výročím upálení Mistra Jana Husa

  Velká verze muzikálového oratoria Mistr Jan Hus hudebního skladatele Richarda Pachmana konečně znovu ožije! Stane se tak 1. července 2015 v Moravském divadle v Olomouci a 6. července, v den 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, na pražském Staroměstském náměstí, kde se dílo hrálo s velkým úspěchem už před deseti lety. V hlavních rolích vystoupí Richard Pachman, Ilona Csáková, Dita Hořínková, Tomáš Petřík a Andrej Beneš.

 • 25.06.15 DJKT Plzeň 2015/16: Fotbalová Viktorka, Frank Wildhorn i muzikálová klasika

  Nadmíru zajímavý repertoár nabídne svým divákům v příští sezoně muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla v Plzni. Na jevištích Velkého a Nového divadla zazní původní novinka Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím, klasický americký muzikál Anything Goes s českým názvem Děj se co děj, populární Zvonokosy Jindřicha Brabce a Petra Markova či Bonnie a Clyde amerického hitmakera Franka Wildhorna.

 • 23.06.15 Muzikál Johnny Blue vychází na CD

  Městské divadlo Brno vydává na kompaktním disku písně ze svého nového muzikálu Johnny Blue, který měl premiéru na Hudební scéně 28. března tohoto roku. Libreto k takzvanému jukebox muzikálu s hudbou hitmakera Ralpha Siegela napsal Stanislav Moša. Na posluchače čeká 32 skladeb v podání sólistů divadla v hudebním nastudování dirigenta Karla Cóna. CD bylo slavnostně pokřtěno v pondělí 22. června .

 • 22.06.15 Muzikálová Báthoryčka bude prolévat krev v La Skále

  V unikátním prostředí přírodního amfiteátru La Skála v Janovicích u Rýmařova bude hostovat 26. června 2015 Těšínské divadlo s muzikálem Báthoryčka. V titulní roli vystoupí loňská laureátka Ceny Thálie v oboru operety a muzikálu Lucie Bergerová. V minulosti už v La Skále zazněl například Muž z kraje La Mancha, v polovině července se diváci mohou těšit na Jednu noc na Karlštejně.

 • 19.06.15 Polibek pavoučí ženy čeká derniéra. Běžte na to!

  V pátek 26. června mají diváci poslední příležitost navštívit představení muzikálu Polibek pavoučí ženy v režii šéfa muzikálového souboru DJKT Plzeň Romana Meluzína. Na Nové scéně se naposledy rozezní melodie, které získaly sedm cen Tony Awards a 3 ceny Drama Desk. Dílo u nás žádné jiné divadlo dosud neuvedlo.

 • 16.06.15 Pražské Divadlo ABC oslaví 110. výročí narození Jiřího Voskovce

  V pátek 19. června uplyne 110 let od narození Jiřího Voskovce. Divadlo ABC chystá na tento den speciální představení V+W Revue, kterým připomene toto významné výročí a zakončí tak akci Městských divadel pražských Půlrok s V+W aneb Od Wericha do Voskovce. Slavné Osvobozené divadlo totiž sídlilo v dnešních prostorách Divadla ABC. Více se dočtete v tomto článku.

 • 15.06.15 Legendární princ Josef Zíma pokřtil CD v mosteckém divadle

  Legendární princ Radovan a zároveň čerstvý držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v žánru operety a muzikálu Josef Zíma pokřtil 11. června v Městském divadle v Mostě CD s písničkami z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. V mosteckém divadle v hlavních rolích vystupují Lilian S. Fischerová, Otto Liška, Marcel Rošetzký a Michael Vykus.

 • 12.06.15 Ostrostřelec a milovník Kolaloky Limonádový Joe začne řádit na "Kuňce"

  Stalo se již tradicí, že začátek léta tráví herci Východočeského divadla na Pardubičany oblíbené “Kuňce”, tedy vyhlídce hradu Kunětická hora. V sobotu 13. června zde završí svou 105. sezónu premiérou známé hudební parodie Limonádový Joe, kterou v magickém prostředí pod hradem zkouší režisér Milan Schejbal. V ostrostřelce a milovníka nealkoholické Kolaloky se promění Josef Pejchal.

 • 11.06.15 Plzeňští filharmonici letošní sezónu zakončí Smetanovou Mou vlastí

  Plzeňská filharmonie ukončí letošní sezónu koncertem, který nabízí ryzí českou klasiku. Ve čtvrtek 11. června uvede od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni Mou vlast Bedřicha Smetany. Cyklus symfonických básní provedou filharmonici pod taktovkou svého hlavního hostujícího dirigenta Ronalda Zollmana. Touto pomyslnou tečkou ukončí Plzeňská filharmonie koncertní sezonu, kdy často cestovala mezi žánry.

 • 10.06.15 V Plzni na Mistrovství světa stepovalo více než 500 nadějných tanečníků

  6. června 2015 se v plzeňské hale Lokomotiva uskutečnilo Mistrovství České Republiky Tap Dance, jedna z nejprestižnějších stepových akcí roku 2015. Vyhlašovatelem byla největší taneční organizace v ČR – Czech Dance Organization (CDO), organizátorem občanské sdružení K.R.O.K. a Step by step studio. Vůbec poprvé se tato akce, které se zúčastnilo více než 500 tanečníků, konala v Plzni.

 • 08.06.15 Severočeské divadlo uvede kultovní muzikál Cikáni jdou do nebe

  Příběh tragicky končící lásky obávaného zloděje koní Lujka Zobary a tajemné Rady s názvem Cikáni jdou do nebe znovu ožije 12. června v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Režíruje Bronislav Kotiš, orchestr povede Norbert Baxa. V hlavních rolích diváci uvidí Petra Halíčka a Elišku Ochmanovou.