Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 29.08.15 Průvod Vendelín bude už podruhé pochodovat Plzní

  Herci plzeňského Divadla J.K. Tyla zvou širokou veřejnost už na druhý ročník Průvodu Vendelín, který projde Plzní v podvečer 2. září a odstartuje tak novou divadelní sezonu 2015/16. Tradici této akce založil loni současný ředitel DJKT Plzeň Martin Otava v souvislosti s otevřením Nového divadla. Hned 5. září pak divadlo uvede Zahajovací operní koncert s hlavní hvězdou Csillou Boross.

 • 28.08.15 Volá Londýn! Novou sezonu odstartuje v Ostravě muzikálová koncertní show

  Novou divadelní sezónu s letopočtem 2015/16 v Národním divadle moravskoslezském zahájí tentokrát soubor opereta/muzikál, a to koncertem s názvem VOLÁ LONDÝN. Během dvou hodin uslyší diváci ukázky z nejvýznamnějších muzikálů britské provenience. Už v neděli se mohou těšit na Hanu Fialovou, Martinu Šnytovou, Tomáše Savku, Romana Haroka, Sylvii Holečkovou, Lukáše Vlčka, vokální skupinu 5PAK a další.

 • 26.08.15 MDP: 100 let Rokoka a Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách

  Nová divadelní sezona je na spadnutí a své plány odhalila i Městská divadla pražská. Zahájení sezony s letopočtem 2015/16 se ponese zejména v duchu oslav stého výročí slavného divadla Rokoko. Dále MDP chystají šest premiér, z nichž naše čtenáře patrně nejvíc zaujme hudební komedie s názvem Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách, která divákům nastíní, jak se vypořádat s partnerskou krizí.

 • 23.08.15 Sezonu 2015/16 odstartuje na bratislavské Nové scéně premiéra Pokrevních bratrů

  Po dvaadvaceti letech se na bratislavskou Novou scénu vrátí kultovní britský muzikál Willyho Russella Pokrevní bratři (Pokrvní bratia). V roce 1993 se dílo hrálo s obrovským úspěchem na stejném jevišti poprvé v československém divadelním prostředí v režii Jozefa Bednárika. Novou inscenaci tentokrát studuje režisér Ľubomír Paulovič, premiéry se uskuteční už 18. a 19. září 2015.

 • 20.08.15 Ostravské divadlo hledá Ježíše i další hrdiny světoznámé rockové opery

  Šéf souboru operety / muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Patrick Fridrichovský vypsal konkurs na hlavní i vedlejší role do připravované inscenace světoznámé rockové opery Jesus Christ Superstar. Hlásit se můžete až do 16. září, premiéra se odehraje 17. března 2016 v Divadle Jiřího Myrona.

 • 19.08.15 Plzeňské divadlo zahájilo předprodej a chystá se na další ročník festivalu Divadlo

  Divadlo J.K. Tyla v Plzni zahájilo předprodej vstupenek na září a říjen. Již nyní si můžete zajistit místa na řadu atraktivních představení. 1. září slavnostně zahájí novou sezonu Smetanova Libuše, oficiálně pak 5. září Koncert opery. Na 26. září chystá s muzikálovým souborem režisér Tomáš Svoboda světovou premiéru muzikálu Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím. Připraven je už také 23. ročník prestižního festivalu Divadlo.

 • 16.08.15 V Českých Budějovicích vzniká nový muzikál Cyrano, premiéra bude v březnu

  Tým mladých umělců kolem hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka chystá nový autorský muzikál Cyrano. Slavnostní premiéra se uskuteční 25. března příštího roku na Malé scéně DK Metropol v Českých Budějovicích. Texty písní napsal Filip Šinkner, režírovat bude talentovaná Kateřina Studená. Největší hvězdou obsazení je prozatím herec a zpěvák Lukáš Randák, další alternace jednotlivých rolí vzejdou z listopadových konkursů.

 • 13.08.15 Divadelní kontejner opět zavítá koncem srpna do centra Brna

  Festival s názvem Divadelní kontejner 2015 se uskuteční od 28.8. do 6.9. v centru Brna. Každý den v podvečer na diváky čeká netradiční divadelní představení a po něm hudební vystoupení. Vždy o víkendu a koncem pracovního týdne se budou navíc odpoledne hrát pohádky. Za deset dnů vystoupí na patnáct souborů a divadelních spolků. Přijďte omrknout kontejner, který neskrývá odpadky, ale kulturu.

 • 11.08.15 Muzikál Ostrov pokladů se hraje ve Fuldě a vyšel v plné verzi na CD

  Všechny hlavní songy nového muzikálu Ostrov pokladů Dennise Martina (texty a libreto napsali společně s hudebním skladatelem Christoph Jilo a Wolfgang Adenberg) vychází v německé verzi na CD, které je již v prodeji za 19 Eur. Nový muzikál měl světovou premiéru letos v květnu v Městském divadle v Brně, momentálně sklízí velký úspěch při německé premiéře ve Fuldě.

 • 08.08.15 Národní divadlo moravskoslezské vyzývá: Staň se hercem!

  Aktivně mohou trávit děti prázdniny nejen při sportu a relaxaci, ale i netradičně. Třeba na jevišti. Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě pro ně připravuje ve spolupráci s Ateliérem pro děti a mládež tradiční letní workshopy, tentokrát přímo v prostorách divadla. Jednou z lektorek bude i muzikálová hvězda Martina Šnytová!

 • 06.08.15 Fantom Londýna rozšířil slávu české muzikálové tvorby v Asii

  Dnes se v našem magazínu vracíme k velkému úspěchu Národního divadla moravskoslezského, který Ostravané sklidili s původním autorským muzikálem Fantom Londýna na mezinárodním muzikálovém festivalu DIMF v jihokorejském Deagu. Fantom Londýna získal hlavní cenu „Grand Prize”, do Čech putují i dvě další herecké ceny.

 • 03.08.15 Na břehu jezera Walensee ztroskotal Titanic! Naštěstí jen v muzikálu

  Také během letošních prázdnin vycestovalo Městské divadlo Brno do zahraničí, konkrétně do lucemburského Wiltzu a švýcarského městečka Walenstadtu. Zde na břehu jezera Walensee dokonce ztroskotal slavný Titanic. Naštěstí jen v muzikálu autorského tria Peter Stone – Maury Yestone – Wolfgang Adenberg, který zde zinscenoval režisér Stanislav Moša. Brněnská premiéra Titaniku se pak odehraje 5. března 2016.

 • 31.07.15 Ze zahraničí: Fantom Opery v Moskvě skvěle zpívá velkými ruskými hlasy

  Fantom Opery Andrewa Lloyda Webbera patří celosvětově k vůbec nejúspěšnějším muzikálům. Divácké rekordy lámal či láme v Londýně, New Yorku, v Německu i Japonsku. Dobře si vede také v Praze. My jsme však navštívili moskevské divadlo DMD, kde se Fantom hraje v ruském překladu Alexeje Ivaščenka a pod názvem Přízrak Opery. Čekalo nás skvělé představení plné brilantních pěveckých výkonů. Více v naší recenzi.

 • 28.07.15 Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz

  Na DVD od Bontonfilmu vychází muzikál Annie s Jamie Foxxem a Cameron Diaz v hlavních rolích. Režisérem nové verze divácky oblíbeného divadelního i filmového muzikálu Annie je Will Gluck a krom zmíněných herců ve snímku hrají Mila Kunis, Quvenzhané Wallis, Ashton Kutcher, Rihanna, Michael J. Fox a další. Bontonfilm nabízí nové DVD za 299 korun.