Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 31.08.14 Sezona 2014/15: Kompletní přehled ambiciozních muzikálových projektů

  Nová divadelní sezona je tady! Otevíráme Nové divadlo v Plzni, čekají nás tři skvělá díla muzikálového krále Andrewa Lloyda Webbera i řada autorských novinek. Přečtěte si, jaké tituly chystají divadla v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i ostatní oblastní scény. Vše naleznete v našem nejpřehlednějším výčtu novinek sezony 2014/15 i v aktualizovaném kalendáři premiér.

 • 29.08.14 Nové divadlo je zkolaudováno. 2. září projde Plzní pochod Vendelín

  Otevření Nového divadla v Plzni ze stavebního hlediska již nic nebrání. Budova byla včera zkolaudována. V našem článku se dozvíte, jak budou probíhat první dny provozu Nového divadla, jaké pěvce uslyšíte v slavnostním provedení Prodané nevěsty a zároveň vás pozveme na průvod Plzní s názvem pochod Vendelín.

 • 28.08.14 Divadlo v Meiningenu chystá Rocky Horror Show, Netopýra i Káťu Kabanovou

  Divadlo v durynském Meiningenu patří k proslaveným německým scénám, byť stojí v poměrně malém městečku. I v nové divadelní sezoně připravilo pod vedením intendanta Ansgara Haaga pro své diváky řadu lákavých titulů. Půjde například o muzikál The Rocky Horror Show, Straussova Netopýra či opery La Traviata a Káťa Kabanová.

 • 25.08.14 Muzikál Romeo a Julie na Hluboké: Humor i tragédie lásky a náhody

  Po veleúspěšné Jedné noci na Karlštejně nádvoří zámku v Hluboké nad Vltavou v srpnu obsadil legendární pár veronských milenců. Muzikál Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara Romeo a Julie v hudebních aranžích Daniela Bartáka a v režii Davida Codyho zde můžete vidět až do konce prázdnin. Odjíždět budete nejspíš nadšení.

 • 21.08.14 Městské divadlo Brno vypsalo kunkurz do muzikálu Let snů - Lili

  Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný rodinný muzikál M. Lingnaua, J. van Dongena a K. van Dijka Let snů – Lili (Dreamflight) ve dnech 11. – 13. září 2014. Premiéra zmíněného fantasy muzikálu je pak naplánována na 17. ledna 2015. Režírovat bude Petr Gazdík.

 • 18.08.14 Událost: DJKT Plzeň zahájilo prodej vstupenek do Nového divadla

  Dlouhé fronty, nervozita. Tak to dnes vypadalo v Sedláčkově ulici v Plzni, v místě předprodejní pokladny DJKT Plzeň. Právě zde byl v pondělí 18. srpna zahájen předprodej vstupenek na září, kdy bude zprovozněna budova Nového divadla. Zatímco zahajovací představení Prodané nevěsty je beznadějně vyprodané, hned o dva dny později mohou zájemci vyrazit na muzikál Footloose.

 • 18.08.14 Plzeňská filharmonie zahraje v nové sezóně jak klasiku, tak i swing a muzikály

  Přijela k nám Broadway! Tak se bude jmenovat muzikálový koncert, který uspořádá Plzeňská filharmonie s Carlem Topilowem v rámci 35. ročníku festivalu Smetanovské dny 19.března 2015. A samozřejmě chystá celou řadu koncertů hudební klasiky, ale i swingu, dechovky a pořadů pro děti.

 • 13.08.14 Nové divadlo už má vejce, technologie ale haprují. Premiéra Koček se odkládá

  Světoznámý muzikál Kočky Andrewa Lloyd Webbera na podzim Plzeňané v Novém divadle neuvidí. Jeho premiéra se odkládá až na 25. prosince. Důvodem je velká technická náročnost projektu a nespolehlivě fungující technologie na scéně, která se veřejnosti otevře 1. září Prodanou nevěstou. 3. září DJKT uvede namísto Koček muzikál Footloose, 27. září pak Divotvorný hrnec.

 • 10.08.14 Muzikál Dracula oslaví v Liberci a Pardubicích dvacáté výročí

  Trochu předčasně oslaví dvacáté narozeniny legendární český muzikál Dracula z autorské dílny hudebního skladatele Karla Svobody, textaře Zdeňka Borovce a tanečníka a scénáristy Richarda Hese. Dvě slavnostní představení tentokrát proběhnou 21. února 2015 v Pardubicích a 24. února 2015 v Liberci.

 • 06.08.14 Mary Poppins míří do Vídně. V říjnu doletí do divadla Ronacher

  Mary Poppins patří k vůbec nejúspěšnějším současným muzikálům. Po Londýně, New Yorku, ale také Brně zamíří nyní nejpopulárnější chůva do vídeňského divadla Ronacher, kde bude mít muzikál premiéru 1. října tohoto roku. V hlavních rolích se publiku představí Annemieke Van Dam a David Boyd v režii Richarda Eyra a hudebním nastudování Koena Schootse.

 • 04.08.14 Studenti JAMU nastudují jako první letošní premiéru muzikál Zvonokosy

  Už 14. září odpremiérují studenti brněnské JAMU na scéně Divadla na Orlí velmi populární český muzikál Zvonokosy, který kdysi proslavila zpěvačka Laďka Kozderková. Režie se ujala pedagožka Sylva Talpová, hudebního nastudování Tomáš Küfhaber a choreografie David Strnad.

 • 31.07.14 Nové divadlo v Plzni má být otevřeno 2. září, zkoušky teprve začaly

  Od září bude mít západočeská metropole novou divadelní budovu – Nové divadlo s moderními technologiemi a jevištní technikou. Zkoušky nových i přenášených inscenací jsou ovšem ve skluzu a divadelníci i Plzeňané se obávají, zda vše proběhne v ohlášených termínech. Vedení města problémy popírá.

 • 30.07.14 Glosa: Plzeň, město nekultury. Jen 2015??

  Zaslouží si Plzeň titul EHMK 2015? Proč se proměnila v neorganizované staveniště? Z jakého důvodu je ve Vilniusu v centru rušno a klidno zároveň? Navštívil Plzeň britský senzibil? A komu a pro koho je určeno slavnostní otevření Nového divadla? Na poměrně nesourodé otázky se pokoušíme odpovědět v naší dnešní glose.

 • 28.07.14 Plzeňské divadlo čeká stěhování i výrazná obměna souborů

  Divadlo J. K. Tyla Plzeň bude mít od září novou budovu, jejíž kolaudace má doslova šibeniční termín – 31. srpna. Zároveň výrazně obmění složení jednotlivých souborů i samotné vedení divadla. Vše se dočtete v našem článku, podívat se můžete i na první snímky interiérů Nového divadla. Stihnou stavebníci a inscenátoři dodržet termíny?