Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 22.10.14 Plzeňští filharmonici zahrají Bachův dvojkoncert, Brahmse i Schuberta

  Čtvrteční koncert Plzeňské filharmonie pořádaný v rámci abonentní skupiny B patří čiré klasice. Na programu jsou díla Johannesa Brahmse, Johanna Sebastiana Bach a Franze Schuberta. Koncert začíná ve čtvrtek 23. října v Měšťanské besedě v Plzni v obvyklých 19 hodin.

 • 21.10.14 Návrat muzikálových legend: V karlínském divadle bude řádit Dracula!

  Letošní sezona jakoby probíhala ve znamení muzikálových legend a jejich oslav: Zatímco před týdnem na jevišti Hudebního divadla Karlín slavil dvacet let od české premiéry legendární rockový muzikál Jesus Christ Superstar, už pozítří se navrátí na scénu Kleopatra a podle nejnovějších informací čeká divadelní comeback i vůbec nejúspěšnější český muzikál Dracula.

 • 19.10.14 Jesus Christ Superstar - dvacet let na české scéně!

  Ve čtvrtek 16. října oslavil kultovní muzikál Jesus Christ Superstar na jevišti Hudebního divadla Karlín 20 let na české scéně! V létě roku 1994 byl totiž v Praze poprvé uveden v tehdejším Divadle Spirála. Slavnostního představení se zúčastnili tehdejší i současní producenti, realizátoři a zpěváci. Zdravici poslal i libretista Tim Rice.

 • 17.10.14 Královna šansonu v Brně a Praze v představení EDITH THE SHOW

  Loni uplynulo 50 let od chvíle, kdy nás opustila osudová žena francouzského šansonu Edith Piaf. Její pohnutý život mapuje řada filmů i divadelních představení. Nyní navštíví Prahu a Brno francouzská zpěvačka Jil Aigrot, která vdechla život písním “pařížského vrabčáka” i ve filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

 • 15.10.14 Chcete na diskotéku? Běžte do Divadla Kalich!

  Na přelomu září a října se odehrála v Divadle Kalich další dlouho očekávaná muzikálová událost. V české premiéře tu poprvé zazněl hit muzikál Horečka sobotní noci postavený na písních Bee Gees. Režíroval Ján Ďurovčík, v hlavních rolích při premiéře vystoupili Jan Kříž, Markéta Procházková, Michaela Doubravová či Roman Tomeš. Diskotéka v Praze opět ožila.

 • 13.10.14 Richard Pachman s otcem Františkem přiváží do Plzně Tyldu

  Po dvou autobiografických knihách, románu Útes a příběhu o stalkingu s názvem Kdokoliv sáhl hudebník, výtvarník a spisovatel tentokrát pro další námět do celkem nedávné historie. Společně se svým otcem Františkem Pachmanem napsali román Tylda, který představí 14. října také návštěvníkům M Klubu v Plzni.

 • 10.10.14 Svět kabaret – Kabaret svět je víc, než pouhý koncert

  Muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla vstoupil 24. září na Malou scénu Nového divadla koncertní revue s názvem Svět kabaret – Kabaret svět. Jejím základním mottem je život ve městě. Ve scénickém pásmu excelují Eva Staškovičová, Aleš Kohout, Petra Vraspírová, Venuše Dvořáková a celá řada dalších. Sólisty doprovází sedmičlenná živá kapela.

 • 08.10.14 Dobrá zpráva: Muzikály Jeptišky a Očistec vychází na CD!

  Náš magazín vždy s velkou radostí kvituje vydavatelskou činnost několika mála českých scén. K nim bezpochyby patří Městské divadlo Brno, které nyní vydává na CD autorský muzikál Stanislava Moši a Zdenka Merty Očistec i Východočeské divadlo Pardubice, jež obohatí naše fonotéky českou verzí slavných Jeptišek Dana Goggina.

 • 06.10.14 Deset let Hudební scény Městského divadla Brno

  Slavnostním koncertem oslavilo Městské divadlo Brno desetiletou existenci zcela nového moderního divadla, tzv. Hudební scény. Od podzimu roku 2004 jejím jevištěm prošlo už 48 titulů. Uplynulé desetiletí rekapituluje ve své studii doc. Peter Stoličný.

 • 04.10.14 Recenze: Intimní Bratránek z Batávie se proměnil v brutálnější komedii

  Komorní operetu Eduarda Künnekeho Bratránek z Batávie uvedlo v nové úpravě Tomáše Vůjtka Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Jemná operetní poetika se sice z inscenace Tomáše Jirmana vytratila, diváci však tleskali vtipům a solidním hereckým výkonům. Zazářila Martina Šnytová v úloze Julie. Více v naší recenzi.

 • 01.10.14 Operetní Bratránek připluje do Ostravy z tajemné Batávie

  Intimní operetu Bratránek z Batávie německého skladatele Eduarda Künnekeho v osobité úpravě dramaturga Tomáše Vůjtka uvede už zítra soubor operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Získá srdce půvabné Julie Evžen, Alois nebo Vendelín? To se dozvíte v Divadle Jiřího Myrona!

 • 29.09.14 Hudební scéna MDB slaví desáté narozeniny. Velkým koncertem i tramvají

  Velký muzikálový koncert, výpravná publikace či speciálně zbarvená tramvaj. Tak oslaví Městské divadlo Brno desáté výročí od otevření Hudební scény, jejímž jevištěm prošlo už osmačtyřicet titulů. Devětačtyřicátým bude 18. října výpravný muzikál Duch, který nyní zkouší režisér a ředitel MdB Stanislav Moša.

 • 26.09.14 Recenze: Neuvěřitelné - Fantom Opery ožil v Praze. Diváky oslnil

  Jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších muzikálů světa, Fantom Opery hudebního velikána Andrewa Lloyda Webbera, dorazil po letech snažení konečně do Prahy. V divadle GoJa Music Hall jej uvedl producent dr. František Janeček v režii Petra Novotného. Naše recenze naznačuje, že se za českého Fantoma v rámci muzikálové Evropy nemusíme stydět.

 • 24.09.14 Recenze: Muzikálová Divá Bára má charisma

  Divá Bára je trochu netypickým muzikálem, odkazuje však přímo ke kořenům hudebního divadla. Skvěle propojuje nádherně vystavěný příběh s formou „lidové balady,“ až učebnicově mísí činohru se zpěvem a tance. V Plzni poprvé muzikál Milana Uhdeho, Miloše Štědroně a Leoše Kuby zazněl 17. září, oficiální premiéra proběhne v Novém divadle 8. listopadu.