Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 23.04.14 Biskupský dvůr ožije v létě Nocí na Karlštejně

  Přestože Městské divadlo Brno právě “žije” především zkouškami světové premiéry nového muzikálu Don Juan!, souběžně začínají i přípravy letní produkce, kterou tentokrát bude český muzikál Noc na Karlštejně. Na Biskupském dvoře bude mít slavný muzikál premiéru 22. června 2014 v režii Igora Ondříčka.

 • 21.04.14 Opavany pobaví revuální opereta Hledám děvče na boogie woogie

  V neděli 27. dubna uvede operní soubor Slezského divadla Opava premiéru revuální operety Hledám děvče na boogie woogie, kterou napsal hudební skladatel Josef Stelibský a před léty upravil herec, dramatik a režisér Antonín Procházka. V Opavě režíruje Dagmar Hlubková v hudebním nastudování Karla Mládka.

 • 18.04.14 Kultovní taneční muzikál o Edith bude naposledy uveden v Komorním divadle

  V sobotu 19. dubna se naposled na jevišti Komorního divadla v Plzni odehraje kultovní představení tanečního muzikálu Edith – vrabčák z předměstí. Neuvěřitelná 171. repríza uzavře kapitolu tohoto titulu na jevišti, kde dílo vzniklo. V hlavních rolích diváci uvidí Radku Fišarovou, Ondřeje Izdného a Zuzanu Hradilovou, která na minulost i současnost inscenace ráda vzpomíná.

 • 16.04.14 Freddie - poslední premiéra na scéně Komorního divadla

  Další taneční muzikál z autorské dílny choreografa Libora Vaculíka, hudebního skladatele Petra Maláska a textaře Václava Kopty uvedlo Divadlo J.K. Tyla v Plzni. Bude nový titul Freddie – The King of Queen stejně úspěšný jako kultovní Edith? To napoví naše recenze i osobní návštěva tajemníka Freddieho Mercuryho.

 • 14.04.14 Současný muzikál zazní v plzeňské galerii Masné krámy

  Chcete-li proniknout do světa současného muzikálu a slyšet nejnovější muzikálové hity, pak je právě pro vás připraven čtvrteční podvečer v Galerii Masné krámy v Plzni. Přednášku s názvem SOUČASNÝ MUZIKÁL tady uvede šéfredaktor našeho magazínu Vítězslav Sladký 17. dubna od 17 hodin. Srdečně vás zveme !

 • 11.04.14 Mata Hari – "Davidův-Nedavidův" muzikál, který nezklamal

  Muzikál autorů Michala Davida, Radka Balaše a Lou Fanánka Hagena Mata Hari oslavil nedávno na jevišti pražského Divadla Broadway stou reprízu. Mnozí z diváků i odborných kritiků jej řadí hned za nejúspěšnější Davidův opus, Kleopatru. Jednu z repríz hodnotí naše spolupracovnice Vladimíra Holišová.

 • 09.04.14 Addamsova rodina v Karlíně: Morbidní matku Morticii si zahraje Lucie Bílá

  Poté, co Lucie Bílá přilákala do hlediště Hudebního divadla v Karlíně obrovské množství diváků v muzikálech Carmen a Aida, se na této pražské scéně objeví znovu. Tentokrát jako Morticie v komediálním muzikálu Addamsova rodina, který se v karlínském divadle bude hrát od podzimu tohoto roku. Celé obsazení najdete v našem článku.

 • 07.04.14 Divadlo Zdeňka Pikla odhalilo program Divadelního léta 2014

  Divadlo Pikl z Hluboké nad Vltavou zveřejnilo program a termíny představení letošního Divadelního léta, které už tradičně stojí na muzikálové tvorbě hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Letos se diváci mohou těšit na muzikály Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie v novém nastudování a doplněném obsazení.

 • 05.04.14 Petr Gazdík zkouší v Brně nový muzikál Don Juan!

  V brněnském Městském divadle zkouší režisér Petr Gazdík zbrusu nový český muzikál Don Juan! autorů Vašo Patejdla, Ivana Hubače, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky, který bude uveden 17. května 2014 ve světové premiéře na Hudební scéně. Další podrobnosti o novém projektu včetně obsazení se dozvíte v našem článku.

 • 03.04.14 Holka nebo kluk už od zítřka v Jihočeském divadle

  Hudební komedie Holka nebo kluk Antonína Procházky měla svou premiéru v Plzni v roce 1998 a stala se tehdy jednou z divácky nejúspěšnějších inscenací. Po šestnácti letech převlekovou komedii uvede samotný autor na scéně Jihočeského divadla. V hlavní roli Ády se představí herečky Barbora Munzarová a Lenka Krčková.

 • 02.04.14 Plzeňská filharmonie zahraje skladby Pexidra, Elgara a Suka

  Minulý týden skončil v Plzni 34. ročník kulturního mezižárnového festivalu Smetanovské dny a již na tento čtvrtek 3. dubna na 19 hodin připravila Plzeňská filharmonie v Měšťanské besedě VI. abonentní symfonický koncert řady A s atraktivním programem, který bude dirigovat Ondřej Kukal.

 • 31.03.14 Recenze: Minimalistická Polská krev je divadelně sterilní a chladná

  Národní divadlo Brno uvádí zpravidla jednu klasickou operetu za dva roky. Tentokrát padla volba na Polskou krev Oskara Nedbala, vůbec nejúspěšnější českou operetu. V minimalistickém stylu ji připravil mladý inscenátorský tým vedený režisérem Tomášem Pilařem, hudebního nastudování se chopil Jakub Klecker. Více v naší recenzi.

 • 30.03.14 Chodník slávy v Brně na Lidické ulici získal další otisky dlaní

  Při příležitosti Světového dne divadla rozšířilo 27.března Městské divadlo Brno opět svůj Chodník slávy. Těmi, kteří zanechali otisk dlaní tentokrát, byli Boleslav Polívka, Svetlana Janotová, Ivana Vaňková a Jiří Dušek. Symbolicky pak i ti, kteří tu již s námi nemohou být – Jaroslav Dufek, Ladislav Lakomý a Igor Vavrda.

 • 29.03.14 Muzikálové Thálie letos získává Lucie Bergerová a Marek Holý

  V konkurenci České Miss se letos udělují v přímém televizním přenosu v hlavním vysílacím čase Ceny Thálie za nejlepší herecké výkony v roce 2013. V námi pečlivě sledované kategorii muzikálu, operety nebo jiného hudebně-dramatického žánru tentokrát uspěli Lucie BERGEROVÁ a Marek HOLÝ. Blahopřejeme!