Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 31.03.15 Johnny Blue: Slepý zpěvák se stal v Brně novou muzikálovou postavou

  Na Hudební scéně Městského divadla v Brně si odbyl premiéru nový muzikál s názvem Johnny Blue. Titul z kategorie tzv. hitmuzikálů mapuje hudební tvorbu německého skladatele Ralpha Siegela, jehož písně příběhem o slepém zpěvákovi propojil Stanislav Moša. Titulní postavu alternuje Dušan Vitázek s Jiřím Machem. Více se dočtete v recenzi Petera Stoličného.

 • 29.03.15 Muzikálové Thálie za rok 2014 získali Tomáš Savka a Hana Fialová

  Poslední březnový sobotní večer patřil tradičně v pražském Národním divadle Cenám Thálie. Ty interpretům uděluje Herecká asociace prostřednictvím odborných porot a Kolegia za mimořádné jevištní výkony už od roku 1993. V námi nejsledovanější oblasti muzikálu, operety a jiných hudebně dramatických žánrů letos až na samý vrchol vyšplhali Tomáš Savka a Hana Fialová, za celoživotní mistrovství byl oceněn zpěvák, herec a moderátor Josef Zíma.

 • 27.03.15 Tomáš Juřička: Hello, Dolly! musíme i dnes dát to, co jí náleží

  Novým nastudováním slavného muzikálu Hello, Dolly! bude v Divadle J.K. Tyla jako režisér debutovat Tomáš Juřička. Herec a režisér, který proslul především rolí Jardy Jandery v českém kultovním TV seriálu Sanitka. Hello, Dolly! bude mít premiéru na scéně Velkého divadla v Plzni v neděli 26. dubna. Zkoušky jsou už v plném proudu.

 • 24.03.15 Na palubě Airbusu A320 zahynuli i operní pěvci Bryjak a Radnerová

  Jakoby špatné zprávy nechodily po jedné. Krátce poté, co vyšla na veřejnost ta o nešťastném úmrtí mecenáše české kultury Petera Kovarčíka, došlo k další tragédii. Na jihu Francie se zřítil Airbus A320 letecké společnosti Germanwings na lince z Barcelony do Düsseldorfu. Mezi oběťmi jsou i operní pěvci Oleg Bryjak a Maria Radnerová.

 • 24.03.15 Zemřel Peter Kovarčík. Hrdý mecenáš české kultury

  Česká kulturní veřejnost je v šoku. Po nešťastném pádu v koupelně byl nalezen včera mrtvý ve svém bytě v pražské Mánesově ulici podnikatel a producent Peter Kovarčík (61). V jeho osobnosti neztratila pouze řada herců a zpěváků blízkého přítele. Česká kultura, především divadlo, přišlo zároveň o jednoho z nejštědřejších mecenášů.

 • 23.03.15 S Plzeňskou filharmonií se posluchači přenesli na muzikálovou Broadway

  Tedy přesněji řečeno se profesionálové z Broadwaye přijeli ukázat ve čtvrtek 19. března 2015 do Plzně. V 19 hodin začal ve velkém sále Měšťanské besedy koncert Plzeňské filharmonie s názvem Přijela k nám Broadway pod taktovkou Carla Topilowa. O zpěv se postarali Lindsey Falduto a Daniel Fosha.

 • 20.03.15 V Karlíně zreinkarnují Carmen. S Lucií Bílou, Noidem, Dashou i Jiřím Kornem

  Divácky úspěšný muzikál Carmen autorů Franka Wildhorna, Jacka Murphyho a Normana Allena se po třech letech vrátí na jeviště pražského Hudebního divadla Karlín. Inscenátoři slibují původní obsazení hlavních rolí – v té titulní Lucii Bílou bez alternace, v ostatních pak Václava Noida Bártu, Dashu, Martina Poštu, Jiřího Korna, Athinu Langoskou a další.

 • 18.03.15 Smetanovské dny 2015: Do Plzně přijede Broadway!

  Hvězdy Broadwaye vystoupí v Plzni! Hudební část kulturního festivalu Smetanovské dny, jehož 35. ročník probíhá v březnu v Plzni, chystá výlet do světa muzikálu. Koncert s názvem “Přijela k nám Broadway” přinese tento čtvrtek 19. března plzeňskému publiku slavné muzikálové melodie v podání Plzeňské filharmonie a významných amerických hostů.

 • 16.03.15 Vychází speciální edice Draculy. Na albu zpívá i Daniel Landa

  Na trh právě přichází od vydavatelství Warner Music Czech Republic speciální edice přinášející absolutní highlights muzikálu Dracula. Album vychází u příležitosti 20. výročí zmíněného muzikálu a obnovené premiéry v Hudebním divadle Karlín. Zahrnuje jak všechny hity, tak i nejvýznamnější zpěváky a zpěvačky, a to včetně prvního představitele Draculy Daniela Landy!

 • 14.03.15 Recenze: Tajemný Přízrak Londýna už morduje prostitutky v Praze

  Na scénu pražského Divadla Hybernia připlul další český autorský muzikál. Agentura Emy Krahulíkové Musical Production zde uvedla Přízrak Londýna hudebního skladatele Radima Smetany, textaře Michaela Prostějovského a libretistů Pavla Bára a Lumíra Olšovského. Více v naší recenzi.

 • 12.03.15 Mýdlový Princ: Ze Šumavy až na Jiráskův Hronov

  Divadlo Broadway připravuje na 12. března 2015 premiéru nové muzikálové komedie Mýdlový Princ. Titul je založený zejména na hitech Václava Neckáře a děj celého příběhu je zasazen do současnosti – zavede nás mezi amatérské herce v malebném prostředí Šumavy. Libreto k muzikálu napsal a také jej zrežíruje Radek Balaš.

 • 10.03.15 Kdo je vrahem?! Přízrak Londýna míří do pražské Hybernie

  Kdo z ústředních postav bestiálně vraždí londýnské prostitutky? Téměř sto třicet let starý příběh Jacka Rozparovače se pokusí rozplést autoři a inscenátoři českého muzikálu Přízrak Londýna, který bude mít už zítra premiéru na scéně Divadla Hybernia. Režíruje Lumír Olšovský a diváci se mohou těšit na hvězdy pražské i ostravské muzikálové scény.

 • 08.03.15 Dracula 2105: Svobodův nejlepší muzikál ani po 20 letech nevyčpěl

  Obnovená premiéra nejúspěšnějšího českého muzikálu Dracula se odehrála pod režijní taktovkou Filipa Renče na scéně Hudebního divadla v Karlíně 5. března tohoto roku. A Karlín Draculovi sluší. Stále působivý český muzikál se konečně dostal do prostředí, kam vlastně od začátku patří. Více v naší recenzi.

 • 06.03.15 Rozhovor: Nejen o Čardášové princezně s režisérem Zbyňkem Brabcem

  Už zítra bude mít na jevišti Velkého divadla v Plzni premiéru nová inscenace slavné Kálmánovy Čardášové princezny. Jako pozvánku do plzeňského divadla si přečtěte náš velký rozhovor s režisérem a dramaturgem Zbyňkem Brabcem, který patří k znalcům opery i operety a spoluzaložil dokonce na Pražské konzervatoři znovu operetní specializaci.