Musical-opereta muzikál opereta

Janek Ledecký představil svůj nový muzikál Vánoční zázrak

kvě 27, 07:02

Známý zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Do muzikálové historie se zapsal zejména svými díly Hamlet a Galileo, se kterými sklidil úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí (Slovensko, USA, Korea). Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami, jenž slibuje, jak již bývá skladatelovým zvykem, romantickou podívanou.

Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků.

Obsazení většiny rolí je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik osobností, které jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácné, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek či Marián Labuda. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, který se v Divadle Broadway uskuteční 1. června. Režie se ujme zkušený muzikálový matador, režisér a choreograf Radek Balaš, libreto je dílem Jana Potměšila. Ten na tiskové konferenci prozradil:
“V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je. Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.”

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

Hudba, texty, libreto: Janek Ledecký
Libreto: Jan Potměšil
Režie: Radek Balaš
Hudební nastudování: Jiří Březík
Choreografie: Jana Hanušová
Aranžmá, orchestrace: Martin Kumžák
Scéna: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková

Osoby a obsazení:

Marek – táta: MARTIN DEJDAR
Veronika: LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
Radan: MAREK VAŠUT
Děda: PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
Babička: NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
Pája: ALEŠ HÁMA
Tomáš – syn: FILIP ANTONIO
Monika: bude doobsazena konkurzem

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Vánoční zázrak)

Premiéra v Divadle Broadway v Praze 30. listopadu 2011

napsal: Vítězslav Sladký

Klíčová slova k článku: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny


Facebook Sdílet na Facebooku

musical - opereta
muzikál - opereta

Internetový magazín musical-opereta: vše ze světa hudebního divadla na jednom místě! Plně profesionální český divadelní portál o muzikálu, klasické operetě a hudební komedii přináší nejrychlejší zprávy a nejvíce recenzí, aktualit, rozhovorů i fotografií od renomovaných autorů. Sledujeme všechna hudební divadla v Čechách, prostor dostává
i zahraniční muzikálová scéna či vybrané operní a taneční projekty.
Divadlo, muzikál, opereta, vaudeville, opera, zpěv a tanec: Náš i váš svět hudebního divadla.

Další články

 • 19.09.14 Sněhová královna okouzlí v Hybernii děti i dospělé

  Už zítra poprvé zazní v pražské Hybernii nový muzikál z hudební kuchyně hitmakera Zdeňka Bartáka. Režíruje Lumír Olšovský, v hlavních rolích se děti i dospělí mohou těšit nejen na Dádu Patrasovou, Sabinu Laurinovou, Ditu Hořínkovou, Daniela Bartáka či Kateřinu Herčíkovou, ale také na řadu nových muzikálových tváří.

 • 17.09.14 Recenze: Zvonokosy neztratily glanc ani po třiceti letech

  Všude, kde se muzikál Zvonokosy v polovině 80. let objevil, způsobil poprask a obrovský zájem diváků. Mohou lechtivé scény odehrávající se kolem stavby obecního pisoáru pobavit i po třiceti letech? Studentská inscenace v brněnském Divadle na Orlí dokázala, že humor Zvonokos nestárne.

 • 16.09.14 Plzeňští filharmonici zahajují sezónu Beethovenem a Čajkovským

  Plzeňská filharmonie zahajuje ve čtvrtek novou sezónu prvním koncertem v Měšťanské besedě v Plzni. V rámci koncertů nabízí klasiku i muzikál. Ale slavnostní zahajovací koncert je sestaven z ryze klasického repertoáru. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera filharmonici zahrají Beethovena a Čajkovského.

 • 14.09.14 Operní studio NDM dostává k dvacátým narozeninám Kytici

  Operní studio NDM slaví dvacáté výročí od svého založení. V 90. letech na naše poměry zcela unikátní projekt dětského operního sboru oslaví své jubilem mimořádně zajímavou inscenací. Tou bude zcela nová verze Kytice K. J. Erbena v autorském podání Pavla Helebranda. Premiéra proběhne 14. září 2014 v Divadle Jiřího Myrona.

 • 12.09.14 Golem znovu ožije na scéně Městského divadla v Mostě

  Romantickou revue Golem vytvořili protagonisté osvobozeného divadla Voskovec – Werich – Ježek v roce 1931. Už 19. září se k slavné předloze vrátí herci Městského divadla v Mostě, pro které Golema upravili dramaturg Vlastimil Novák a režisér Zbyněk Srba.

 • 10.09.14 Jihlavané se přišli podívat, jak se dělá muzikál

  Přímo do divadelní kuchyně mohli nahlédnout návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě v sobotu 6. září. Režisérka a umělecká šéfka divadla Kateřina Dušková umožnila divákům návštěvu zkoušky muzikálu Někdo to rád horké, který bude mít v Jihlavě premiéru už 13. září tohoto roku. V hlavních rolích vystoupí Lucie Ingrová, Jakub Škrdla a Richard Vokůrka.

 • 08.09.14 Horečka sobotní noci prý zvedne divákům tělesnou teplotu

  Obrovský příliv energie slibují producenti muzikálu Horečka sobotní noci návštěvníkům pražského Divadla Kalich. Už press show zmíněného díla, které v Kalichu zazní v české premiéře 30. září tohoto roku, rozhicovala nejen účinkující, ale také přihlížející novináře.

 • 05.09.14 Footloose se stal prvním muzikálem uvedeným v Novém divadle

  Po dvojici představení Prodané nevěsty se prvním muzikálovým představením v plzeňské divadelní novostavbě stal americký muzikál Footloose aneb Tanec není zločin. Inscenaci přenesené z Komorního divadla větší prostor jednoznačně prospěl, ozvučení s drobnými výhradami fungovalo, soubor nadchnul energickým výkonem.

 • 02.09.14 Proč bychom se netěšili! Nové divadlo v Plzni bylo slavnostně otevřeno

  Dnes bylo v Plzni slavnostní uvedením Smetanovy Prodané nevěsty otevřeno Nové divadlo. Město však uměním žilo už odpoledne, kdy centrem prošel průvod Vendelín a odstartoval novou kulturní sezonu. Pokud jste západočeskou metropoli nenavštívili, zveme vás do Nového divadla slovem i obrazem.

 • 31.08.14 Sezona 2014/15: Kompletní přehled ambiciozních muzikálových projektů

  Nová divadelní sezona je tady! Otevíráme Nové divadlo v Plzni, čekají nás tři skvělá díla muzikálového krále Andrewa Lloyda Webbera i řada autorských novinek. Přečtěte si, jaké tituly chystají divadla v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i ostatní oblastní scény. Vše naleznete v našem nejpřehlednějším výčtu novinek sezony 2014/15 i v aktualizovaném kalendáři premiér.

 • 29.08.14 Nové divadlo je zkolaudováno. 2. září projde Plzní pochod Vendelín

  Otevření Nového divadla v Plzni ze stavebního hlediska již nic nebrání. Budova byla včera zkolaudována. V našem článku se dozvíte, jak budou probíhat první dny provozu Nového divadla, jaké pěvce uslyšíte v slavnostním provedení Prodané nevěsty a zároveň vás pozveme na průvod Plzní s názvem pochod Vendelín.

 • 28.08.14 Divadlo v Meiningenu chystá Rocky Horror Show, Netopýra i Káťu Kabanovou

  Divadlo v durynském Meiningenu patří k proslaveným německým scénám, byť stojí v poměrně malém městečku. I v nové divadelní sezoně připravilo pod vedením intendanta Ansgara Haaga pro své diváky řadu lákavých titulů. Půjde například o muzikál The Rocky Horror Show, Straussova Netopýra či opery La Traviata a Káťa Kabanová.

 • 25.08.14 Muzikál Romeo a Julie na Hluboké: Humor i tragédie lásky a náhody

  Po veleúspěšné Jedné noci na Karlštejně nádvoří zámku v Hluboké nad Vltavou v srpnu obsadil legendární pár veronských milenců. Muzikál Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara Romeo a Julie v hudebních aranžích Daniela Bartáka a v režii Davida Codyho zde můžete vidět až do konce prázdnin. Odjíždět budete nejspíš nadšení.

 • 21.08.14 Městské divadlo Brno vypsalo kunkurz do muzikálu Let snů - Lili

  Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný rodinný muzikál M. Lingnaua, J. van Dongena a K. van Dijka Let snů – Lili (Dreamflight) ve dnech 11. – 13. září 2014. Premiéra zmíněného fantasy muzikálu je pak naplánována na 17. ledna 2015. Režírovat bude Petr Gazdík.