Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 08:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 30.01.15 Na vídeňskou scénu se vrátí Mozart! a Evita, novinkou bude Schikaneder

  Vídeň patří k nejčastějším cílům, kam míří čeští turisté za uměním a kulturou. Velmi zajímavá bude i následující muzikálové sezona 2015/16 na scénách Raimund Theateru a Ronacheru. Diváci se mohou těšit na prověřené muzikály MOZART! a EVITA, ale také na autorské novinky SCHIKANEDER a I AM FROM AUSTRIA.

 • 28.01.15 Recenze: Brněnský svět elfů a trollů nám navrací chuť fantazírovat

  Nádherná hudba, skvělé jevištní efekty, tajuplné nasvícení. Takový je nový muzikál Let snů Lili, který zazněl v české premiéře na Hudební scéně Městského divadla v Brně 24. ledna 2015. Máte-li chuť a touhu nejen své děti přenést alespoň na chvíli do magického světa elfů a trollů, neměla by vám tahle muzikálová show uniknout.

 • 26.01.15 Evita se vrací do Prahy s Monikou Absolonovou v titulní roli

  Hned dva muzikály Andrewa Lloyda Webbera budou mít u nás premiéru 19. února tohoto roku. Zatímco v Ostravě zazní v české premiéře Sunset Boulevard, na pražskou scénu se vrátí první dáma Argentiny, Evita. Tentokrát ve Studiu Dva a s Monikou Absolonovou v titulní roli.

 • 23.01.15 Monika Sommerová: Když zpívám Christine, hraju občas sama sebe

  V bulváru se o ní píše jako o „hvězdě Fantoma Opery”. Vystudovala operní zpěv, ale zároveň dodělává zemědělskou univerzitu. Zpívá hlavní roli Christine v Praze, ale i menší úlohy v Ústí nad Labem. Taková je Monika Sommerová, nová muzikálová hvězda bez hvězdných manýrů.

 • 21.01.15 Nejslavnější česká skladatelka Vítězslava Kaprálová na poštovní známce

  Vítězslava Kaprálová je nejvýznamnější českou dirigentkou a hudební skladatelkou, byť se dožila pouhých pětadvaceti let. K letošnímu 100. výročí jejího narození probíhá řada mimořádných koncertů, ale také se její osobnosti dostává nebývalé pocty v podobě poštovní známky, kterou právě vydává Česká pošta.

 • 19.01.15 Soutěž: Sněhová královna má své CD. Vyhrajte jej u nás!

  Nový rodinný muzikál hudebního skladatele Zdeňka Bartáka Sněhová královna si můžete od prosince poslechnout i na CD. Celkem jednadvacet písní nazpívali hlavní protagonisté inscenace, album nahrál a namixoval Daniel Barták. Pokud vám ve fonotéce ještě chybí, můžete jej vyhrát v naší nové soutěži!

 • 17.01.15 Lehárova Veselá vdova z newyorské MET zamíří do kin

  Pravidelné operní přenosy z newyorské Metropolitní opery tuto sobotu 17. ledna dramaturgicky ozvláštní opereta – Veselá vdova Franze Lehára. Režie se ujala broadwayská režisérka a choreografka Susan Stroman, diriguje Andrew Davis. V hlavních rolích vystoupí Renée Fleming, Nathan Gunn, Alek Shrader a Kelli O’Hara.

 • 15.01.15 Hello, Dolly! Se Zuzanou Krištofovou i plzeňskými operetními bardy

  Nová plzeňská inscenace světoznámého muzikálu Hello, Dolly! nabídne divákům vskutku hvězdné obsazení. Mohou se těšit na Zuzanu Krištofovou, Ivanu Jirešovou, Jana Ježka, Kateřinu Herčíkovou a hned tři ikony plzeňské operety – Marii Grafnetterovou, Miluši Kupcovou a Františka Dvořáka. Premiéra se uskuteční 26. dubna tohoto roku ve Velkém divadle.

 • 13.01.15 Pražské Divadlo Rokoko oslaví 100. výročí!

  V letošním roce slaví Divadlo Rokoko 100. výročí svého založení. Městská divadla pražská proto připravují celou řadu akcí, kterými toto jedinečné jubileum budou připomínat. Rokokem prošly desítky významných osobností českého kulturního života a zároveň se tato scéna nesmazatelně zapsala i do historie českého hudebního divadla.

 • 11.01.15 Opavské divadlo uvede novou muzikálovou komedii Milionová svatba

  Opavské divadlo připravuje premiéru zcela nového muzikálu s názvem Milionová svatba. Příběh o falešném milostném trojúhelníku napsali společně s šéfem činohry Romanem Groszmannem herec Jakub Šafránek a hudební skladatel Richard Mlynář. Premiéra se uskuteční už 18. ledna tohoto roku.

 • 08.01.15 Lili prožije na brněnském jevišti svůj Let snů

  Natálie Grossová v alternaci se studentkou konzervatoře Kateřinou Marií Fialovou se promění v třináctiletou holčičku a budou prožívat neskutečná dobrodružství v novém muzikálu Let snů LILI, jenž uvede v české premiéře Městské divadlo Brno 24. ledna tohoto roku. Režíruje Petr Gazdík, čtyřicetičlenný orchestr budou řídit Dan Kalousek nebo František Šterbák.

 • 07.01.15 S plzeňskými filharmoniky vystoupí houslistka Chloë Hanslip

  Ve čtvrtek 8. března se na koncertu Plzeňské filharmonie představí houslistka Chloë Hanslip. A to v díle významného anglického komponisty 20. století Williama Waltona, v koncertu pro housle a orchestr. Po přestávce provedou filharmonici Symfonii č. 3 F dur Johannesa Brahmse. Hrát budou pod taktovkou Jana Schultsze.

 • 05.01.15 Operetní hvězdy zazáří na jevišti Velkého divadla v Plzni

  Sobotní večer 10. ledna ve Velkém divadle bude patřit milovníkům klasické operety a muzikálu. Zazní nejslavnější obou zmíněných žánrů v podání Jana Ježka, Pavly Břínkové, Radky Sehnoutkové, Dalibora Tolaše a Tomáše Kořínka. Pěvce doprovodí klavírista, skladatel a pedagog Jiří Pazour.

 • 02.01.15 Recenze: Kočky zvou do Nového divadla na skvělý kočičí bál

  Velkým úspěchem skončila 25. prosince v plzeňském Novém divadle premiéra slavného muzikálu Kočky Andrewa Lloyda Webbera, zkomponovaného na texty „Praktické knihy o šikovných kočkách“ T.S. Eliota. Autorem českého přebásnění je Michael Prostějovský, režíroval Roman Meluzín, v úloze Grizabelly exceluje Stanislava Topinková Fořtová.