Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 05.05.15 Velkolepá Galashow Mezinárodního víkendu tance roztančila plzeňskou Olympii

  Unikátní taneční projekt nazvaný Mezinárodní víkend tance 2015 roztančil celou Plzeň během uplynulého víkendu. Pořadatelkou celé akce je Petra Parvoničová, plzeňská tanečnice, akrobatka a choreografka, podepsaná mimo jiné pod tanečním nastudováním mnoha operetních i muzikálových inscenací. Speciálními hosty festivalu byly hlavní hvězdy muzikálu Fantom Opery Monika Sommerová a Radim Schwab.

 • 04.05.15 Legendární Jesus Christ Superstar zazněl v Bratislavě poprvé ve slovenštině

  Jednadvacet let po premiéře rockové opery Jesus Christ Superstar v pražské Spirále se dočkal tento legendární muzikál i svého slovenského uvedení v Bratislavě. A to na scéně komorního Divadla Tower Stage. Režisérem a choreografem inscenace je našemu publiku důvěrně známý Ján Ďurovčík. Autorem přebásnění je bard slovenských textařů Ján Štrasser.

 • 01.05.15 Freddie Mercury učil děti a mládež z Bavorska česky

  Jeden z největších současných hitů Divadla J. K. Tyla v Plzni, taneční muzikál mapující život a kariéru vůdčí postavy jedné z nejslavnějších rockových formací Queen Freddieho Mercuryho, přilákal na více než čtyři stovky dětí a mladých lidí z Bavorska. Muzikál Libora Vaculíka, Petra Maláska a Václava Kopty sklidil nadšené ovace.

 • 29.04.15 Ostravské Ptákoviny podle Aristofana: Politická satira i lidová taškařice

  Už ve čtvrtek 30. dubna bude mít v ostravském Národním divadle moravskoslezském premiéru hudební férie Ptákoviny podle Aristofana. Tento muzikál je nejznámější adaptací Aristofanovy komedie Ptáci v básnickém přepisu Jiřího Žáčka, s hudbou Zdenka Merty. Inscenace vznikla ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Režíruje Petr Gazdík, v hlavních rolích vystoupí několik laureátů Cen Thálie a další hvězdy naší muzikálové scény.

 • 27.04.15 Život Karla Hašlera v hudebním monodramatu divadelní společnosti Kostým

  V Polanově síni v Knihovně města Plzně se ve středu 29.dubna od 18 hodin můžete vydat po stopách života významné české osobnosti, písničkáře, herce, dramatika i režiséra Karla Hašlera v unikátním představení Hašler! Hašler! Hašler! Formou divadla jednoho herce s Michalem Boškou v titulní roli jej připravila divadelní společnost Kostým.

 • 25.04.15 Dolly Leviová pozve diváky z Plzně do restaurace Harmonia Garden

  Jeden z vůbec nejslavnějších klasických muzikálů Hello, Dolly! bude mít premiéru už zítra, v neděli 26. dubna na scéně Velkého divadla v Plzni. S muzikálovým souborem Divadla J.K. Tyla ho nastuduje režisér Tomáš Juřička, v titulní roli vystoupí Zuzana Krištofová v alternaci s Ivanou Jirešovou. Dirigentské taktovky se chopí Pavel Kantořík nebo Dalibor Bárta.

 • 24.04.15 Muzikál Malované na skle v přebásnění Jaromíra Nohavici ožije ve zlínském divadle

  Muzikál Malované na skle v přebásnění Jaromíra Nohavici a v hudebním aranžmá Josefa Fojty z kapely Hradišťan uvede Městské divadlo ve Zlíně už tuto sobotu 25. dubna. Režíruje umělecká šéfka zlínské scény Hana Mikolášková, v ústřední roli Jánošíka se představí herec Tomáš David. Hudbu napříč žánry přímo na jevišti zahrají kromě tria muzikantek i někteří herci.

 • 22.04.15 PDS připomněl ´zlatá šedesátá´a uvedl Starce na chmelu ve verzi pro 21. století

  Plzeňský dětský sbor a jeho přípravný sbor Javořičky nabídl minulý týden v plzeňském kulturním domě Peklo zcela nový a netradiční program. Pod vedením své sbormistryně Bedřišky Koželuhové se Javořičky vydaly na hudební retrovýlet do ´zlatých šedesátých´, vlastní velký sbor pak uvedl zbrusu novou verzi legendárního českého muzikálu Starci na chmelu. Pořadem provázel muzikálový publicista Vítězslav Sladký.

 • 20.04.15 Recenze: Svižná Mamzelle Nitouche roztleskala sál Pražské konzervatoře

  S posluchači 4. a 5. ročníku pěveckého oddělení Pražské konzervatoře nastudoval režisér Zbyněk Brabec nestárnoucí operetu Mamzelle Nitouche francouzského komponisty Florimonda Hervého. Premiéry divácky vděčného a rozpustilého díla ve speciální scénické úpravě se uskutečnily na scéně Divadla Na Rejdišti 9. a 10. dubna 2015. Více v naší recenzi.

 • 19.04.15 Přední pěvci zazpívají Janáčka a Dvořáka s Plzeňskou filharmonií

  Pondělní koncert Plzeňské filharmonie, který se koná od 20 hodin v Kulturním domě Peklo, přinese posluchačům hned tři díla Antonína Dvořáka – V přírodě, Karneval a Othello. A také kantátu pro sóla, smíšený sbor a orchestr Leoše Janáčka Amarus. Orchestr bude hrát pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáš Braunera, v sólových rolích vystoupí přední operní pěvci, tenorista Jaroslav Březina a barytonista Ivan Kusnjer.

 • 15.04.15 Sibyla začne věštit v pražské Hybernii příští rok na jaře

  Další historická postava ožije v muzikálu. Tentokrát půjde o královnu ze Sáby Sibylu, pověstnou svým věšteckým uměním. Zbrusu nové dílo píše hudebník Miro Procházka (hudba a libreto), režie se ujme renomovaný muzikálový tvůrce Radek Balaš a velkolepá scéna vznikne podle návrhů Daniela Dvořáka. Premiéra se uskuteční 17. března 2016 od 19 hod. v Divadle Hybernia.

 • 14.04.15 Hraběnka Marica: Ohnivé čardáše i půvabné valčíky okouzlí diváky v Olomouci

  V pátek 17. dubna tohoto roku uvede Moravské divadlo Olomouc novou inscenaci Kálmánovy slavné operety Hraběnka Marica. O režii se postará operetní specialistka Dagmar Hlubková, taktovky se chopí dirigent Petr Šumník, choreografie nacvičí známý choreograf a tanečník Robert Balogh. Titulní roli Maricy alternují Elena Gazdíková a Lea Vítková.

 • 11.04.15 Singspiel Pa-papapa-pa-pa provedou studenti JAMU v Divadle na Orlí

  Poslední muzikálovou premiérou letošní sezony se v Divadle na Orlí stane inscenace s nezvyklým názvem Pa-papapa-pa-pa a podtitulem Singspiel podle skutečné události. Premiérové uvedení hudební novinky autorů Martina Sládečka a Maria Buzziho se uskuteční v neděli 12. dubna v 19 hodin. V hlavní roli Emanuela Schikanedera vystoupí Jiří Daniel, režíruje Lukáš Kopecký.

 • 09.04.15 Plzeňský dětský sbor zahraje muzikál na motivy Starců na chmelu

  Písničky z filmového muzikálu Starci na chmelu znovu ožijí. Tentokrát v podání Plzeňského dětského sboru a s novým scénářem, kdy starý příběh pro mládež 21. století přepsala Evelína. Rovněž nové aranže kultovních hitů vytvořil dirigent Dalibor Bárta, pod choreografiemi je podepsána Petra Parvoničová. Nový pořad bude mít premiéru ve velkém sále Kulturního domu Peklo v Plzni v neděli 12. dubna od půl šesté večer.