Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 08:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 21.12.14 Česká verze muzikálu RENT předává lidem lásku a naději

  14. prosince měla v Divadle Na Prádle konečně proběhnout premiéra české verze kultovního muzikálu Jonathana Larsona RENT. Kvůli potížím s licencí diváci zhlédli veřejnou generálku, která se nakonec přece jen proměnila v oficiální premiéru. Zázrak jménem Rent popisuje Vladimíra Holišová.

 • 20.12.14 Plzeňský dětský sbor nastudoval Mrazíka v rámci Vánočního koncertu

  Legendární vánoční pohádka Mrazík, která baví už několik generací diváků, znovu ožila na jevišti. Nastudoval ji sbor Javořičky v rámci reprezentativního Vánočního koncertu Plzeňského dětského sboru, který se každoročně odehrává v adventním čase ve Velkém divadle v Plzni.

 • 19.12.14 Mostečtí herci si zazpívají v dešti

  Městské divadlo Most v pátek 19. prosince odpremiéruje na Velké scéně slavný americký muzikál Zpívání v dešti. Ten přivádí diváky do hollywoodských filmových studií, kde právě končí éra němého filmu. Režíruje Pavel Ondruš, v hlavních rolích diváci uvidí Michaela Vykuse, Karolínu Herzinovou, Jana Beneše a Luciu Jagerčíkovou.

 • 17.12.14 Recenze: Těžkosti s Těžkou Barborou

  13. prosince 2014 ožila na Činoherní scéně Městského divadla v Brně slavná hudební komedie Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka TĚŽKÁ BARBORA. Nad tím, jak se inscenace zdařila a zda lze vůbec v dnešní době reinkarnovat hry Osvobozeného divadla, se v naší recenzi zamýšlí Peter Stoličný.

 • 15.12.14 Smetanovské dny zahájily předprodej. Nabídnou klasiku, muzikál i operetu

  Na jubilejní 35. ročník kulturního festivalu Smetanovské dny, který se koná v západočeské metropoli ve dnech 2. – 29. března 2015, si již můžete koupit vstupenky. Předprodej začal v těchto dnech. Letošní ročník má motto “Rakušané, Němci a Češi v české kultuře 19. století.”

 • 12.12.14 Divadlo na Orlí: Sweeney Todd i autorská čtení nových muzikálů

  Brněnská JAMU na své scéně Na Orlí uvede vůbec poprvé v české verzi muzikál Sweeney Todd – Ďábelský holič z Fleet Street od známého amerického hudebního skladatele Stephena Sondheima. Dílo nastudovali studenti 4. ročníku Ateliéru muzikálového herectví doc. Mgr. Sylvy Talpové pod režijním vedením Hany Mikoláškové. Premiéra proběhne v pátek 12. prosince.

 • 11.12.14 Mamma Mia: Písničky skupiny Abba se valí na Prahu

  Písně legendární švédské skupiny Abba zazní konečně v češtině. Stane se tak už tento pátek 12. prosince v pražském Kongresovém centru, kde proběhne česká premiéra slavného komediálního muzikálu Mamma Mia. Režíruje populární Antonín Procházka a v hlavních rolích vystoupí nejedna hvězda české muzikálové scény.

 • 09.12.14 Ústecká Hraběnka Marica: Za nemnoho peněz docela dost muziky

  Dnešní recenzí se vracíme k inscenaci Kálmánovy operety Hraběnka Marica, kterou uvádí ústecké Severočeské divadlo s Terezou Mátlovou v titulní roli. Často hranou “maďarskou národní operetu” režijně připravil Zbyněk Brabec, diriguje Milan Kaňák.

 • 07.12.14 Recenze: Někdo to rád horké jako nízkonákladová show

  Velmi oblíbená hudební komedie Sugar aneb Někdo to rád horké dorazila na scénu Nového divadla v Plzni. Premiéra show se uskutečnila 29. listopadu, režíroval Ondřej Lážnovský, za dirigentský pult se postavil Dalibor Bárta. V hlavních rolích diváky baví Soňa Borková, Aleš Kohout, Jozef Hruškoci a Miro Grisa. První repríza proběhne 28. prosince.

 • 04.12.14 Gustav Skála roztančí Olomouc Frimlovou operetou Rose Marie

  V pátek 5. prosince bude mít premiéru inscenace populární operety Rudolfa Frimla ROSE MARIE. Světoznámý titul se na olomoucké jeviště vrací po více než třiceti letech. Režie se ujal Gustav Skála, který v Moravském divadle uvedl v minulosti My Fair Lady či Polskou krev.

 • 04.12.14 Sukův komorní orchestr přiváží do Plzně vánoční melodie

  Začátek Adventu zpříjemní v Plzni v Měšťanské besedě renomovaný Sukův komorní orchestr. Jeho koncert se koná v rámci abonmá Plzeňské filharmonie ve čtvrtek 4. prosince a jako sólista se představí hobojista Vilém Veverka. Velkým sálem Besedy budou znít krásné melodie A. Corelliho, A. Marcella, A. Vivaldiho a Josefa Suka.

 • 03.12.14 Fidlovačka - nejtypičtější česká zpěvohra vychází na CD

  Slavná česká zpěvohra Josefa Kajetána Tyla a Františka Škroupa Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, ze které pochází i česká národní hymna, právě vychází s podtitulem “Obrazy národního života pražského se zpěvy a tanci ve 4 dějstvích” na dvou CD u nakladatelství RADIOSERVIS.

 • 01.12.14 Funny Girl v hvězdném obsazení míří do Ostravy

  Poprvé v historii se na repertoáru Národního divadla moravskoslezského objeví americký muzikál Funny Girl, a to ve skutečně hvězdném obsazení – roli Fanny Briceové alternují Monika Absolonová a Martina Šnytová. Režíruje Lumír Olšovský, o hudební nastudování se postará dirigent Jakub Žídek.

 • 29.11.14 Gala baletních škol v Plzni vzdalo hold Josefu Koníčkovi

  Na Josefa Koníčka, proslulého choreografa a režiséra operetních i muzikálových inscenací, vzpomínali účastníci letošního evropského Gala baletních škol, které se konalo v minulých dnech v Divadle J. K. Tyla v Plzni v budově Velkého divadla.