Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 08:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 27.02.15 Sezóna 2015/16 v MdB: Prodaný smích, Bolek Polívka i Titanic

  Jako každoročně, i letos na přelomu února a března oznámilo Městské divadlo Brno dramaturgický plán příští divadelní sezóny. V té s letopočtem 2015/16 čekají diváky čtyři pozoruhodné muzikálové tituly: Pískání po větru (Whistle Down the Wind) Andrewa Lloyda Webbera, čerstvý německý muzikál Prodaný smích (Timm Thaler), monumentální broadwayský Titanic a slavná maďarská rocková opera Evangelium podle Marie.

 • 25.02.15 NA DNO. Studenti DiFa JAMU se představili v Divadle na Orlí

  Závěrečné představení se blíží – ubývá času a přibývá nervů. A navíc všechno kolem se začíná komplikovat… Osm svérázných postav během zkoušení a příprav propadá tvůrčímu vytržení v novém autorském muzikálu Na dno, který v premiéře 30. ledna uvedlo brněnské Divadlo na Orlí v podání studentů DiFa JAMU.

 • 22.02.15 Sunset Boulevard v Ostravě: Nejsme ti, kdo hlavu sklání

  Světová premiéra muzikálu superlativů Sunset Boulevard hudebního skladatele Andrewa Lloyda Webbera se uskutečnila 12. července 1993 v londýnském divadle Adelphi, česká premiéra pak 19. února 2015 v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Zda si ostravský soubor zasloužil dlouhý standing ovation, se dočtete v naší recenzi.

 • 20.02.15 Soutěž: Vyhrajte vstupenky na muzikál Sněhová královna!

  Naše soutěžení s muzikálem Sněhová královna pokračuje! Pokud jste v minulé hře neměli štěstí a nevyhráli jedno z pěti CD, máte tentokrát šanci získat zdarma rovnou vstupenky na tento oblíbený rodinný muzikál. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku, mít štěstí ve slosování a pak už se vypravit do Divadla Hybernia.

 • 19.02.15 Oldřich Kříž vstoupil do plzeňské inscenace Producentů

  Muzikálový soubor plzeňského Divadla J.K. Tyla má nového představitele stěžejní role Maxe Bialystocka. Stal se jím operní, operetní a muzikálový zpěvák Oldřich Kříž, v poslední době často též divadelní režisér. V Producentech je ovšem režírován šéfem souboru Romanem Meluzínem. Na reprízu 21. února ještě můžete kupovat vstupenky!

 • 17.02.15 Tomáš Savka opět v Ostravě: Ceny jsou jen třešničkou na dortu

  Zpěvák Tomáš Savka bude jednou z hvězd ostravské inscenace muzikálu Sunset Boulevard. Mnoha kritiky vůbec nejoceňovanější dílo Andrewa Lloyda Webbera bude mít v Národním divadle moravskoslezském českou premiéru už ve čtvrtek 19. února. A jelikož Tomáš nedávno získal i hlavní nominaci na Cenu Thálie, témat k rozhovoru bylo dost.

 • 14.02.15 Jan Kříž se setká na jevišti s otcem Oldřichem při Zpívání v dešti

  Českobudějovické Jihočeské divadlo je další scénou, která zařadila na repertoár slavný americký muzikál Zpívání v dešti. Na inscenaci se výrazně podepíše rukopis rodu Křížů, režíruje otec Oldřich, scénu navrhl syn Jan. Oba v muzikálu také hrají, po boku dalších hvězd české scény. Inscenace je uváděna ve spolupráci s libereckým divadlem F. X. Šaldy.

 • 13.02.15 Studenti muzikálového herectví si sáhnou až Na dno

  V autorské novince nazvané Na dno se při páteční premiéře Divadla na Orlí představí letošní absolventský ročník muzikálového herectví z Divadelní fakulty JAMU. Tvůrci muzikálu jsou libretista Pavel Drábek a skladatel Ondřej Kyas, tedy přední tváře seskupení Ensemble Opera Diversa. Premiéra proběhne 13. února 2015 od 19 hodin.

 • 12.02.15 Bude muzikálová herečka Lucia Jagerčíková bita v Postřižinách?

  Legendární Hrabalovy Potřižiny, proslavené také filmem Jiřího Menzela, se vracejí na divadelní jeviště! A to v Městském divadle v Mostě, v dramatizaci Jiřího Janků a Petra Svojtky. Atraktivní paní správcovou Maryšku po Magdě Vášáryové ztvární další temperamentní Slovenka, muzikálová herečka Lucia Jagerčíková.

 • 10.02.15 Plzeňská filharmonie - Carmina Burana, Bolero a Grieg v Pekle

  Mimořádně v KD Peklo v Plzni se koná abonentní koncert Plzeňské filharmonie ve čtvrtek 12. února od 19 hodin. Na jeho programu jsou jedny z posluchačsky nejatraktivnějších a nejvděčnějších děl – Bolero Maurice Ravela, Carmina Burana Carla Orffa a svita č. 1 Peer Gynt Edvara Griega.

 • 07.02.15 Nagano je minulostí. Teď ožijí fotbalisté Viktorky Plzeň v novém muzikálu!

  Fenomén Viktorie Plzeň zachvátil nejprve západočeskou metropoli, pak celou republiku a nakonec i fotbalovou Evropu. Po mnoha publikacích a dokumentech se novodobí fotbaloví hrdinové stanou dokonce hlavními postavami chystaného muzikálu VIKTORKA PLZEŇ aneb JINAK TO NEVIDÍM! Pokud si v něm chcete zahrát, konkurz proběhne už 20. února.

 • 04.02.15 Aktuálně z ND Praha: Nominace na Ceny Thálie byly 2014 odtajněny!

  Přímo z tiskové konference z pražského Národního divadla vám náš magazín Musical – opereta přináší nominace na Ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony v oblasti muzikálu, operety či jiného hudebně dramatického žánru za rok 2014. Tentokrát hlavní nominace získává Hana Fialová, Zdena Herfortová, Michaela Nosková, Jaromír Dulava, Tomáš Savka a David Uličník. Více v naší aktualitě.

 • 03.02.15 Ondřej Brzobohatý zaswinguje ve čtvrtek s plzeňskými filharmoniky

  Do zlaté éry swingu 30. let nás přenese mimořádný koncert Plzeňské filharmonie s Ondřejem Brzobohatým LET´S SWING, který se koná tento čtvrtek 5. února od 19 hodin v Měšťanské besedě. Známý hudebník a muzikálový herec zahraje populární hity i své vlastní skladby. Filharmonici vystoupí pod taktovkou Tomáše Braunera.

 • 02.02.15 Slavný Sunset Boulevard vyšperkuje ostravskou muzikálovou sezonu

  Dramatický příběh s prvky hořké komedie začíná smrtí jedné postavy a končí šílenstvím druhé. A přináší skvělou hudbu Andrewa Lloyda Webbera. Takový je muzikál Sunset Boulevard, jehož česká premiéra se uskuteční v NDM Ostrava už 19. února tohoto roku v přebásnění Michaela Prostějovského a v režii Gabriely Petrákové.