Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 22.05.15 Léto s Městským divadlem Brno. Genetik Mendel se stane hrdinou zpěvohry

  Světovou premiéru zpěvohry Mendel aneb Vzpoura hrášků, ale také oblíbené inscenace Baron Trenck, My Fair Lady a Noc na Karlštejně uvidí letos v létě návštěvníci Biskupského dvora v Brně. Slavit ovšem mohou příznivci Městského divadla Brno už 6. června, kdy nejoblíbenější české divadlo uspořádá na Divadelním dvoře den plný zábavy k 70. výročí MDB.

 • 21.05.15 Gala Poncar. Plzeňská filharmonie hraje šlágry krále dechovky

  Čtvrtečním koncertem chce Plzeňská filharmonie dokázat, že dělení hudby na žánry a zejména pak na hudbu vážnou a tu ostatní, nemá smysl. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera zahraje totiž nejznámější šlágry českého krále dechové hudby Josefa Poncara! Během koncertu vystoupí celá řada známých zpěváků a operetních sólistů.

 • 19.05.15 Recenze: Ostrov pokladů - muzikál pro děti od pěti do devětadevadesáti let

  Hudební scéna Městského divadla Brno se stala v sobotu 16. května dějištěm světové premiéry dobrodružného muzikálu německého skladatele Dennise Martina Ostrov pokladů. Do tajemného světa pirátů nás zavedl režisér Stano Slovák, v hlavních rolích zazářili Aleš Slanina, Petr Štěpán, Tomáš Dalecký a Ladislav Kolář. V polovině července se dílo dočká i německé premiéry v Schlosstheateru ve Fuldě.

 • 18.05.15 Z Lucerny do Mauthausenu: Hašlerův osud ožil v zajímavém hudebním představení

  Že osobnost českého písničkáře, kabaretiéra, režiséra, herce a především mimořádného člověka Karla Hašlera lákají diváky a posluchače a že jeho písničky nijak nezestárly, dokázalo představení divadelní společnosti Kostým, která uvedla v Polanově síni Knihovny města Plzně svou novou hru Hašler! Hašler! Hašler! Více se o hudebním představení pro jednoho herce a klavíristu dočtete v naší recenzi.

 • 16.05.15 Radioservis vydal historickou nahrávku Lehárova Paganiniho z roku 1954

  Vydavatelství Radioservis je u nás momentálně jediným, které vydává mimo jiné nahrávky klasických operet v češtině. Po Mamzelle Nitouche, Netopýrovi, Polské krvi a Cikánském baronovi přišel na řadu u nás méně frekventovaný titul, Paganini Franze Lehára. Historickou nahrávku z roku 1954 pořídil s renomovanými pěvci a Pražským rozhlasovým orchestrem dirigent Vlastislav Antonín Vipler, slovem provází Oldřich Nový.

 • 14.05.15 Plzeňští Orfeové zahrají v Pekle

  Mimořádný koncert Plzeňské filharmonie tento čtvrtek 14. května od 19 hodin v Pekle patří čerstvým držitelům hudebních cen Plzeňský Orfeus, které za mimořádné úspěchy v oblasti klasické hudby udílí Plzeňanům a studentům plzeňských hudebních škol již od roku 2005 Nadace 700 let města Plzně. Držitelé cen se pak představují veřejnosti na koncertě s Plzeňskou filharmonií.

 • 12.05.15 Blíží se světová premiéra Ostrova pokladů v Brně. V Německu vyšel soundtrack

  Další muzikál z pera německého hudebního skladatele Dennise Martina bude mít světovou premiéru už v sobotu 16. května 2015 na Hudební scéně Městského divadla v Brně. Na stejném jevišti nedávno slavilo velký úspěch předchozí dílo tohoto mladého hudebníka, velkolepý historický muzikál Papežka. V Německu zároveň vyšel soundtrack k nejnovějšímu Ostrovu pokladů, který lze už nalézt například v nabídce prodejce soundofmusic.de

 • 10.05.15 Clarinet Faktory bude v Domě hudby kouzlit s hudbou a obrazem

  Unikátní multižánrový audiovizuální koncert chystá 13.května od 19.30 hodin v Domě hudby v Plzni mezinárodně oceňované klarinetové kvarteto Clarinet Factory. Bude kouzlit s hudbou a obrazem a průběh i podobu produkce do značné míry ovlivní i sami posluchači, respektive diváci. Koncert s názvem Dobrá meditace nebude jen zážitkem pro uši, ale i pro oči.

 • 08.05.15 Mladí členové souboru LAIK se v Pardubicích promění v muzikálové Výtečníky

  Už od roku 2013 působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK, jehož cílem je vyhledávání a rozvíjení hereckých talentů a prohlubování kreativního myšlení dětí a mládeže. Studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let tentokrát nastuduje muzikál Výtečníci z dílny Pavla Dostála a Richarda Pogody. Premiéra se uskuteční v pondělí 11. května v Městském divadle.

 • 07.05.15 Plzeňští filharmonici zahrají Ódu na radost

  Na čtvrtek 7. května připravila Plzeňská filharmonie pro předplatitelskou skupinu A7 koncert, který potěší posluchače napříč generacemi. Od 19 hodin hrají filharmonici pod taktovou Tomáše Braunera Sonatu de camera pro violoncello a komorní orchestr Bohuslava Martinů. V druhé půli pak slavnou Symofinii č. 9 s Ódou na radost d moll Ludwiga van Beethovena.

 • 05.05.15 Velkolepá Galashow Mezinárodního víkendu tance roztančila plzeňskou Olympii

  Unikátní taneční projekt nazvaný Mezinárodní víkend tance 2015 roztančil celou Plzeň během uplynulého víkendu. Pořadatelkou celé akce je Petra Parvoničová, plzeňská tanečnice, akrobatka a choreografka, podepsaná mimo jiné pod tanečním nastudováním mnoha operetních i muzikálových inscenací. Speciálními hosty festivalu byly hlavní hvězdy muzikálu Fantom Opery Monika Sommerová a Radim Schwab.

 • 04.05.15 Legendární Jesus Christ Superstar zazněl v Bratislavě poprvé ve slovenštině

  Jednadvacet let po premiéře rockové opery Jesus Christ Superstar v pražské Spirále se dočkal tento legendární muzikál i svého slovenského uvedení v Bratislavě. A to na scéně komorního Divadla Tower Stage. Režisérem a choreografem inscenace je našemu publiku důvěrně známý Ján Ďurovčík. Autorem přebásnění je bard slovenských textařů Ján Štrasser.

 • 01.05.15 Freddie Mercury učil děti a mládež z Bavorska česky

  Jeden z největších současných hitů Divadla J. K. Tyla v Plzni, taneční muzikál mapující život a kariéru vůdčí postavy jedné z nejslavnějších rockových formací Queen Freddieho Mercuryho, přilákal na více než čtyři stovky dětí a mladých lidí z Bavorska. Muzikál Libora Vaculíka, Petra Maláska a Václava Kopty sklidil nadšené ovace.

 • 29.04.15 Ostravské Ptákoviny podle Aristofana: Politická satira i lidová taškařice

  Už ve čtvrtek 30. dubna bude mít v ostravském Národním divadle moravskoslezském premiéru hudební férie Ptákoviny podle Aristofana. Tento muzikál je nejznámější adaptací Aristofanovy komedie Ptáci v básnickém přepisu Jiřího Žáčka, s hudbou Zdenka Merty. Inscenace vznikla ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Režíruje Petr Gazdík, v hlavních rolích vystoupí několik laureátů Cen Thálie a další hvězdy naší muzikálové scény.