Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 03.08.15 Na břehu jezera Walensee ztroskotal Titanic! Naštěstí jen v muzikálu

  Také během letošních prázdnin vycestovalo Městské divadlo Brno do zahraničí, konkrétně do lucemburského Wiltzu a švýcarského městečka Walenstadtu. Zde na břehu jezera Walensee dokonce ztroskotal slavný Titanic. Naštěstí jen v muzikálu autorského tria Peter Stone – Maury Yestone – Wolfgang Adenberg, který zde zinscenoval režisér Stanislav Moša. Brněnská premiéra Titaniku se pak odehraje 5. března 2016.

 • 31.07.15 Ze zahraničí: Fantom Opery v Moskvě skvěle zpívá velkými ruskými hlasy

  Fantom Opery Andrewa Lloyda Webbera patří celosvětově k vůbec nejúspěšnějším muzikálům. Divácké rekordy lámal či láme v Londýně, New Yorku, v Německu i Japonsku. Dobře si vede také v Praze. My jsme však navštívili moskevské divadlo DMD, kde se Fantom hraje v ruském překladu Alexeje Ivaščenka a pod názvem Přízrak Opery. Čekalo nás skvělé představení plné brilantních pěveckých výkonů. Více v naší recenzi.

 • 28.07.15 Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz

  Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz v hlavních rolích. Režisérem nové verze divácky oblíbeného divadelního i filmového muzikálu Annie je Will Gluck a krom zmíněných herců ve snímku hrají Mila Kunis, Quvenzhané Wallis, Ashton Kutcher, Rihanna, Michael J. Fox a další. Bontonfilm nabízí nové DVD za 299 korun.

 • 26.07.15 Horvát, Darida, Limberský a spol. zazpívají a zatančí v novém muzikálu!

  Už na sklonku uplynulé divadelní sezony začal režisér Tomáš Svoboda zkoušet zbrusu nový muzikál s názvem VIKTORKA PLZEŇ aneb JINAK TO NEVIDÍM, který bude mít v Novém divadle světovou premiéru už 26. září. Utkání tentokrát nebude koučovat Pavel Vrba, ale právě zmíněný Tomáš Svoboda, který je zároveň autorem libreta a textů písní. Hudbu složil René Rypar. Přečtěte si, kteří herci budou zbožňované plzeňské ikony ztvárňovat!

 • 23.07.15 Divadelní léto na Hluboké letos bez muzikálu, za to se Sluhou dvou pánů

  Divadelní léto na zámku v Hluboké nad Vltavou má za sebou již deset úspěšných ročníků. Divadlo Zdeňka Pikla zde proslulo zejména uváděním muzikálů hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Letos si muzikálový žánr dává na Hluboké pauzu, aby se mohl v plné síle nadechnout k dalšímu ročníku. Koncepčně se festival Divadelní léto vrací tentokrát k prvnímu ročníku a nabídne divákům plejádu zajímavých činoher v čele se Sluhou dvou pánů.

 • 21.07.15 MOSKVA - město chrámu, bulvárů, galerií, divadel, nových Rusů a luxusu

  Vítejte u našeho tradičního, lehce divadelního prázdninového cestopisu. Tentokrát se vydáváme do Moskvy, města chrámů, galerií, monumentálních socialistických staveb, bohatství, krásných dívek i luxusu. Provedeme vás v krátkosti širokými bulváry i nočními kluby. A pozveme na představení ruské verze Fantoma Opery Andrewa Lloyda Webbera, kterou jsme v Moskvě navštívili a chystáme pro vás exkluzivní recenzi!

 • 18.07.15 Pískání po větru zná své obsazení, po prázdninách Petr Gazdík zahájí zkoušky

  Na další hit z dílny britského hudebního a divadelního mága Andrewa Lloyda Webbera se mohou těšit čeští diváci. 24. října tohoto roku bude mít v Městském divadle v Brně premiéru muzikál Whistle Down the Wind, který zde pod českým názvem Pískání po větru nastuduje režisér Petr Gazdík s dirigenty Danem Kalouskem a Jakubem Žídkem. Herecké obsazení je již známo.

 • 16.07.15 Bídníci v Lokti: Valjeanem naposledy Jan Ježek, Thénardiera zazpívá Jiří Korn!

  Už počtrnácté zorganizuje operní a muzikálový zpěvák Jan Ježek festival Loketské kulturní léto. Letos nebude patřit jen opeře, ale i muzikálu. Nejprve odehraje 16. července přímo na hradě příbramské Divadlo Antonína Dvořáka legendární Baladu pro banditu, o den později zazní v amfiteátru koncertní verze jednoho ze světově nejúspěšnějších muzikálů Bídníci (Les Misérables) a festival uzavře 18. července tradiční Rusalka Antonína Dvořáka.

 • 13.07.15 Fantom Londýna vyhrál jihokorejský muzikálový festival!

  Původní český muzikál Fantom Londýna dnes, 13. července, vyhrál hlavní cenu Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu. Kromě toho byl oceněn hlavní představitel v roli Henryho Lukáš Adam jako nejlepší herec festivalu a Jana Musilová, které ztvárnila roli Matky, získala cenu ze nejlepší vedlejší ženskou roli. Blahopřejeme!

 • 11.07.15 Mendel aneb Vzpoura hrášků: Brno ožilo hudbou a humorem

  Stalo se již tradicí, že Městské divadlo Brno uzavírá sezonu na přelomu června a července sérií představení na Biskupském dvoře. A mnohdy zde odehraje zcela původní hru z brněnského prostředí, o lidech, kteří mají k moravské metropoli nějaký vztah. Letos si zde odbyla světovou premiéru hudební komedie Mendel aneb Vzpoura hrášků, která s nadhledem a humorem líčí peripetie zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela.

 • 08.07.15 Hvězdou ruského muzikálu je Hrabě Orlov

  Tak, jako ve Vídni zářila císařovna Elisabeth či v Praze krvelačný hrabě Dracula, v Moskvě diváky doslova okouzlila muzikálová postava hraběte Orlova. Děj se odvíjí od vzrušujícího příběhu lásky mezi hrabětem Alexejem Orlovem a krasavicí Alžbětou, troufalou uchazečkou o carskou korunu. Muzikál Hrabě Orlov v divadle Moskevská opereta oslavil od své premiéry již 400. vyprodanou reprízu!

 • 05.07.15 Armel opera festival představí v Plzni špičkové evropské inscenace

  Začátek letních prázdnin patří v Plzni letos poněkud netradičně opeře. Do Plzně zavítají v rámci Armel opera festivalu špičkové evropské operní soubory, aby zde odehrály svá nejlepší představení. Diváci se setkají s umělci z Antwerp, Miśkolce, Szegedu, hostitelské Divadla J. K. Tyla v Plzni už přehlídku odstartovalo 24. června svojí nejnovější inscenací Mozart a smrt v režii Tomáše Pilaře.

 • 01.07.15 Legenda o Bílém hadovi: Čínská opera poprvé v Plzni!

  Vůbec poprvé zazní v Plzni čínská opera. Stane se tak 3. a 4. července v Novém divadle, kde věhlasný osmdesátičlenný soubor z města Tianjin u Pekingu zahraje představení Legendy o Bílém hadovi. Tento příběh je považován za jednu ze čtyř největších čínských lidových pověstí. Od nám známé opery tu čínskou odlišuje zejména důraz na tanec, který může připomínat akrobacii či bojová umění.

 • 30.06.15 Probuzení jara svou autentičností přimrazí diváky k sedadlům

  Poslední premiérou muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni se stala “dětská tragédie” Probuzení jara. Neskutečně autentický příběh Franka Wedekinda o dospívající mládeži z konce 19. století převedli do muzikálové podoby v roce 2006 Duncan Sheik a Steven Sater. Režisér Roman Meluzín na Malé scéně rozehrál představení, které rozhodně musíte vidět!